Nowe obostrzenia. Jakie zasady, kiedy wchodzą w życie?

  • 07.12.2021, 14:00
  • News4Media
Nowe obostrzenia. Jakie zasady, kiedy wchodzą w życie? gov.pl Adam Niedzielski
Rząd właśnie przedstawił nowe zasady pandemiczne. Zaczną obowiązywać już za kilka dni. Minister zdrowia tłumaczy, że sytuacja covidowa się stabilizuje, ale nowy wariant jest poważnym zagrożeniem.

Informacje o nowych zasadach przekazał we wtorek 7 grudnia 2021 r. na zdalnej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Jak mówił, sytuacja pandemiczna się zmienia, stabilizuje się, ale jednocześnie dzienna liczba zakażeń pozostaje wysoka. Niedzielski jednocześnie zaznaczył, że dużym zagrożeniem jest nowy wariant koronawirusa i dodał, że Omikron może odegrać kluczową rolę przy piątej fali pandemii.  

– Ze względu na niepokojącą sytuację związaną z COVID-19 zdecydowaliśmy się na podjęcie stanowczych działań. Od 15 grudnia 2021 r. wprowadzamy dodatkowe zasady bezpieczeństwa – oznajmił szef resortu.

Jakie zmiany

Minister zakomunikował, że rząd jest na finalnym etapie prac nad ustawą dotyczącą weryfikacji szczepień pracowników. Zaznaczył, że w przepisach będą zagwarantowane darmowe testy antygenowe na obecność koronawirusa dla wszystkich pracowników. W rozporządzeniu będzie wskazane także, w jaki sposób pracodawca mógłby sprawdzać wynik testów i to, czy ktoś jest zaszczepiony.

Dodatkowo od 1 marca mają obowiązywać szczepienia dla medyków, nauczycieli i służb mundurowych. Jak wyjaśniono, wskazany termin jest na razie orientacyjny.

Więcej o nowych zasadach, od 15 grudnia, mówił zastępca Niedzielskiego, czyli Waldemar Kraska. Wyjaśni. Zaznaczył, że jeżeli chodzi o limity osób uczestniczących w różnego rodzaju wydarzeniach, nie będą dotyczyć osób zaszczepionych. Sprawdzanie tego to obowiązek przedsiębiorcy, organizatora imprezy.

Obostrzenia

  • Zmniejszenie, z 50 procent do 30 procent, limitu osób w restauracjach, hotelach, teatrach, kinach, obiektach sportowych i kościołach
  • Zakaz konsumpcji w kinach.
  • Zamknięte będą dyskoteki, kluby
  • Nauka zdalna od 20 grudnia do 9 stycznia w szkołach podstawowych i średnich.
  • Limit 75 procent miejsc zajętych w komunikacji publicznej
  • Wprowadzone zostają obowiązkowe testy dla współdomowników osoby zakażonej koronawirusem.
News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

beben
beben 07.12.2021, 21:32
Takie odbębnione.
patrol
patrol 07.12.2021, 21:24
Teraz podziękujcie nieszczepom za takie sytuacje
ja
ja 08.12.2021, 12:34
Dlaczego?
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA 07.12.2021, 21:23
DLACZEGO OWCE MILCZĄ HA HA AH https***
bijcie pokłony
bijcie pokłony 07.12.2021, 21:18
Czy może głosowaliście na PiS? Tak?! To teraz musicie słuchać umiłowanego miłościwie panującego Kaczyńskiego. On wie najlepiej co jest dobre dla ludu i jakie obostrzenia i kiedy trzeba.
Sauron
Sauron 07.12.2021, 21:28
A kto ma wiedzieć trzazasty komuchu?
do komucha na usługach...
do komucha na usługach... 07.12.2021, 22:17
paru co wiedzą, co dla ich narodu najlepsze to w Azji znajdziesz - Korea Płn, Chiny...
Sauron
Sauron 07.12.2021, 21:09
U mnie na warsztacie mam tabliczkę zakaz mówienia o covidzie ,dwa lata te same banialuki
nie do wiary
nie do wiary 07.12.2021, 21:21
Trollu to w Aziji macie takie tabliczki?
end
end 07.12.2021, 20:54
Antyszczepionkowcy faszerują swoje chore dzieciaki lekami na obniżenie temperatury i posyłają do szkół, przedszkoli, a potem hate na Rząd, że to, że tamto!!!! Szkoda słów, jak ktoś jeszcze nie rozumie, dlaczego najeźdźcy w pierwszym rzędzie mordowali naszą inteligencję, to ma teraz darmową lekcję. Za głupotę jednych płaci cały kraj!
ja
ja 08.12.2021, 12:46
Ko to jest antyszczepionkowiec?
As
As 07.12.2021, 17:52
Przepraszam ze głosowałem na PiS. Już więcej tego nie zrobię a szczepcie się na wasze zdrowie.
Bla bla bla
Bla bla bla 07.12.2021, 16:27
Piernik
Knagulec
Knagulec 07.12.2021, 15:59
Koronka już zebrała żniwa
Zenobiusz
Zenobiusz 07.12.2021, 15:43
Niedzielski ty wiesz co. Wiesz wiesz
Ufo
Ufo 07.12.2021, 15:15
On te obostrzenia to dla siebie wprowadza bo i tak ludzie nie zwracają na to uwagi i olewają to
ja
ja 08.12.2021, 12:32
I bardzo dobrze. Nigdy nie wrócimy do normalności jak się będziemy tak cały czas dawać po tyłkach kopać.
niestety to widać
niestety to widać 08.12.2021, 13:16
ja, ale ciebie ktoś pokopał po głowie.
Ha ha
Ha ha 07.12.2021, 15:12
Nauka zdalna w terminie ferii tylko idiota mógł to wwymyśleć
Bogdan
Bogdan 07.12.2021, 20:56
No jak to? Przed chwilą darliście ,,buzie'' żeby Rząd coś w końcu zrobił z szalejącą zarazą, więc zrobił. Co znowu wam nie pasuje? Szczepić się nie chcecie, DDM nie uznajecie, więc co, Morawiecki osobiście ma wam pupcie miodem nacierać? O wszystko mogę się założyć, że wówczas również byście narzekali na zbyt słodki miodek albo, że źle dobrany gatunkiem do waszej karnacji.
do debila, co pieje z zachwytu...
do debila, co pieje z zachwytu... 07.12.2021, 22:19
Debilu - morderstwem było NIC NIE ROBIENIE PRZEZ MIESIĄCE! A teraz na trzy dni wprowadzają i piejesz z zachwytu?
Bez żadnej refleksji, że za późno - co najmniej o dwa miesiące?
I kilkanaście tysięcy zgonów byłoby mniej?
Siostra wielokrotnie zaszczepiona
Siostra wielokrotnie zaszczepiona 07.12.2021, 14:26
Do broni bracia do broni.szczepmy sie bracia
:(
:( 07.12.2021, 14:18
Mają refleks sparaliżowanego szachisty.
krótko
krótko 07.12.2021, 14:10
Musztarda po obiedzie.
Smakosz
Smakosz 07.12.2021, 14:25
Jak musztarda to tylko z goloneczka

Pozostałe