Podpalił dom aby znajomy spłonął żywcem? Podejrzanemu grozi dożywocie

  • 22.09.2021, 13:00
  • Źródło: Prokuratura Okręgowa w Szczecinie
Podpalił dom aby znajomy spłonął żywcem? Podejrzanemu grozi dożywocie Fot. Policja (archiwum)
W nocy pokrzywdzony zadzwonił na numer alarmowy 112 z prośbą o interwencję, gdyż podejrzany dobijał się do drzwi wejściowych i pukał w okna. Kolejna interwencja policji miała miejsce kilka godzin później. Wówczas, oprócz hałasów, pokrzywdzony zgłosił również, że czuje w domu zapach benzyny. Okazało się, że drzwi wejściowe do budynku oraz elewacja zostały rzeczywiście oblane benzyną, a w dwóch oknach widoczne były ślady osmalenia i okopcenia. Kilka dni temu prokuratura skierowała do sądu przeciwko podejrzanemu akt oskarżenia o usiłowanie zabójstwa.
Z ustaleń śledztwa wynika, iż w nocy 19 listopada 2020 r. pokrzywdzony zadzwonił na numer alarmowy 112 z prośbą o interwencję, gdyż podejrzany dobijał się do drzwi wejściowych i pukał w okna domu pokrzywdzonego. Na skutek działań policji mężczyzna opuścił posesję wskazując również, iż pokrzywdzony jest mu winien pieniądze. Kolejna interwencja miała miejsce kilka godzin później. Wówczas, oprócz hałasów, pokrzywdzony zgłosił również, że czuje w domu zapach benzyny. Po przybyciu na miejsce policjanci stwierdzili, iż drzwi wejściowe do budynku oraz elewacja zostały rzeczywiście oblane benzyną, a w dwóch oknach widoczne były ślady osmalenia i okopcenia.
 
Z uzyskanej w toku śledztwa opinii chemicznej wynika, iż w próbkach pobranych z fragmentu elewacji budynku biegli stwierdzili obecność węglowodorów aromatycznych o składzie charakterystycznym dla benzyny silnikowej.
 
Nadto pokrzywdzony zeznał, iż podejrzany mężczyzna miesiąc wcześniej groził mu m.in. podpaleniem domu i w związku z tym złożył wniosek o ściganie za kierowane groźby.
 
W związku z powyższym mężczyzna (lat 21) został zatrzymany, a na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w chwili kierowania aktu oskarżenia do sądu.
 
Prokuratura Rejonowa w Myśliborzu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie podejrzanemu o to, że w dniu 19 listopada 2020 r. w jednej z miejscowości powiatu myśliborskiego usiłował dokonać zabójstwa pokrzywdzonego, jednakże zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na samoistne wygaszenie się pożaru, tj.m.in o czyn z art. 13§1 kk w zw. z art. 148§1 kk.
 
Przesłuchany w charakterze podejrzanego mężczyzna nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Był uprzednio karany sądownie, a za zarzucane mu w chwili obecnej przestępstwa grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.
 
Źródło: Prokuratura Okręgowa w Szczecinie

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

bon
bon 22.09.2021, 23:14
Za skłamanie w spisie powszechnym dwa lata :)
Knagulec
Knagulec 22.09.2021, 16:13
Do konca zycia kamieniołomy raz dziennie zryć I trzy razy wp..
dobraliście się Kangulcu
dobraliście się Kangulcu 22.09.2021, 17:22
Widać że ty jesteś równie prymitywni.
Knagulec
Knagulec 22.09.2021, 18:05
Widać, ze masz chęć zap... cale zycie zeby taki zwyrodnialec mial cieplutką cele i 3 posilki dziennie o darmowej służbie zdrowia nie wspomnę stuknij sie w ten pusty ł...
pyta
pyta 22.09.2021, 14:09
Strażak? Tak tylko pytam
krótko
krótko 22.09.2021, 13:35
Zwyrodnialec i tyle.

Pozostałe