35-godzinny tydzień pracy? Taka propozycja trafi do Sejmu

  • 20.06.2022, 14:00
  • News4Media
35-godzinny tydzień pracy? Taka propozycja trafi do Sejmu iStock
Partia Razem domaga się rewolucji w prawie pracy. Co więcej nie ma wątpliwości, że wkrótce PiS straci władzę. Dlatego już chce rozmawiać o Polsce po PiS-ie.

Działacze Partii Razem przekonują, że rząd PiS wkrótce zostanie obalony. Podczas sobotniej (18 czerwca) konwencji mówił o tym m.in. poseł Lewicy Adrian Zandberg.

– Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że za rok w Polsce będzie nowy rząd. Najwyższy czas porozmawiać w końcu o tym, jaka ma być Polska po PiS-ie – mówił.

Jedną z propozycji Razem jest rewolucja w zatrudnianiu. Politycy chcą m.in. ubezpieczenia dla bezrobotnych i likwidacji tzw. umów śmieciowych oraz większego wpływu pracowników na to, co dzieje się w firmie.

– Przyszłość to udział pracowników w zarządzaniu. Dlatego chcemy, żeby pracownicy mieli realny wpływ na firmy, w których pracują, żeby wiedzieli, na co idą pieniądze – podkreślił Zandberg.

Kolejnym pomysłem jest skrócenie czasu pracy do 35 godzin tygodniowo. Zdaniem Bartosza Gruceli, członka zarządu krajowego Razem, na całym świecie testuje się już skuteczność takiego rozwiązania.

– Chcemy to zrobić w Polsce. Chcemy, żeby tydzień pracy wynosił 35 godzin – powiedział. I dodał, że „życie poza pracą jest ważniejsze niż zaharowywanie się na śmierć”, a każdy ma również prawo do odpoczynku, realizowania pasji i spędzania czasu z bliskimi.

– Kiedy ja wchodziłem na rynek pracy, pokutowało przekonanie, że wartość człowieka jest zależna od tego, ile pracuje, ile zarabia i ile może sobie za to kupić. Szefowi nie można było powiedzieć „nie”. Wymagano od nas, żeby całe życie było podporządkowane pracy i nie dostawaliśmy nic w zamian: ani dobrej pensji, ani stabilności, ani możliwości rozwoju. Mieliśmy tego dość, dlatego założyliśmy partię Razem – mówił.

Projekt ustawy z takimi postulatami ma trafić do Sejmu najpóźniej do końca wakacji.

Polacy chcą pracować mniej

W grudniu ubiegłego roku Personnel Service zlecił wykonanie sondażu, w którym Polacy wypowiedzieli się na temat skrócenia czasu pracy.

Takie rozwiązanie poparło aż przez 68 proc. respondentów.

Przeciwnych było zaledwie 17 proc. ankietowanych (głównie osoby po 55 roku życia i prowadzące własną działalność gospodarczą).

 

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Nick
Nick 20.06.2022, 17:05
Towarzysz Zandberg jeszcze niedawno twarz Marksa na koszulce nosił, a dziś to nowa twarz Zjednoczonej Targowicy.
Nick
Nick 20.06.2022, 16:59
Lewicowe komuchy od 1945 robia,, dobrze,,i robili z nas rosje kacapska , bylo dziadoswto i kartki i techniczne zacofanie a teraz komuchy chca nam meblowac POLSKE ktora tak zniczyli , a paszol von bolszewicka zarazo
a może?
a może? 20.06.2022, 18:11
może się kremlowski trollu naucz po polsku?
X men
X men 20.06.2022, 16:57
Niech lewica zaapeluje do swoich kremlowskich braci o zakończenie agresywnej wojny na Ukrainie. Do robienia porządków w Polsce akurat mamy rząd, a nie lewicowców którzy znają się tylko na propagandzie a nie na rządzeniu.
może?
może? 20.06.2022, 18:12
Le Pen, Orban, Kaczyński, Salvini - to według ciebie lewica? Mylisz narodowy socjalizm z lewicą...
Nick
Nick 20.06.2022, 16:57
Komuniści oszukiwali ludzi, trzymali naród krótko, a teraz kiedy są w opozycji chcą kontrolować, nadzorować, krytykować niby w imieniu ludzi, tacy teraz demokratyczni. Niech popatrzą i nadzorują swoich patronów, którym dali mandat w UE jak nas oczerniają. Oby nigdy już nie znaleźli się u władzy, i niech zobaczą jaką obecny rząd dał demokrację, wolność i dobrobyt, co widać na każdym kroku po domach, samochodach i konsumpcji.
Nick
Nick 20.06.2022, 16:55
Zandberg ty czerwony ***ze nie zajmuj się sprawami na których się nie znasz
X men
X men 20.06.2022, 16:53
Lewica dwa procent poparcia i mówi że pis straci władze hahahah głąby lewackie jeszce się rodzą
Zdzislaw Dyrman zasadniczo
Zdzislaw Dyrman zasadniczo 20.06.2022, 15:05
A ja proponuje aby w Polsce pracowali tylko ci z kokainy. Przyjęliśmy ich nakarmiliśmy odzialiśmy więc teraz do roboty no i murzyny też.taką mam koncepcję zasadniczo
Męczysław Leniwy
Męczysław Leniwy 20.06.2022, 14:41
A kto by tyle godzin w pracy wytrzymał?!
Wasz Pan
Wasz Pan 20.06.2022, 15:08
Masz racje pracują tylko woły. My naród wybrany powinniśmy trzymać w ryzach cały ten folwark w ryzach i pod kontrolą

Pozostałe