Rozpoczęło się od Grupy Teatralnej GLIPTYKOS i Zespołu Wokalnego AD HOC

  • 25.12.2021, 20:00
  • dost.
Rozpoczęło się od Grupy Teatralnej GLIPTYKOS i Zespołu Wokalnego AD HOC
Każdego roku specjaliści udzielają tu pomocy ponad 400 pacjentom z depresjami, zaburzeniami odżywiania czy po próbach samobójczych. Leczenie trwa zwykle około trzech, czterech tygodni zdarzają się jednak chorzy, którzy specjalistycznej, stacjonarnej opieki wymagają nawet przez kilka miesięcy.

Lions Club Szczecin Rainbow Bridge, działający charytatywnie na rzecz dzieci i osób będących w trudnej życiowej sytuacji, podjął się organizacji wsparcia dla Oddziału Psychiatrii Dziecięcej i Młodzieżowej szpitala „Zdroje” w Szczecinie. Chcąc polepszyć warunki leczenia młodych pacjentów, zaplanował nie tylko własne długofalowe działania w tym zakresie, lecz także zaapelował do ludzi dobrej woli, by zaangażowali się w to przedsięwzięcie.

Na apel pierwsi odpowiedzieli artyści z zespołów Gryfińskiego Dom Kultury: z Grupy Teatralnej GLIPTYKOS i Zespołu Wokalnego AD HOC, którzy przekazali cały dochód z dwóch koncertów poetycko-muzycznych w „Kawiarence pod Serduszkiem” na rzecz młodych pacjentów oddziału psychiatrycznego. Dzięki temu zakupiono 190 zestawów dobrej jakości piżam, 140 par kapci oraz kilkadziesiąt par kolorowych skarpet - wszystko w różnych rozmiarach przeznaczonych dla mniejszych i większych pacjentów. Podczas kameralnego spotkania z dyrekcją szpitala lioni przekazali też akcesoria do zajęć plastycznych, bardzo przydatne w procesie arteterapii.

Oddział Psychiatrii Dziecięcej i Młodzieżowej szpitala „Zdroje” jest jedynym tego typu ośrodkiem w regionie, w którym hospitalizowane są dzieci i młodzież do 18 roku życia. Oddział przyjmuje pacjentów nie tylko z województwa zachodniopomorskiego, lecz także z zachodniej części województwa pomorskiego oraz z województwa lubuskiego. Każdego roku specjaliści udzielają tu pomocy ponad 400 pacjentom z depresjami, zaburzeniami odżywiania czy po próbach samobójczych. Leczenie trwa zwykle około trzech, czterech tygodni zdarzają się jednak chorzy, którzy specjalistycznej, stacjonarnej opieki wymagają nawet przez kilka miesięcy.

Często się zdarza, że na oddziale leczonych jest więcej pacjentów, aniżeli szpital posiada zakontraktowanych miejsc.

-Wynika to z faktu, że wielu nastolatków trafia do nas w stanie zagrożenia życia, bezpośrednio po podjętej próbie samobójczej i bez względu na formalny brak miejsc, nasi specjaliści muszą udzielić im pomocy - tłumaczy Magdalena Knop, rzecznik prasowy szpitala „Zdroje”

- Pacjenci ci często przywożeni są przez zespoły ratownictwa medycznego z przysłowiowej „ulicy”. Nie mają ze sobą żadnej odzieży na zmianę, ani przyborów toaletowych. Oczywiście szpital zapewnia te wszystkie niezbędne rzeczy, ale na przykład bielizna nocna to odzież szpitalna, która jest wielokrotnie używana. Teraz, dzięki otrzymanym darom nasi pacjenci, trafiający tu w tak traumatycznych okolicznościach, będą dostawali nowe, kolorowe zestawy bielizny i kapci, a to jest dla nich naprawdę miłe i ważne. Taka pozornie mała rzecz, a potrafi ucieszyć - dodaje Magdalena Knop.

 

Akcja przekazania darów jest pierwszym krokiem w planowanym przez LC Szczecin Rainbow Bridge długotrwałym charytatywnym wsparciu Oddziału Psychiatrii Dziecięcej i Młodzieżowej szpitala „Zdroje”. Na wiosnę zapowiedziano już koncert muzyki klasycznej skierowany do szerokiej publiczności, aukcje dzieł sztuki i wiele innych imprez, mogących przynieść potrzebne oddziałowi fundusze.

dost.

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

X
X 26.12.2021, 02:11
Brawo !

Pozostałe