Pomógł krzywdzonej kobiecie. Takiej odznaki nie ma od nas żaden

  • 13.01.2022, 22:50
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Pomógł krzywdzonej kobiecie. Takiej odznaki nie ma od nas żaden KWP Szczecin Asp.szt. Arielowi Lipińskiemu gratulacje składa wojewoda Zbigniew Bogucki.
Dwaj zachodniopomorscy funkcjonariusze asp.szt. Ariel Lipiński oraz sierż. Konrad Biegański uhonorowani zostali właśnie odznaką imienia podkomisarza Andrzeja Struja. Mundurowi wykazali się bohaterskimi postawami w trakcie służby oraz w czasie wolnym. Jeden z nich jest z powiatu gryfińskiego, a jego czyny opisywaliśmy kilkukrotnie.

Odznaczenia nadawane są funkcjonariuszom, którzy podejmują działania w obronie życia, zdrowia i mienia obywateli oraz tym, którzy podejmują działania zmierzające do ratowania ludzkiego życia z narażeniem własnego zdrowia i życia.

Wyróżnienia dla zachodniopomorskich mundurowych wręczone zostały przez wojewodę zachodniopomorskiego oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie. Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, odznakę imienia podkomisarza Policji Andrzeja Struja otrzymał asp.szt. Ariel Lipiński z KPP w Gryfinie, detektyw Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie, 15 lat służby. Policjant został odznaczony za to, że w czasie wolnym od służby zapobiegł popełnieniu zgwałcenia kobiety i zatrzymał sprawcę przestępstwa.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w nocy 28 lutego 2021 r. przy ul. Wieżowej w Chojnie. Zakrwawiona kobieta, broniąc się przed napastnikiem, krzyczała: "Ratunku! Umieram!". Obudzeni w nocy mieszkańcy powiadomili policję. Wezwano też karetkę pogotowia. Natychmiast z pomocą ruszył asp. szt. Ariel Lipiński. Funkcjonariusz wybiegł z mieszkania i obezwładnił mężczyznę. Dzięki szybkiej reakcji policjanta obudzonego w środku nocy napastnik został zatrzymany.

Pisaliśmy o tym jako pierwsi tutaj:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/39932,policjant-po-sluzbie-zatrzymal-niedoszlego-gwalciciela

Odznaka imienia podkom. Policji Andrzeja Struja ustanowiona została 10 lutego 2021 roku zarządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, dla uczczenia pamięci tragicznie zmarłego w dniu 10 lutego 2010 roku podkomisarza Policji Andrzeja Struja. Wówczas to będący na urlopie policjant zwrócił uwagę agresywnym chuliganom, którzy na oczach pasażerów demolowali tramwaj. W wyniku podjętej interwencji podkomisarz Struj zginął od ciosu zadanego nożem. Policjant służył w formacji od 15 lat. Pracował w wydziale wywiadowczo-patrolowym Komendy Stołecznej Policji. Pośmiertnie został awansowany na stopień podkomisarza Policji, odznaczony przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Zasługi za Dzielność oraz przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Złotą Odznaką „Zasłużony Policjant”.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

KOMENDANT
KOMENDANT 14.01.2022, 15:23
JA TEZ BYM WIECZORKA ZŁAPAŁ ALE PRACUJE DLA NIEGO A MARCINEK TO MÓJ KUMPEL Z KLASY HA HA AH ODPALIŁ MI DOLE Z TEJ 1,5 BAŃKI I SZAFA GRA
mieszkanka Chojny
mieszkanka Chojny 14.01.2022, 10:03
Wielu słyszało, a tylko on zareagował. Brawo!
ona
ona 14.01.2022, 10:48
I dlatego jest niezwykły!
Jarek J
Jarek J 14.01.2022, 00:50
Zaprawiam fetę trutką na szczury i mszyce i trawkę wodą z kibla i grafiem później mówią że silver Haze i nic mi nie zrobią bo mam żółte papiery i kwity na niepoczytalność

Pozostałe