Skandal w parafii. Pijany ksiądz miał problem z udzieleniem komunii

  • 09.08.2022, 12:50
  • News4Media
Skandal w parafii. Pijany ksiądz miał problem z udzieleniem komunii iStock
Duchowny nie był w stanie utrzymać równowagi. Gdy wierni klękali, żeby przyjąć komunię, ksiądz miał problem z jej podaniem.

Chodzi o księdza Kamila, który został wyświęcony w 2010 roku, a od 2018 r. pełni posługę w parafii św. Jadwigi. Jest asystentem kościelnym Katolickiej Młodzieży.

Do skandalu, który opisała „Gazeta Wyborcza”, doszło podczas popołudniowej mszy niedzielnej. Jedna z parafianek zauważyła, że ksiądz Kamil może być pijany. Miał wyraźne problemy z utrzymaniem równowagi. Co gorsza, podczas nabożeństwa udzielał także chrztu. Kiedy wierni podchodzili, aby przyjąć komunię, ksiądz miał duży kłopot z jej podaniem. Duchowny się kiwał.

– Normalnie jakiś koszmar, skandal goni skandal – mówiła oburzona parafianka. I dodała: – Po skandalu z księdzem Dębskim księża prowadzą się tak, jakby nic się nie stało, nadal robią, co chcą. To jest dramat. Rodzi się pytanie: jak mam wytłumaczyć moim dzieciom tę sytuację?

Przywołany ksiądz Andrzej Dębski to bohater niedawnego skandalu. Był wysoko postawionym duchownym w kurii białostockiej. Na jaw wyszło, że zamężnej kobiecie wysyłał wulgarne wiadomości. „Będziesz s...ką do spełniania moich poleceń, zachcianek. A będzie ich dużo” – pisał. Albo: „Będziesz pierwszą kobietą w historii wyru…aną w gabinecie metropolity białostockiego”.

Wróćmy jednak do księdza Kamila. Ksiądz Andrzej Brzozowski, proboszcz parafii, potwierdził, że duchowny był pijany. Przeprosił za jego zachowanie.

Białostocka kuria wydała już oświadczenie, w którym informuje, że pijany ksiądz został zwolniony z funkcji wikariusza w parafii św. Jadwigi Królowej. Metropolita białostocki arcybiskup Józef Guzdek skierował księdza Kamila na leczenie.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

robert
robert 10.08.2022, 07:51
Świat bez religii i dziwnych wyznań był by lepszy ponad 90% wojen i zadym na świecie jest na tle religijnym a ludzie dalej w to brną .
Mini
Mini 09.08.2022, 21:18
Ksiądz też człowiek.
zb.t.
zb.t. 10.08.2022, 17:03
mini chyba coś z toą nie taz
cyrk
cyrk 09.08.2022, 19:41
gazeta wybiórcza...i wszystko wiadomo jaki poziom...
prawda
prawda 09.08.2022, 20:57
Dla ciebie cyrkowy błaźnie poziom nieosiągalny.
pawulon
pawulon 09.08.2022, 17:58
,,Rodzi się pytanie: jak mam wytłumaczyć moim dzieciom tę sytuację''
A po jakiego grzyba pchasz tam swoje dzieci?
Co ci one zrobiły, że chcesz je skrzywdzić na całe życie prowadząc do kościoła? Jeżeli poczują taką potrzebę jako dorosłe osoby, same pójdą. Będą mogły się bronić, jeśli spotkają dewianta albo jak w tym wypadku - alkoholika. Ale małe dziecko nie umie wyznaczać granic, ma naturalną ufność, jest ciekawe i łatwo nim manipulować.
Dlatego ktoś wymyślił chrzest niemowląt i komunię 8 latków.
Starsze dzieci nie dają się już nabrać na te bajki...
Pawel
Pawel 09.08.2022, 17:32
Ludzie ***,to bylo jest i bedzie,i nie tylko to jest,wiecie doskonale tylko mowicie ze pedofil ksiadz to przypadek,sluchacie w tfuuu telewizji ze ksiadz tez czlowiek ze lekarze ,nauczyciele tez pedofile,to moze usprawiedliwmy tez spawacza,piekarza,budowlanca,aptekarza,przedszkolanke,rolnika,kierowce autobusu ktory wiezie dzieci do szkoly niech kazdy bedzie pijany w pracy i niech gwalca,obudzcie sie pisowskie katolicy.juz macie malo czasu ale jeszcze jest ,nie sluchajcie tv.
spostrzegawcza
spostrzegawcza 09.08.2022, 17:25
Miesiąc trzeźwości. Parafianie trzeźwi, a ksiądz...?
Zakazy dla parafian, a sami hulaj dusza....
Brak słów
Brak słów 09.08.2022, 16:34
Dzieci przebywające na obozie Oaza Nowego Życia w Tylmanowej alarmowaly że księża związują im ręce. Ma to być forma zabawy, by dzieci mogły "poczuć się jak Jezus w niewoli". Nie mogły samodzielnie korzystać z toalety.
Rodzice tych dzieci to jednak ryzykanci.
Obserwator
Obserwator 09.08.2022, 23:48
Raczej też pedofile.
Choroba alkoholowa
Choroba alkoholowa 09.08.2022, 16:24
Skoro człowiek jest uzależniony od alkoholu to znaczy że jest chory. Po co tyle zamieszania.
religia w tym wydaniu to choroba ha ah ah ryp tyliańska z saturna ha ah…
religia w tym wydaniu to choroba ha ah ah ryp tyliańska z saturna ha ah ah w kaba recie 09.08.2022, 20:55
to czemu te lekarstwo jest bez recepty ha ah ah skoro jest chory ha ah ah
Gardzę nimi
Gardzę nimi 09.08.2022, 16:11
Kolejny "wierzący "BISKUP Marek Mendyk posądzony o molestowanie 8-letniego chorego chłopca... Dlaczego oni robią to cały czas dzieciom??

Dlaczego sprawy PEDOFILI KK dalej są zamiatane pod dywan!? Dlaczego PiS nie chroni dzieci tylko zboczeńców??
Jk
Jk 10.08.2022, 11:36
Nie PiS a po ranking więzienny
Z kurwi arcybiskupa
Z kurwi arcybiskupa 10.08.2022, 11:09
Ten pedofil to arcybiskup.
Ciemnogròd Europy
Ciemnogròd Europy 09.08.2022, 16:07
A durny naród klęczy przed nimi i naiwnie wierzy w Boga w opłatku.Jakiż Bóg chciałby mieć takich przedstawicieli na ziemi ? Krwawa historia , pedofilia , skąpstwo, różnej maści Sodoma i Gomora.
ajwaj aleluja i na saturna  ha ah ah
ajwaj aleluja i na saturna ha ah ah 09.08.2022, 21:08
jak to jaki ten co je i chowa jechowa ha aha h wystrzyże wydyma trochę krwi upusci na macę i na koniec zje ha ha ah
IHWH
I irkala
H hades
W wigilia
H hywian
słowem ciemno zyć ha ha ah zycie w ciemnocie ha ha ah
13*52 =676 ha ha ha 13 *52 1+3=4 5+2=7 4*7=28 *52=364 dni ha ha ah
Jk
Jk 10.08.2022, 11:38
Lecz się te twoje bełkoty🖕
ryba
ryba 09.08.2022, 15:45
a gdzie tu skandal???? Przy tej ilości pedofilii , chlania , orgii w parafiach to mały pikuś
LUCYFER 13*52 676  HA AH AH
LUCYFER 13*52 676 HA AH AH 09.08.2022, 15:42
TO TA RUSKA WODA ZOBROWKA HA HA AH KURIA NAŁOŻY TERAZ EMBARGO NA WODĘ HA AH AH NA POLIN
Posługa
Posługa 09.08.2022, 23:51
Kurwia sprowadza sobie dzieci z Dominikany czy Salwadoru.
ten był pedofilem ?
ten był pedofilem ? 09.08.2022, 15:17
Niósł za dużo ciała Chrystusa i go bujało. Lepszy demon pijany niż demon pijany i pedofil. A ten był pedofilem czy tylko krwi za dużo się napił ?
Myśliwy
Myśliwy 09.08.2022, 14:19
Myślałem, że to znowu henio dzieciobijca z Górnego Tarasu w coś się zamieszał.
miętus
miętus 09.08.2022, 14:00
Widocznie mszalne wino nie tylko pożywne.
Wampirz
Wampirz 09.08.2022, 15:20
Pożywne bo to krew Jezusa. Czernina, czarnina jest z krwi i kaszanka.

Pozostałe