Krytycznie o Jedynce i takim dofinansowaniu jej przez gminę Gryfino

  • 15.10.2021, 13:00
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Krytycznie o Jedynce i takim dofinansowaniu jej przez gminę Gryfino
-Nasz artykuł "Tragiczna Jedynka" wywołał burzę w mieście oraz internecie, choć to temat wałkowany od dawna. Sądząc po głosach czytelników i internautów, czas na radykalne decyzje w tej sprawie – pisze w dzisiejszym wydaniu 7 Dni Gryfina redaktor Ryszard Kwapisz. Krytykuje też sposób i wielkość dofinansowania kursów przez władze Gryfina.

Fakt, dużo narzekania jest na linię autobusową nr 1 w Gryfinie. Wyraźnie nie dają sobie rady PKS Szczecin ani burmistrz Mieczysław Sawaryn, który z pieniędzy podatników dopłaca do funkcjonowania linii. Mieszkańcy z jednej strony narzekają na stan autobusów, na niepunktualność i od czasu do czasu na samych kierowców.

Autor artykułu w 7 Dniach Gryfina „Po diabła nam Jedynka” przedstawia trzy wersje zmiany, m.in. dotyczącej skrócenia trasy. Redakcja zapytała burmistrza Mieczysława Sawaryna: Jaki ma obecnie sens utrzymywanie tak długiej trasy Jedynki (od dworca w Szczecinie do elektrowni), gdy elektrownia DO ma tak mało pracowników. A mieszkający w Szczecinie raczej pracują w obu tamtejszych elektrociepłowniach. Po powstaniu elektrowni gazowej ich jeszcze bardziej ubędzie.

Jest też drugi artykuł w tygodniku pt. "Jedynak to nieporozumienie", gdzie w leadzie napisano: Już chyba nikt nie ma wątpliwości, że “Jedynka” z dotacją 2 mln zł z UMiG to kiepskie rozwiązanie".

W tygodniku wypowiada się 10 użytkowników autobusu nr 1. Niestety większość negatywnie.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (37)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

paranoja
paranoja 19.10.2021, 17:01
Rok w rok gmina topi dwa miliony w błocie.
Patryk
Patryk 16.10.2021, 11:49
Jest w wielu aspektach nie tak i widać to gołym okiem.
niestety
niestety 16.10.2021, 12:06
Problem polega na tym, że we władzach jest aż nadto przekonanych o własnej nieomylności i geniuszu, więc słuchać tych, którzy korzystają na co dzień nie będą. Nie zdziwi mnie jak wprowadzą "rewolucję" z dnia na dzień nie informując wcześniej - na tyle, żeby móc sobie przestawić życie - bo dojazdy do pracy czy szkół to spory kawałek życia dla niektórych...
Jakub
Jakub 15.10.2021, 23:16
Czas na zmianę przewoznika i utworzenie linii 104 na trasie Podjuchy - Dolna Odra
nieJa
nieJa 16.10.2021, 08:52
z jednej strony chcecie remontu ulic z drugiej narzekacie na trasy.PKS i tak idzie na rękę gminie godząc sie na zmianę prowizorycznych tras.D.hotel rozstaje i sanatorium jest również zamieszkałe (...)

Część komentarza usunięta.
administrator
a gdzie wyczytałeś narzekania na trasy z powodu remontów?
a gdzie wyczytałeś narzekania na trasy z powodu remontów? 16.10.2021, 11:15
A tobie syfiarzu nic nie przeszkadza, bo "wadza" jest wspaniała i nic nie trzeba poprawiać?
W normalnej gminie są konsultacje, dyskusje, wybiera się opcje najlepsze, uwzględnia się inne zdanie.
I POWIADAMIA Z WYPRZEDZENIEM...
U nas każda krytyka jest traktowana jak zamach na majestat nieomylnej władzy tercetu...
A niby gdzie wyczytałeś narzekania na remonty ulic?
Ale na ich organizację, na to, że Kolejową można było skoordynować z Krasińskiego - to uważasz, że "wszystko w porządku"?
najlepiej cztery przesiadki...
najlepiej cztery przesiadki... 16.10.2021, 00:22
Głąb jesteś - przesiadki mieszkańcom chcesz zafundować? Jak 50 lat temu była linia 104 to świat dla ciebie stanął w miejscu?
Jakub
Jakub 15.10.2021, 23:16
Czas na zmianę przewoznika i utworzenie linii 104 na trasie Podjuchy - Dolna Odra
Pyton
Pyton 15.10.2021, 19:06
Kiedy ten **** Miler doprowadzi do podniesienia ławeczek tak aby można było siedzieć. To już prawie siedem lat leniu nic nie robisz.
impas
impas 15.10.2021, 15:13
Mądrych podpowiedzi nie widzę.
owszem
owszem 15.10.2021, 16:31
A ja widzę - nieprzemyślane jest skracanie trasy (zarówno od strony Czarnowa jak i Szczecina). I warto po prostu być gospodarzem gminy i PORZĄDNIE przygotować umowę (i egzekwować jej przestrzegania).
Wiadomo, że na korki po drodze nikt z kierowców nie ma wpływu. Ale reszta - do ogarnięcia w umowie...
do radnej Elżbiety K.
do radnej Elżbiety K. 15.10.2021, 14:45
Pani Elżbieto, kiedyś jako radna składała Pani propozycje rozwiązania problemó przewozowych poprzedniemu burmistrzowi Herykowi Piłatowi. Czy nadal podtrzymuje Pani swoje stanowisko, że takie rozwiązania są złe, drogie i należy to wszystko zmienić? Czy jednak zmieniła się Pani optyka gdy na stołku burmistrza zasiada M.Sawaryn ze swoimi nieudolnymi wickami?
Hipokryzja
Hipokryzja 15.10.2021, 19:10
Kacprzyk to ta co świetlice buduje w Steklnie, dom integracyjny i drogę do Steklinka i jeszcze za Piłata to robiła teraz nic. Liże Srutututu za studium.
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA 15.10.2021, 18:23
pani elżbieta K TO MOJA SĄSIADKA WYPRASZAM SE INSYNUACJE HA AH AHA MÓWIŁA MI ZĘ NIE ZNA WIECZORKA I TEJ *** SITWY GRYFINA HA AH AH JA JEJ WIERZĘ I UFAM HA AH AHA TO POTWARZ JAK MAWIAL DAREK *** *** ***
do łatwowiernego
do łatwowiernego 15.10.2021, 19:22
Sitwy nie zna mówiła hahahaha
WIEDZĄCY W WIERZE  HA AH AH
WIEDZĄCY W WIERZE HA AH AH 15.10.2021, 19:36
SŁOWO POLITYKA TO JEST COŚ W TYM KRAJU AH AH AH NIE WIEDZA TYLKO WIARA HA HA AH
leniwa
leniwa 15.10.2021, 15:14
Ona dobrze sobie zrobiła na gminnym, rodzina obsłużona to co będzie się trudzić.
leń
leń 15.10.2021, 14:42
Przecież leń burmiszcz niczego już nie ogarnia
pomoc dentystyczna
pomoc dentystyczna 15.10.2021, 15:07
W Świnoujściu *** ogarnia.
Pasazerka
Pasazerka 15.10.2021, 14:42
Czy tylko pracownicy elektrowni dojeżdżają jedynka inni się już nie licz
?
? 15.10.2021, 14:50
Wygląda na konflikt interesów - jak może o tym decydować ktoś na dwóch stołkach jednocześnie?
ciekawa
ciekawa 15.10.2021, 15:09
Kto siedzi na 2 stołkach jednocześnie?
G.
G. 15.10.2021, 16:34
A kto jest w radzie nadzorczej spółki skarbu państwa i gminie jednocześnie?
do ciekawej - pomyśl...
do ciekawej - pomyśl... 15.10.2021, 16:32
Nie dopytuj się, bo ci wytoczy proces...
Wanda
Wanda 15.10.2021, 14:01
,,a co z tymi pieniędzmi i Długoborskim?o co tam chodzi?
niestety
niestety 15.10.2021, 13:54
Nie widać aby władze Gryfina sie tym przejmowały.
Maurycy
Maurycy 15.10.2021, 13:48
Czyli wydawanie tych 2 mln to niegospodarność?
najgorsze jak o komunikacji publicznej wypowiadają się ci, którzy nią…
najgorsze jak o komunikacji publicznej wypowiadają się ci, którzy nią nie jeżdżą... 15.10.2021, 13:39
Zniszczyć potrafią - zrobić coś lepiej - nie. Kto jeździ drogami do Szczecina wie, jakie korki bywają na Gdańskiej i na budowanym tragicznym "rondzie" przy Autostradzie Poznańskiej. O małych lokalnych (wystarczy jeden wolny traktor albo śmieciarka na tracie od Radziszewa do Czepina) nie wspominając.
Więc co do punktualności - jak zrobi kilkadziesiąt minut opóźnienia w jedną stronę - to się przeciąga - bo przecież zanim nie dojedzie do końca trasy to nie zacznie nowej - więc opóźnienie może się skumulować.
I nie do końca jest to wina przewoźnika. Trzeba byłoby zobaczyć w umowie, czy gmina może wymagać (i płacić za to) na przykład za wysłanie dodatkowego taboru w sytuacji opóźnienia powyżej iluś minut.
Znając geniusz organizacyjny tercetu - wątpię.
Natomiast pomysł redaktora o skróceniu trasy jest absurdalny. W Nowym Czarnowie nie tylko elektrownia teraz zatrudnia. Są również na przykład dzieci ze szkół, które odbierają rodzice samochodami z Pniewa i okolicznych miejscowości - dzięki temu, że jedynka jedzie poza miasto - ludzie ci nie wjeżdżają przez Łużycką do miasta - więc to jest korzyść.
Pomysły na skrócenie trasy w samym Szczecinie są również robione przez ludzi, którzy nie dojeżdżają codziennie - właśnie brak konieczności przesiadek jest bardzo korzystny - że wsiadając w centrum Szczecina dojeżdża się pod dom.
do najgorsze...
do najgorsze... 15.10.2021, 13:46
I mamy stanowisko przewoźnika...
do tłuka
do tłuka 15.10.2021, 14:53
Jesteś ograniczony jak tłuk urzędowy - a niby gdzie masz stanowisko przewoźnika? Jeździsz codziennie (obojętnie autobusem czy prywatnym samochodem) do Szczecina? Nigdy nie masz opóźnień - zawsze co do minuty tyle samo trwa podróż?
pompon
pompon 15.10.2021, 13:36
Ludzie, pamiętajcie, że szczecin jest rozkopany i tam są duże korki;. Spróbujcie na czas przyjechać własnym samochodem a się zdziwicie!
...
... 15.10.2021, 14:56
Niestety, jak napisane o 13.39 najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy nigdy z komunikacji publicznej nie korzystają.
BBB
BBB 15.10.2021, 13:33
Wprowadzić na linie mniejsze busy - nawet odcinkowe.
najgorsze....
najgorsze.... 15.10.2021, 13:44
Czyli że co - do Szczecina z 5 przesiadkami? Czyś ty zdurniał człowieku? Albo czy kiedykolwiek korzystałeś z komunikacji publicznej jadąc do szkoły czy pracy codziennie?
zapomnij
zapomnij 15.10.2021, 13:35
Przez Szczecin i tak się nie przebiją.
...
... 15.10.2021, 14:54
Dlatego bezpośrednie połączenie do centrum Szczecina jest ważne. A nie kilka przesiadek...
Lopez
Lopez 15.10.2021, 13:20
Jasne, te pieniądze są źle wydane.

Pozostałe