Betonoza podnosi temperaturę. Rekord na termometrze

  • 04.08.2022, 15:15
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Betonoza podnosi temperaturę. Rekord na termometrze
W taki dzień jak dzisiejszy widać, jakie błędy popełniono, przebudowując okolice dworca i ul. 1 Maja w Gryfinie. Wszechobecna betonoza powoduje wzrost temperatury o kilka stopni.

Dzisiaj 4 sierpnia 2022 r. w pobliżu Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie po godz. 15 termometr pokazał prawie 40 stopni Celsjusza w cieniu!

Okolice dworca i ul. 1 Maja przebudowano stosunkowo niedawno. Można to było zrobić tak,, aby uniknąć betonozy. Dzisiaj inaczej odczuwalibyśmy upały w tym miejscu.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

najtańszy z najtańszych
najtańszy z najtańszych 07.08.2022, 18:58
Najlepiej wyciąć park do końca i wybetonować ile się da.

Michau
Michau 07.08.2022, 14:07
My z tatom wiedzielim, że Gryfińska betonoza to jedna wielka lipa.
Gość
Gość 06.08.2022, 19:14
Do kompletu powinni te cymbały poustawiać jeszcze plastikowe drzewa i będzie futurologia
Elka
Elka 07.08.2022, 13:30
Najlepiej sztuczne palmy
DD
DD 05.08.2022, 18:34
Na nabrzeżu wyrżnięto piękne duże topole, które dawały cień. I po co? Po to żeby położyć beton. Nie posadzono żadnego drzewa. Beton w głowie to i projekt betonowy...
Eees
Eees 05.08.2022, 15:52
Z początku myslalem że wszystkie drzewa wytną w parku oczywiście większość jest przechylona więc nadaje się do ścięcia budowa ścieżek i płacy zabaw to był tylko pretekst
Obserwator
Obserwator 05.08.2022, 07:57
Radne Witowska ,Hołub i inni podejmowały temt wycinki drzew , ogławianie ,pielęgnacji starych drzew i nowych nasadzen ...bez rezultatu
Najtańszy z najtańszych
Najtańszy z najtańszych 05.08.2022, 02:35
Beton to przyszłość cywilizacji zapewniający lepszy transport, komfort cieplny i pożywienie.

Beton uber alles!
Brać przykład.
Brać przykład. 04.08.2022, 22:44
Niemcy już 100 lat temu mieli więcej rozumu.. obsadzając drzewami każden możliwy zakątek ..Po zjednoczeniu Niemiec pierwsze co ..to betonowe NRD ci zachodni zaczęli masowo zadrzewiać..
Mąż balerona
Mąż balerona 04.08.2022, 22:04
Temperatura rośnie jak kołdun mojej starej żarłocznej bestii. Jużjej nawet guma od majtek pękła .
Dąb
Dąb 04.08.2022, 20:22
Wszystkie projekty " modernizacji" w tym mieście powinny być konsultowane przez mieszkańców. Ogłoszenia o konsultacji powinny być umieszczane w miejscowej gazecie na pierwszej stronie. Inaczej będzie tak jak dotąd tzn. będziemy zdani na lenistwo, brak wyobraźni i w końcu niedouczenia projektanta.
i co z tego, że "skonsultują"?
i co z tego, że "skonsultują"? 05.08.2022, 11:46
Ale co ty gadasz - tercet puścił "wizualizację" dworca PKS - każda roślinka była zachowana i co? I wycięli mówiąc, że posadzą nowe...
Przy okazji wizualizacja była też na kładce, która miała przechodzić nad kolejową i winda miała zjeżdżać do tunelu. I co?
Prośba do Pana Redaktora
Prośba do Pana Redaktora 04.08.2022, 20:12
Panie Redaktorze tak jak Pan napisal o wysokiej temperaturze to proszę zapytać w tym żółtym budynku, kiedy będzie zainstaloeana klimatyzacja od strony północnej budynku, orzy tak wysokich temperaturach ponoć ciężko jest wytrzymać, klimat się zmienia, w dodatku poddasze też oddaje ciepło. Skoro zamontowane są klimatyzatory u zarządzających to może wyłączyć to zrozumieją jak czują się chyba inne osoby, klimat się zmienia i ociepla....Kiedy formalnie będą zamontowane klimatyzatory i czy do końca roku, bo kolrjny rok to wyborczy.?‽.
Tercet
Tercet 05.08.2022, 06:56
MY - burmistrz i wicki mamy klimatyzację to pracownikom nie potrzeba. My tych urzędasów nienawidzimy.
Najtańszy z najtańszych
Najtańszy z najtańszych 05.08.2022, 02:38
Bedzie nowa władza to położy na dachu fotowoltaikę i cały dach budynku będzie wówczas w cieniu. podobnie zrobią ze szkołami i mauzoleum w parku.
Ja
Ja 04.08.2022, 19:20
Ul.Krasińskiego to dopiero będzie gorąco nawet ścieżka/chodnik zrobili z asfalt
prosty przykład
prosty przykład 04.08.2022, 18:45
Doskonały przykład widać na zdjęciu. Przedtem chodnik był pod drzewami. Potem parking, potem bezpośrednio ulica. Jak kogoś paliło słońce, miał szansę iść pod drzewami.
Zlikwidowano chodnik pod drzewami (i ławeczki, na których starsi ludzie mogli przycupnąć idąc pod górkę.
Chodnik zrobiono bezpośrednio przy ulicy.
Przy nim posadzili jakieś małe jarzębinki - cienia dają niewiele i tylko przez chwilę w ciągu dnia.
Ławeczek nie ma.
A betonowy parking wcięli głęboko w drzewa.
Np ale pewnie na wizualizacjach to ładnie projektantowi wyglądało...
nie chłodzi
nie chłodzi 04.08.2022, 18:44
Wybetonowali i palą głupa ze nie wiedzą o co chodzi i nie wiedzą dlaczego zieleń chłodzi.
78 stopni w słońcu, 41 w cieniu
78 stopni w słońcu, 41 w cieniu 04.08.2022, 17:37
To koncepcja rewitalizacji miasta firmowana i realizowana przez milera. To zażarty wróg zieleni i zwolennik betonu. Podobno taki będzie plac Barnima po wymianie nowej kostki betonowej na nowszą i wycinkach resztek zieleni.
Bo nie...
Bo nie... 05.08.2022, 06:58
Rewitalizacja nie przewiduje fontann.
Bociany
Bociany 04.08.2022, 17:37
Banie zachodniopomorskie, zapraszamy na nowo budowany parking 40 stopni ,za Niemca łąki i zbiornik na wodę gruntową,za radnych beton i brudna woda.
Takie IQ
Takie IQ 04.08.2022, 17:11
No cóż niektórym stare drzewa przeszkadzały..A te nasadzone patyczki potrzebują tylko z 50 lat..żeby dały cień... o ile nie uschną..Rządzący mają problem z myśleniem niestety .
gryfinianka
gryfinianka 04.08.2022, 21:48
już nie wspomnę, że połowa usycha, niepodlewana
irenka
irenka 04.08.2022, 16:54
to prawda, ale np. w Szczecinie są już inicjatywy aby zazielenić na powrót centrum miasta
Takie coś przydałoby się tez w Gryfinie
Rychu
Rychu 04.08.2022, 16:17
Czy ktoś słyszał o sprzeciwie sawaryna lub jego ugrupowania na wycinki okolicznych lasów. Wręcz odwrotnie jeden lansowal się na karczowisku. Oby obiecanki nie skończyły jak fabryka pojazdów elektrycznych tam gmina pozwoliła oszustom wyciąć i sprzedać drzewa.

Pozostałe