Inflacja ostro w górę. Tak źle nie było od 24 lat!

  • 29.04.2022, 13:13
  • News4Media
Inflacja ostro w górę. Tak źle nie było od 24 lat! iStock
GUS podał najnowsze dane dotyczące inflacji w Polsce. I nie są to dobre wiadomości: wszystko drożeje w szalonym tempie.

11 procent – tyle wyniosła inflacja w marcu. Teraz Główny Urząd Statystyczny podał najnowsze dane i niestety nie są one dobre. Są to na razie wstępne wyniki i wskazują, że ceny towarów i usług w Polsce nadal rosną.

GUS ogłosił, że w kwietniu inflacja wyniosła 12,3 procent. Trzeba jednak pamiętać, że statystycy mogą za kilka dni zaktualizować te dane. Tak było niedawno, gdy wstępny wskaźnik był niższy od finalnego.

Dane GUS wskazują, że wszystko drożeje. Takiej inflacji nie mieliśmy od 1998 roku, czyli od 24 lat.

W piątek 6 maja na konferencji prasowej ma wystąpić prezes Narodowego Banku Polskiego. Spotkanie z dziennikarzami  ma być poświęcone „ocenie bieżącej sytuacji ekonomicznej w Polsce” – jak zapowiada konferencję NBP.

Na pewno padną pytania o dalsze podwyżki stopy procentowej. A ten ruch ze strony Rady Polityki Pieniężnej - wobec rosnącej inflacji - jest pewny.

Analitycy mBanku już oceniają, że stopa osiągnie w tym roku poziom 7 procent.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jerzy
jerzy 08.05.2022, 12:32
To dopiero początek, przypomnicie sobie Balcerowicza, jak zdewaluują złotego i nie będziecie własnego kąta.
Patriota
Patriota 29.04.2022, 22:08
A ja tam jestem dumny, że Paweł Mucha jest doradcą prezesa NBP oraz naszego Prezydenta. W końcu Gryfino ma coś do powiedzenia. A inflacji jest winny putin, putinflacji, tak mówi Pan Premier
ryba
ryba 30.04.2022, 00:45
a możesz wskazać , co takiego ważnego "doradził" p Mucha prezydentowi? Bo jak jest takim doradcą jak był prawnikiem to masakra.
To zastanawia
To zastanawia 29.04.2022, 21:28
Tymczasem inflacja we Francji rządzonej przez tego "strasznego" Macrona wyniosła w kwietniu... 4,8%.

To dlatego że Francuzi mają dalej do Rosji.??? Czy może tam nie rządzi PiS..
i jak tam?
i jak tam? 29.04.2022, 18:55
To jak tam - PiS nadal sprzedaje spory kawał polskiego Lotosu węgierskiemu (z nazwy a rosyjskiemu naprawdę) koncernowi?
Orban, LePen, Salvini - jeszcze trzy miesiące temu tak honorowani przez Kaczyńskiego, Ziobrę i Morawieckiego...
No i jak z tą sprzedażą?
Józef w Egipcie to wiedział...
Józef w Egipcie to wiedział... 29.04.2022, 18:46
Mądry człowiek wie, że po koniunkturze przychodzi dekoniunktura - i w "tłustych" czasach trzeba się przygotowywać na "chude" - a nie przejadać wszystkiego.
Już w Biblii o tym pisali - ale jak widać PiS wolał rozdać wszystko - i gdy przyszedł kryzys - kasa pusta...
NUVMASONI  HA AH AH
NUVMASONI HA AH AH 29.04.2022, 23:08
MANIOS MED FEFA KED HA AH AH SSZAJS JES T CO 7 LAT TAKI CYKL HA HAAH
PiSia prawda
PiSia prawda 29.04.2022, 16:45
Kaczyński stwierdził w Radiu Plus, że ,,opozycja chce doprowadzić do wielkiej inflacji". Fakty: na koniec 8 lat rządów PO-PSL inflacja wynosiła niecały 1%. Po 7 latach rządów PiS osiągnęła poziom 12%. Ale to przecież "wina "
ryba
ryba 29.04.2022, 21:37
nie ma się co dziwić. Jak się stare tetryki z księżmi wzięli za dowodzenie to mamy krach, bo rządzić powinien rząd. a nie partia z przybudówką nieudaczników. Ale za poprzedniego podejścia było to samo z Lepperem i Giertychem co teraz z Ziobrą. Ale fajnie za to działa propaganda- zawsze jest czyjaś wina, zawsze ktoś szkodzi Polsce, tylko jakoś przez 8 lat efektów nie widać za wyjątkiem jednego - upadku Polski. To się udało.
Ręce opadają
Ręce opadają 29.04.2022, 16:33
2 miliardy euro!!! 2 mld euro czeka w Unii Europejskiej dla Polski na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Trzeba tylko złożyć wniosek, wskazać cele, zaprezentować wyliczenia. I co robi rząd? Jego przedstawiciele nie potrafią nawet powiedzieć, czy złożyli ten wniosek....
ryba
ryba 29.04.2022, 21:39
jest problem- nie ma jak tego ukraść, bo patrzą na ręce. nie to co u nas- tu się ukryje, tu dodrukuje, nakłamie w TVP i z ambony , tetryków takich jak Sauron wyślę , aby pisali głupoty na kompie i jest fajnie.
Gdzie są ci zatrzymani i skazani, co kaczorek krzyczał w 2015 że wszystkich zamknie za kradzież mienia. No gdzie?????
Tak to wygląda
Tak to wygląda 29.04.2022, 16:26
Mają na kogo zwalić swoje marnotrawstwo .....Putin winny .Tylko dlaczego w innych krajach o połowę niższa inflacja.?
ryba
ryba 29.04.2022, 16:22
no niestety, przez sianie propagandy jeszcze nic nie uległo naprawie .Tak stało się m.in z gazem w powiatach, z promem i innymi cudami Morawieckiego. A swoją drogą ciekawe czy pan Brudziński już nosi turecki sweter?
Kurwia biskupia
Kurwia biskupia 29.04.2022, 13:50
Dzięki inflacji wszyscy zarabiamy więcej. Pinokio i PiS to wybitni ekonomiści i dobrzy gospodarze.
Gryf
Gryf 29.04.2022, 13:43
To było do przewidzenia rozdawnictwo Pisowskie zbiera swoje żniwo
Straszna prawda
Straszna prawda 29.04.2022, 16:49
Rozdawnictwo ,marnotrawstwo , kary unijne ,pensje i holendarne premie nie wiadomo za co. ..Miliony na Rydzyka i ogromna kasa na Kościół, Watykan....Miłośnicy PiSu .....wasze wnuki będą spłacać waszą głupotę.

Pozostałe