Orlen znów podniósł ceny benzyny! Za litr zapłacimy 8 złotych

  • 02.06.2022, 07:50
  • News4Media
Orlen znów podniósł ceny benzyny! Za litr zapłacimy 8 złotych iStock
8 złotych za litr najpopularniejszej 95 to już nie kwestia dni, ale godzin. Wszystko przez wysokie ceny hurtowe paliw, które podniósł państwowy Orlen.

Najnowsze notowania cen na stacjach w Polsce. Za Pb98 trzeba średnio zapłacić 7,80 zł. Pb95 kosztuje 7,38 zł, a olej napędowy 7,53 zł. Trzeba wziąć poprawkę, że firmy gromadzące takie dane podają różne wartości, ale w każdym przypadku ceny są zbliżone. Prognozują także, że do 5 czerwca ceny jeszcze wzrosną.

Teraz okazuje się, że ten moment jest tuż-tuż i kierowcy muszą oswajać się z myślą, że za litr najpopularniejszej benzyny 95 trzeba będzie zapłacić aż 8 złotych! To efekt rosnących cen na rynkach hurtowych, a właściwie polityki największego w kraju koncernu paliwowego – państwowego Orlenu.

1 czerwca Orlen wprowadził nowe stawki hurtowe:

  • benzyna bezołowiowa - Eurosuper 95 - 7406 zł,
  • benzyna bezołowiowa - Super Plus 98 - 8194 zł,
  • olej napędowy - Ekodiesel - 6912 zł.

Co to oznacza dla kierowców? Podwyżki cen na stacjach paliw.

„Od dziś benzyna 95 kupiona bez rabatu w hurcie, na stacji musi kosztować minimum 8 złotych za litr” – wylicza portal innpoland.pl.

Dodajmy, że Orlen może swoim klientom udzielać rabatów, ale jeżeli kupią po oficjalnej cenie, to muszą doliczyć do niej 8 proc. podatku VAT. Pamiętajmy przy tym, że bez rządowej Tarczy Antykryzysowej byłoby to 23 procent.

„Jeśli założymy, że stacja benzynowa nie chce zarobić na tym paliwie ani grosza, musi doliczyć do tej ceny jedynie podatek VAT w wysokości 8 proc. To oznacza, że absolutnie minimalna cena na dystrybutorze sięga niemal 8 złotych (dokładnie 7,998 zł za litr)” – czytamy.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (27)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

czekan
czekan 03.06.2022, 13:38
Wychodzi złe gospodarowanie.
jarek kanister
jarek kanister 03.06.2022, 13:15
interia podaje, że orlenik już na niektórych stacjach testuje totemy umożliwiające wyświetlanie cen o wartości > 9.99... To po ile będzie ? Kto da więcej ?
Kuba
Kuba 02.06.2022, 18:08
Takiej drożyzny jeszcze nigdy nie było !!!! Ludzie zróbmy jakiś protest bo nas nie stać na takie ceny !!!!
nieJa
nieJa 03.06.2022, 12:17
panie Kaczyński pamiętam jak za rządów PO na mównicy wymachiwał kanisterkiem .No to teraz daj głos!
Borzymianka
Borzymianka 02.06.2022, 19:38
Trzeba było sie zapisac do pisu, to by Cie bylo stac. A tak to do roboty za miske ryzu, a nie jakies protesty.
nieJa
nieJa 05.06.2022, 14:32
Borzymianka .ty się nie wychylaj.Widziałem dzisiaj występ w "kawa na ławę" twojego współmieszkańca P.Muchę .Albo on taki ćwierć inteligent albo z ludzi robi debili(ciemny lud to kupi)
13*52= 676 2024  reset
13*52= 676 2024 reset 02.06.2022, 12:22
ponoć ma być po 13 zł i tylko 52 litry na miesiąc ksiezycowy ah aha
8 ra be  z chabad lubawicz  ha ah ah
8 ra be z chabad lubawicz ha ah ah 02.06.2022, 12:20
WOJNA WYMAGA OFIAR HA AH AH zelenski i kołomoyski potrzebuje a kowalski z nowakiem cierpi ha aha h bo nasz wódz jarema odbija ukrainę ha ah ah kabaret
Taka propaganda
Taka propaganda 02.06.2022, 11:54
Skoro Orlen tylko w pierwszym półroczu wypracował ponad 500 mln zysku to dlaczego z nami się nie dzieli.....Morawiecki z gębą do Norwegów... żeby swoimi zyskami się z nami dzielili a swoich nie widzi ??
cóż
cóż 02.06.2022, 15:18
Zamiast obniżyć cenę paliwa to tłuste koty liczą na zyski.
cóż
cóż 02.06.2022, 10:47
To kolejny dowód, że PiS funkcjonuje w wytworzonej przez własnych propagandystów bańce informacyjnej, nadal błędnie ocenia nastroje społeczne
congratulations
congratulations 02.06.2022, 13:12
Mocne, ale dobrze oddające sytuację.
Gryf
Gryf 02.06.2022, 10:40
Już czas zorganizować jakiś protest.
PiS raj
PiS raj 02.06.2022, 11:50
Poczekajcie jak wat 23 % przywrócą.
Ona44
Ona44 02.06.2022, 09:53
Ciekawe kiedy wkońcu ludzie wyjdą na ulicę bo to co się teraz dzieje to przegiecie po całości. Jak dla mnie benzyna może kosztować nawet 10 zł ale dajcie mi zarobić 10 tys netto.
Gucio
Gucio 02.06.2022, 14:38
Ludzie muszą się skrzyknąć, ale gdzie skoro wyłączyli komentarze pod żadnym artykułem nie można nic napisać. Tak działa właśnie pisowska demokracja. I oni śmią Putina nazywać dyktatorem- żałosne.
do Gucio
do Gucio 02.06.2022, 17:39
Nie interesuje się Polską putinowski trolu.
On40
On40 02.06.2022, 10:42
wyjda dopiero jak nie bedzie ich stac na kartofle... ale to juz niedługo
Jarosław!!!! Jarosław!!!
Jarosław!!!! Jarosław!!! 02.06.2022, 09:32
Podziękujmy naszej umiłowanej władzy za zezwolenie na zbieranie chrustu w lasach państwowych. Inaczej przyjdzie nam zimą zamarznąć, którego emeryta będzie stac na ogrzewanie
przyznaję, że w czasach tuskowego terroru nie wpadliśmy na tak prospołeczny pomysł.
poddany
poddany 02.06.2022, 10:46
o dzięki ci Panie
trueciciel
trueciciel 02.06.2022, 09:29
w portalu businessinsider wyszukać "Płacimy na stacjach rekordowe marże. Orlen nadrabiał stratę na kontraktach CO2" - i wszystko jasne...
Xxx
Xxx 02.06.2022, 09:00
Tak się bawią, tak się bawią PISowscy.
Yyy
Yyy 02.06.2022, 10:11
eja eja POwcu
ekonom
ekonom 02.06.2022, 08:52
Za Tuska to była nuda. Baryłka ropy kosztowała o 30% więcej niż dzisiaj, a paliwo sprzedawali po 5 zł. Dobrze, że nas już rudy nie dręczy.
janosikowe trzeba płacić
janosikowe trzeba płacić 02.06.2022, 08:28
Obajtek szaleje. Znowu Orlen musi zarobić.
Xxy
Xxy 02.06.2022, 09:53
Szaleje to Kaczyński, Morawiecki i Duda. To za ich przyzwoleniem. Reszta to kozły ofiarne.
Fakt
Fakt 02.06.2022, 09:33
Orlen czy jemu jeszcze mało???

Pozostałe