Giertych, Kamiński, Hermeliński i Mucha, a komisja senacka do spraw Pegasusa

  • 26.01.2022, 23:40
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Giertych, Kamiński, Hermeliński i Mucha, a komisja senacka do spraw Pegasusa screen Przesłuchanie Romana Giertycha nadawane przez TVN24.
-Od kiedy PiS doszedł do władzy w 2015 r., było dla mnie jasne, że stałem się celem, ponieważ przyczyniłem się do skazania Mariusza Kamińskiego. Przychodzono do moich klientów, pytając ich, czy coś na mnie mają. Potem wysyłano wnioski o postępowanie dyscyplinarne do okręgowej rady adwokackiej - mówi adwokat Roman Giertych podczas zdalnego wysłuchania przez senacką komisję do spraw Pegasusa. - To, co dzisiaj się dzieje w senacie, to czyste show polityczne — ocenił w Radiu ZET prezydencki doradca Paweł Mucha z Gryfina.

Senacka komisja nadzwyczajna została powołana do wyjaśnienia spraw:

-przypadków nielegalnej inwigilacji,

-ich wpływu na proces wyborczy w Rzeczypospolitej Polskiej

- reformy służb specjalnych.

Obecni i nieobecni

Stawiennictwa przed komisją odmówili były szef CBA i obecny szef Andrzej Stróżny.

Szef MSWiA i minister-koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński oświadczył, że nie zamierza uczestniczyć w pracach senackiej komisji ds. inwigilacji. Przysłał w tej sprawie pismo do senatu.

-Nie ma żadnych nadużyć w zakresie stosowania kontroli operacyjnej w polskich służbach specjalnych. Znacząca część informacji, które są w przestrzeni publicznej, są to informacje całkowicie nieprawdziwe – powiedział dziś Mariusz Kamiński na sejmowym korytarzu.

"Wina" Tuska

Roman Giertych, który - według ekspertów kanadyjskiej grupy Citizen Lab - był inwigilowany Pegasusem przybliżył wiele szczegółów i wygłosił też śmiałe tezy.

Swego czasu Roman Giertych był pełnomocnikiem m.in. szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska.

-Celem inwigilacji mnie przy użyciu Pegasusa był tak naprawdę Donald Tusk - ocenił mecenas Roman Giertych na posiedzeniu senackiej komisji.

Wyraził przy tym pogląd, iż Prawo i Sprawiedliwość zakładało, że Donald Tusk weźmie udział w wyborach prezydenckich.

Giertych był rozmowny

Zdaniem Giertycha powodem inwigilowania go Pegasusem mogła być też sprawa Geralda Birgfellnera i tzw. dwóch wież Kaczyńskiego. Przypomnijmy, że Roman Giertych był pełnomocnikiem austriackiego biznesmena, który spotykał się w tej sprawie z Jarosławem Kaczyńskim.

Roman Giertych oskarżał, że złamano tajemnicę adwokacką.

-Żaden zapis konstytucji czy ustawy nie pozwala, by moje opozycyjne zaangażowanie traktować jako przesłankę do mojej inwigilacji – powiedział Roman Giertych.

Poradził, że na miejscu pracowników kancelarii prezydenta też posprawdzałby telefony.

Podsłuchy a wybory

- W moim przekonaniu wszystkie rzeczy, które dzieją się wokół Pawła Wojtunika czy Krzysztofa Brejzy świadczą o tym, że w służbach specjalnych znajduje się specjalna grupa zajmująca się zastraszaniem opozycji – powiedział mecenas Roman Giertych.

Po przewie głos zabrał Wojciech Hermeliński, były szef Państwowej Komisji Wyborczej.

-Inwigilacja poprzez urządzenie Pegasus mogła mieć wpływ na wynik wyborów, mogła go zniekształcić – stwierdził podczas posiedzenia komisji Wojciech Hermeliński.

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (34)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bo PEGAZUS po prostu nam się należał
Bo PEGAZUS po prostu nam się należał 28.01.2022, 23:11
Jak donoszą dziennikarze "New York Times" Beata Szydło w 2016 roku była wspólnie z Witoldem Waszyczkowskim na kolacji w domu premiera Izraela. Krótko po tym doszło do zakupu Pegasusa. Amerykański dziennik tematom związanym z Pegasusem poświęcił artykuł "Bitwa o najpotężniejszą cyberbroń na świecie".

Robi
Robi 29.01.2022, 07:19
Czyli od Beaty Szydło mógł wżiąć początek skrzydlaty koń? Hmm,.. Dlaczego mnie to specjalnie nie dziwi.
lucyfer
lucyfer 27.01.2022, 22:52
kaba ret ha ah ah masońskie cioty sie podsłu***ą walka trwa do peta wielkiego architekta ha ha ah a w tle MO SS AD HA AH AH
Kwasiu jednoznacznie
Kwasiu jednoznacznie 27.01.2022, 21:31
-To jest skandal. W demokratycznym kraju informacja o inwigilowaniu szefa kampanii wyborczej największej partii opozycyjnej spowodowałaby poważne konsekwencje polityczne - co najmniej dymisje osób za to bezpośrednio odpowiedzialnych, jeśli nie całego rządu. Tymczasem w Polsce władza stara się ośmieszyć te zarzuty. Ale to się nie uda - ocenił. Kwaśniewski stwierdził, że jedyną szansą na "w miarę niezależne" śledztwo w sprawie inwigilacji jest powołanie komisji śledczej.

- Podsłuchiwanie polityków opozycji czy lidera rodzącej się partii chłopskiej to są akty antydemokratyczne. W każdym kraju szanującym prawo byłyby to skandale z olbrzymimi konsekwencjami - stwierdził. Dalej Kwaśniewski pytany był o powrót Jarosława Gowina po przerwie spowodowanej chorobą.

- Gdyby się okazało, że on także jest ofiarą Pegasusa, to wtedy mamy ostateczny dowód na to, że ten rząd nie działa w interesie wszystkich obywateli, tylko w interesie wąskiej grupy, która chce utrzymać władzę - stwierdził.

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski był gościem programu "Newsroom" WP. Komentował aferę inwigilacyjną związaną z użyciem systemu Pegasus.
Tomy
Tomy 27.01.2022, 18:12
W zorganizowanej grupie przestępczej sprawdzanie lojalności swoich członków to normalna procedura
gil
gil 27.01.2022, 18:11
Senator PiS Jan Maria Jackowski w czwartkowej rozmowie w Radiu Plus:
Myślę, że pojawi się nowy krąg osób, które były objęte tym programem Pegasusem, były inwigilowane przy jego pomocy i myślę, że ta sprawa jest bardzo trudnym orzechem do zgryzienia. Myślę, że mogą pojawić się osoby, które są czynnymi politykami naszego obozu. Nie zdziwiłbym się, gdyby taka sytuacja miała miejsce, ale powiem w ten sposób, że to będzie kwestia, która jeżeli teraz nie zostanie rozliczona, to na pewno zostanie rozliczona w następnym parlamencie i sądzę, że ta sprawa nie rozejdzie się po kościach - mówił.
racja
racja 27.01.2022, 18:17
Wygląda na to, że można mieć zdecydowane poglądy a jednocześnie nie być hipokrytą. Uczciwie powiedziane
podejrzewam
podejrzewam 27.01.2022, 18:24
Może to w związku z tym, że podejrzewają, że mógł być Pegasusem inwigilowany minister PiS Ardanowski.
śmiech przez łzy
śmiech przez łzy 27.01.2022, 16:41
Kaczyński powiedział, że będzie słuchał ludzi. To słuchają...
nic nie sugeruję
nic nie sugeruję 27.01.2022, 10:00
Niech pan Mucha lepiej sprawdzi swój telefon. Bo może się okazać, że ktoś rozgrywał jego odejście z kancelrii prezydenckiej...
UB WIECZOREK
UB WIECZOREK 27.01.2022, 13:19
ZA DUŻO DZWONIŁ DO DARKA WIECZOREK
Sauron
Sauron 27.01.2022, 13:12
Przyszła i pora na Qunia ***e mu wypędzą z *** bąki aż będzie mdlał !!!!!!
POKO kaput
POKO kaput 27.01.2022, 09:29
Pomimo spadku marż paliwowych w Polsce i zaledwie 13% udziału polskiego segmentu detalicznego w zysku EBITDA LIFO, @PKN_ORLEN wypracował w ubiegłym roku rekordowy wynik 14,2 mld zł. Za POKO 8 miliardów zysku , ale za 8 lat !!!! Ha Ha ha !!!!!!
Sauron
Sauron 27.01.2022, 13:14
Pamiętam jak Qń był szefem Młodzieży Wszechpolskiej nie robił w konia młodych, niekumatych Polaków. Teraz, jak PiS doszedł do władzy, okazało się, jaki z niego był farbowany Narodowiec. Prawdziwy komuch z niego.
do imbecyla, kolegi tej posłanki, co wczoraj wykresiki pokazywała...
do imbecyla, kolegi tej posłanki, co wczoraj wykresiki pokazywała... 27.01.2022, 10:51
Dlatego imbecylu przy cenie giełdowej ropy dwa razy wyższej, cena była niższa niż za Obajtka.
Taka różnica - po to jest koncern państwowy, żeby właścicielom (czyli SUWERENOWI) żyło się lżej - na przykład z niższą ceną paliwa.
A nie żeby tłuste koty jak je określa Kaczyński ZDZIERAŁY Z POLAKÓW!!!
Sauron
Sauron 27.01.2022, 13:16
Qń walczy o słuszną sprawę; przywrócenie PO (parasola ochronnego) dla PO przez "kastę".
kujdyzm
kujdyzm 27.01.2022, 15:55
kasta pisowska zwalcza całą opozycję - nawet Kołodziejczaka z agrounnii - jak za PZPR - chodzi o monopol władzy...
taaa
taaa 27.01.2022, 11:00
Masz na mysli antyszczepa Kurowską. Fakt jak tacy niewykształceni ludzie nierozumiejący rzeczywistosci mogą być w Sejmie. No ale ona jest z PiS i wszystko jasne.
POLSKA Giertychu
POLSKA Giertychu 27.01.2022, 09:25
A czemu to tzw. Pan Giertych boi się przyjechać , jak to mówi oPOzycja - Tego kraju .
dziki kraj...
dziki kraj... 27.01.2022, 10:52
Jak powiedział Kołodziejczak - komu mam się poskarżyć, że szpiegowano mnie? Ziobrze, który nielegalnie przekazał pieniądze CBA? Czy Kamińskiemu?
poczekaj trochę
poczekaj trochę 27.01.2022, 09:58
Przyjedzie pewnie, ale do wolnego kraju, gdzie są uczciwe władze.
Bogdan
Bogdan 27.01.2022, 15:46
A w jakim kraju takie są heheh?
trollowanie?
trollowanie? 27.01.2022, 16:18
u ciebie w Chinach nie ma?
Bogdan
Bogdan 27.01.2022, 16:50
Trudne pytanie lewaku hahahaha
Nowy Wał
Nowy Wał 27.01.2022, 08:33
Może Pan Mucha zdradzi ile płaci za wynajęcie mieszkania?
nieJa
nieJa 27.01.2022, 09:17
Do P.Muchy.obserwuję pana poczynania na forum "Kawa na ławę" i teraz ten wpis.Może pan bez obrzydzenia spojrzeć w lustro?Czyste show polityczne?Udowodnione przestępcze działanie rządu wobec własnych obywateli to show?Jak daleko u pana posunęło się zepsucie moralne.To mówi i tak postępuje niby wykształcony i inteligentny człowiek!?Jednak to prawda ,że inteligencji nie można się nauczyć .Trzeba się z nią urodzić.
xxx
xxx 27.01.2022, 08:30
Miliony popłyną z Borzymia.
UB  WIECZOREK
UB WIECZOREK 28.01.2022, 09:35
MUCHY W PODSTAWÓWCE SIEDZIELI U KSIEDZA NA KOLANKACH TERAZ TO PROCENTUJE HA HA AH A POTEM NA PLEBANII W GRYFINIE HA AH AH
takie moje zdanie
takie moje zdanie 27.01.2022, 05:26
Pan Paweł to jest ostatni, który powinien mówić o show politycznym.
znafca
znafca 27.01.2022, 09:13
Wręcz przeciwnie, zna się na rzeczy.
Iga
Iga 27.01.2022, 00:48
Bardziej do mnie przemawia sprawa Brejzy i prokurator Wrzosek.
takie moje zdanie
takie moje zdanie 27.01.2022, 05:28
To są ujawnione - no i tych, którzy oddali telefony do sprawdzenia przez laboratorium. Kołodziejczak z agrounii i ten autor książki o postępkach ministra od służb specjalnych pokazują, że kto się władzy nie podoba albo grozi - bezpieczny nie jest...
igloo
igloo 27.01.2022, 00:38
R. Giertych powiedział też, że ma podejrzenie "graniczące z pewnością", że Pegasus był jeszcze do niedawna używany do przeglądania jego poczty elektronicznej dzięki wcześniejszemu przejęciu przez służby loginu i hasła.
Ernest
Ernest 27.01.2022, 00:33
Panie Mucha może i schow, ale bardzo ciekawy i pouczający.

Pozostałe