Kolejarze rozpędzili lokomotywę i zmiażdżyli samochód

  • 2 dni temu, 17:30
  • News4media
Kolejarze rozpędzili lokomotywę i zmiażdżyli samochód PKP PLK
PKP pokazało dziś (czwartek 23 czerwca), jak wygląda wypadek kolejowy i praca służb ratunkowych. Żeby uzmysłowić powagę sytuacji, pociąg celowo wjechał w samochód. Było miażdżąco.

Wydarzenie można było oglądać w bezpośredniej transmisji internetowej.

PKP Polskie Linie Kolejowe prowadzą akcję informacyjną mającą zwiększyć świadomość dotyczącą bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych.

A z tym w Polsce nie jest dobrze. Zaledwie dzień przed pokazem kolejarzy policja poinformowała o aresztowaniu na trzy miesiące 30-latka, który kilka dni temu wjechał swoim bmw na torowisko. Nie zatrzymał się przed przejazdem, a następnie - mimo włączonych sygnałów świetlnych i dźwiękowych ostrzegających, że nadjeżdża pociąg -  ominął opuszczoną półzaporę i wjechał na tory. Pociąg pasażerski uderzył w bok jego auta.

„Po zdarzeniu kierowca wraz z pasażerką opuścili pojazd i uciekli. Policjanci w rozbitym pojeździe ujawnili woreczki z amfetaminą”. Dwie godziny późnej zostali zatrzymani przez dzielnicowych kilka kilometrów od miejsca zdarzenia” - relacjonuje policja.

Wróćmy jednak do pokazu PKP PLK. Każdy, kto śledził relację, nie tylko mógł zobaczyć moment uderzenia lokomotywy w samochód, ale także prace służb ratowniczych. Samo uderzenie nie było jedyną częścią wydarzenia, bo kolejarze symulowali także wyłamanie rogatek oraz hamowanie lokomotywy przed pojazdem.

Jednak to właśnie zderzenie pociągu z autem przykuwało największą uwagę. Kolejarze postawili na torach biały dostawczak. Moment zdarzenie rejestrowało 8 kamer, żeby można było obserwować wypadek z każdej strony. Bus stanął w poprzek drogi, a rozpędzona lokomotywa wręcz staranowała auto. Uderzyła z wielką siłą i przesunęła pojazd kilkuset metrów. Z samochodu od razu buchnęły kłęby czarnego dymu. A dodajmy, że pociąg jechał pozwoli. 

Rocznie na przejazdach kolejowych dochodzi do około 200 wypadków i kolizji. 

 

News4media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

e tam
e tam Wczoraj, 12:40
To i tak słabo go trafił.
Kolejajec
Kolejajec Wczoraj, 07:45
W Gryfinie zawsze coś się dzieje.
ech
ech 2 dni temu, 21:02
Niebezpieczne kolejarskie zabawy.
Pawlak
Pawlak 2 dni temu, 17:51
A taki ładny był. Amerykański...

Pozostałe