Kogo burmistrz skaptował do głosowania nad absolutorium dla siebie?

  • 29.06.2022, 19:00
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Kogo burmistrz skaptował do głosowania nad absolutorium dla siebie?
Mieczysław Sawaryn trzy razy namawiał radnych, by nie udzielać absolutorium swemu poprzednikowi Henrykowi Piłatowi. Teraz, przecząc własnym słowom dziwi się, że opozycja wielokrotnie upokarzana przez niego i jego zastępców, nie chce dać mu głosów. Wcześniej w podobnych sytuacjach używał fortelu, czy jak określają niektórzy radni "cwancyku". Kto tym razem da się "kupić" burmistrzowi?

Można głosować za, można nie przyjść na sesję, można z gęby robić cholewę. To wszytkom już było. Jak będzie podczas czwartkowego głosowania nad absolutorium i wotum zaufania dla burmistrza Mieczysława Sawaryna?

Po działaniach i zachowaniach klubów w Radzie Miejskiej w Gryfinie sprawa wydaje się być oczywista. Ale zawsze ktoś może dać się skaptować....

Burmistrz Mieczysław Sawaryn nie stworzył formalnej większościowej koalicji. Bazuje często na "kupionych" radnych. Polityka utrzymywania i tracenia twarzy przez radnych trwa. Jaki tym razem da rezultat? Dowiemy się podczas sesji Rady Miejskiej w Gryfinie, która odbędzie się 30 czerwca 2022 r. Początek o godz. 10... 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (56)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zdrada
Zdrada 02.07.2022, 08:46
Skaptował Polańskiego i Sobczaka , którzy zamiast godnie reprezntować swój klub kolejny raz pokazali swoja nielojalność.
dają ***
dają *** 02.07.2022, 09:42
Z nimi zawsze było coś nie tak.

Cóż nie wszyscy politycy są uczciwi a niektórzy zachowują się jak zwykłe prostytutki.
wyborca
wyborca 02.07.2022, 12:50
Wstyd!
z sesji
z sesji 01.07.2022, 21:09
Burmistrz mówił ze przychodzą do niego po stanowiska i godności ale o swoich propozycjach nić nie powiedział.
tchórzostwo
tchórzostwo 01.07.2022, 05:52
Nie wszyscy to sprzedawczyki, s a to przecież jego środowisko. Sawarynie wszyscy cię znają. Po prostu kumpluj się dalej z tą Judaszerią. I nie uciekaj z sesji. To strach przed pytaniami radnych odnośnie sprawozdania z wykonania budżetu. Od czego jest skarbnica, jaka jest twoja strategia ? Wódz uciekł przed bitwą jak Śmigły Rydz. Obstrukcja i tchórzostwo ?
takie są fakty
takie są fakty 01.07.2022, 21:10
Przecież sam Sawaryn stoi na czele tej politycznej judaszerii.
wur
wur 30.06.2022, 17:25
Te długi gminne to trzeba oddać!Kto to spłaci?
Same zera i skarbnica półgłupia. Tragedia
Same zera i skarbnica półgłupia. Tragedia 30.06.2022, 23:46
Zadłużyli gminę w rok . Piłatowi zajęło to 12 lat. Piłat inwestował a oni nic. Co to za popaprańcy ?
Widzę
Widzę 30.06.2022, 15:46
PIS i GIS. To oni zlikwidują kursy autobusów, podniosą ceny biletów
komunikacji i Laguny, podnieśli podatki i lada dzień podniosą podatki od pojazdów spalinowych. PŁACIMY CODZIENNIE.
etetowy zdrajca
etetowy zdrajca 30.06.2022, 12:41
Jak to kto? Radni z PiS.
psze kupsko
psze kupsko 30.06.2022, 11:46
Czy już wiadomo kto *** nadstawił?
podbudowana
podbudowana 30.06.2022, 11:41
Bardzo dużo słusznych postulatów jest w tych komentarzach.
Segda
Segda 30.06.2022, 10:46
Firma wynajęta przez Sawaryna do pokazania raportu o stanie gminy to jakaś masakra. Opowiada nam gdzie leży Gryfino kto jest burmistrzem zastępca skarbnikiem i sekretarzem. Padłem, że Gryfino jest centrum naukowym. Chyba z kiblującym w jednej klasie dwa lata wiceburmistrzem.
cóż
cóż 30.06.2022, 11:42
Płaci to wymaga aby goownianego cukierka z tego zrobić a nie dowiedzieć się krytycznej prawdy.
ludzie trzymajcie mnie
ludzie trzymajcie mnie 30.06.2022, 10:34
Ten leń Sawaryn tak przygotował pracę urzędu, że trzeba robić przerwę a by sprzęt zamontować. Jakby sypał piach w tryby sesji.
Układ
Układ 01.07.2022, 05:54
To był czas na ostatnie handelki .
konstatacja
konstatacja 30.06.2022, 09:39
Czy cokolwiek w tej gminie jest zrobione PORZĄDNIE I NA CZAS? Od remontów, przez ustalanie rozkładów jazdy (dla milionerów to nieistotne, dla ludzi dojeżdżających do szkół, pracy, lekarzy - kwestia być albo nie być), po uruchamianie fontanny, ubikacji?
Projektowanie fatalne, remontowane uliczki wąskie, na dworcu autobusowym ciasno i niebezpiecznie, miliony wydane na renowację parku czy górki miłości poszły w dużej mierze w...
Brak zagospodarowania nabrzeża i targowiska woła o pomstę do nieba.
Dziwne inwestycje, dziwne dzierżawy, dziwne decyzje...
taka prawda
taka prawda 30.06.2022, 09:45
Sawaryn jak zawsze nadaje się do krytykowania (kiedyś władzy, a teraz opozycji), to mu wychodziło, ale jak ma rządzić to widać, że nigdy tego nie robił i nic mu praktycznie nie wychodzi.
uigbo
uigbo 30.06.2022, 08:57
A w Baniach praca wre i dlatego pewnie wójt dostał 100%
O sra mus
O sra mus 01.07.2022, 23:55
Bo choć Augustyn w krótkich gaciach ale buty czyści szczególnie po obstrukcji a SAWARY nie. I taki chodzi.
bananowa republika
bananowa republika 30.06.2022, 09:15
To znaczy że nie ma demokracji skoro dostaje tyle ile Fidel Castro. t
Duero
Duero 30.06.2022, 10:35
Fidel Castro miał ok. 90 proc.
Myślący
Myślący 30.06.2022, 08:20
To jest żenujące żeby nie oceniać właściwej pracy burmistrza tylko prowadzić rozgrywki polityczne ale w takim kraju właśnie żyjemy gdzie polityka miesza ludziom w głowach. Moim zdaniem burmistrz zasługuje i na absolutorium i wotum zaufania a ci co twierdzą inaczej robią to tylko ze względu na rozgrywki polityczne które nic dobrego nie dają naszej gminie. Sam z ciekawości obejrzę tą sesję chociaż argumenty używane przez opozycję są śmieszne...........a niekiedy bardzo zabawne. Gryfiński kabaret za darmo.
logika
logika 30.06.2022, 09:41
Trudno oceniać "właściwą pracę burmistrza", jak właściwa nie jest...

Dzisiaj, 08:20 To jest żenujące żeby nie oceniać właściwej pracy burmistrza
niewykonalne
niewykonalne 30.06.2022, 09:46
Bo jak ocenić pracę nieroba?
do bezmyślnego z 8.20
do bezmyślnego z 8.20 30.06.2022, 09:29
No popatrz - myślenie widać boli - "mieszaniem w głowach" nazywasz KONTROLOWANIE WŁADZY?
Putleryzm... - takie carskie - "niech się nie mieszają do wielkich"?
Doczytaj - jak Sawaryn miał inne poglądy na ten temat, gdy parł do władzy....
tobie autokrato namieszała na pewno
tobie autokrato namieszała na pewno 30.06.2022, 09:17
Lepiej prowadzić rozgrywki polityczne, które są normalne w demokracji i wynikają z naturalnych procesów niż jak to ktoś tu napisał poilitykierstwo prowadzone przez Sawaryna.
Tragedia a inwestycje leżą
Tragedia a inwestycje leżą 30.06.2022, 06:31
Zrobili deficyt budżetowy gigant przy ograniczeniu inwestycji. To jest sztuka. Mistrzostwo nieudolności.
to nieudolny człowiek
to nieudolny człowiek 30.06.2022, 09:18
Nie zrealizowali budżetu jaki ustaliła Rada a potrafił jeszcze żyć na kredyt.
EB ańcy
EB ańcy 30.06.2022, 06:23
Roswiąszę tom rade. Najgorszy burniszcz w Polcce.
Andrzej
Andrzej 30.06.2022, 00:28
Wątpię aby się ktoś krótko przed wyborami kompromitował.
nieJa
nieJa 30.06.2022, 07:42
Nie bierzecie pod uwagę ,że po wyborach Sawaryn znów będzie burmistrzem a przepadną radni opozycji?Wasze wpisy przypominaja propagandę PIS w TVP.Smiało wpisujcie ,tylko bez inwektyw bo admin nie puści
logika
logika 30.06.2022, 09:43
Uważasz "nieJa" że pisowskie "tłuste koty" władzy nie oddadzą?
do bezmyślnego z 7.42
do bezmyślnego z 7.42 30.06.2022, 09:31
buchacha - skąd ta pewność cipulku? Znasz już stawki?
A popatrz na wybory ostatnie - jakoś radnych opozycji przybyło (gdyby zaprzedańcy z PiS, którzy nie startowali z listy od Sawaryna - tak byłoby uczciwiej, prawda?)
ale...
ale... 30.06.2022, 00:57
albo stawka wysoka - albo haki duże...
etyk
etyk 30.06.2022, 09:49
Nie ma wymówek dla skursawarynstwa
Obiecam wszystko i wykiwam
Obiecam wszystko i wykiwam 30.06.2022, 00:19
Czyli handlowy czwartek.
ryba
ryba 30.06.2022, 00:35
nie , normalny sprzedawczyk z pisu- byle kupić, nieważne za co
Wowa
Wowa 29.06.2022, 23:09
to przecież polityka, więc lepiej się nie podniecać kupowaniem radnych. Najgorsze jest to, że ludzie dają się podkupić a na takich radnych nie trzeba głosować.
Wowa niezupełnie
Wowa niezupełnie 30.06.2022, 00:31
To co robi Sawaryn to nie jest polityka tylko politykierstwo , czyli polityka,plus cwaniactwo , głupota i nastawienie na zysk .

A ten kto daje się skundlić to nie radny tylko zwykła polityczna ku.wa jest
do niezupełnie
do niezupełnie 30.06.2022, 00:54
Bardzo trafna ocena rządów tercetu - POLITYKIERSTWO, czyli to co piszesz choć można by dodać jeszcze kilka adekwatnych epitetów.
Księgowa
Księgowa 29.06.2022, 21:34
Czy Honor ma w dzisiejszych czasach jakąś wartość ?
Mulerowy układ
Mulerowy układ 30.06.2022, 00:21
Żadnej.
zaradna z bagna
zaradna z bagna 29.06.2022, 20:51
To tylko kwestia ceny- taką już mamy świecką tradycję
powiatowy etyk
powiatowy etyk 30.06.2022, 00:26
Każdy sądzi według siebie. Skoro sadzisz, że każdego można przekupić, to tylko świadczy że ciebie z pewnością.

Pozostałe