Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 kwietnia 2024 02:32
Reklama

Zabezpieczenia na kostkach masła. Tak Kaufland odstrasza złodziei

Co się stanie, kiedy ceny produktów spożywczych niebezpiecznie poszybują? Zainteresowanie nimi wzrośnie wśród złodziei. A na ich celowniku może znaleźć się np. masło.
Zabezpieczenia na kostkach masła. Tak Kaufland odstrasza złodziei

Autor: screen Twitter / Paweł Jachowski

Dlatego jedna z największych sieci handlowych znalazła sposób na to, żeby ograniczyć kradzieże tego właśnie produktu.

Dziś trudno jest kupić pełnowartościowe masło o standardowej wadze 200 gramów, płacąc za nie mniej niż 7-9 zł. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego ta cena w czerwcu była wyższa o 30 proc. niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Internet obiegły właśnie zdjęcia masła, które w sklepach Kaufland zostało uznane za szczególnie podatne na kradzieże. Na opakowaniach masła pojawiły się etykiety antykradzieżowe, co bardzo zainteresowało klientów.

[removed][removed]

– To są tzw. etykiety przeciwkradzieżowe. Sklepy mogą je aplikować na produkty, które uważają za najbardziej narażone na kradzież. Zależy to od specyfiki miejsca – w sklepie przy szkole giną głównie napoje energetyczne i czekolada, inaczej jest w sklepie osiedlowym. Widać, że sklepy mają problem. Jednym z wyjść jest zabezpieczanie na poziomie sklepu, a drugim zabezpieczanie źródłowe, czyli zabezpieczanie produktu już na etapie produkcji. Wtedy etykiety nie widać, jest ona zintegrowana z produktem – wyjaśniła portalowi Wiadomości Handlowe Ewa Pytkowska, szefowa polskiego oddziału Checkpoint Systems, firmy, specjalizującej się w zapobieganiu stratom w handlu detalicznym.

Potwierdziła to również Maja Szewczyk z Działu Komunikacji Korporacyjnej sklepów Kaufland.

– W sieci Kaufland korzystamy z zabezpieczeń, które mają zapobiec kradzieży danych grup produktowych. Część artykułów wyznaczonych do zabezpieczenia jest ustalana centralnie. Ponadto – w zależności od potrzeb – w wybranym sklepie systemem antykradzieżowym mogą zostać objęte produkty wskazane przez menedżera marketu. W przypadku próby kradzieży, gdy klient przekracza bramkę, zabezpieczenie uruchamia sygnał alarmujący pracowników marketu – wyjaśnia.

Według statystyk Komendy Głównej Policji – tylko w 2021 roku dokonano w Polsce 24 995 przestępstw kradzieży w sklepach. Rok wcześniej było ich o niemal 5 tysięcy mniej. Przedstawiciele branży handlowej i rozmówcy portalu podkreślają jednak, że z powodu wysokiej inflacji w tym roku mogą paść kolejne rekordy.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Kałfland 21.07.2022 17:19
Zobaczyły, że masło bez zabezpieczeń i lądowały do skarpet. No i trzeba było zabezpieczać.

masdło 21.07.2022 16:19
W sklepie zazwyczaj są kamery i jacyś ludzie.

przecież 21.07.2022 16:04
Jak masło to kradną z głodu!

Nick 21.07.2022 14:40
W Niemczech dawno to jest we Francji na śmietanie jest już dawno

ryba 21.07.2022 18:42
a do Polski przyszło z rządami PIS- dobrobyt

JAREK ZAWSZE DZIEWICZ TERAZ I ZAWSZE HA AH AH 21.07.2022 14:24
TRZEBA WYDOIC BYKA ZEBY MASŁO POTANIAŁO HA HA AH

Reklama
ReklamaMrówka
Reklama