Odrą płynie skażona woda

  • 10.08.2022, 15:00
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Odrą płynie skażona woda
Rzeką Odrą płynie do nas toksyczna substancja - prawdopodobnie mezytylen. W górze rzeki odłowiono już tony zatrutych ryb. Służby ostrzegają przed niebezpieczeństwem. Sprawa dotyczy bezpośrednio 5 gmin naszego powiatu.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Szczecinie ostrzega. Podobnie czynią Wody Polskie. 

Polski Związek Wędkarski przestrzega, że nie należy też łowić ryb i pod żadnym pozorem ich nie spożywać.

Mezytylen to środek trujący jest wykorzystywany w syntezie organicznej, oraz jako rozpuszczalnik. 

Skażonej fali w naszym powiecie (gminy nadodrzańskie to Mieszkowice, Cedynia, Chojna, Widuchowa i Gryfino)można się spodziewać za kilkadziesiąt godzin. 

Służby monitorują sytuację.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (59)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Moim zdaniem
Moim zdaniem 11.08.2022, 13:41
Po wielu ,wielu, latach Odra zaczęła się odradzać..a teraz jakiś imbecyl zniweczył wszystko...Winni powinni dożywocie dostać.
Smakosz ryb słodkowodnych
Smakosz ryb słodkowodnych 11.08.2022, 12:02
Lubicie rybki w puszka h? Wkrótce w dyskontach będzie ich bez liku po 3 zl za puszkę.nie mogę się doczekać mniam mniam
Ziomal z czworaków
Ziomal z czworaków 11.08.2022, 10:56
A wiecie że ta trucizna Mezytylen ma tyle samo liter co Knagulec? Przypadek? Nie sądzę. Tak samo covid-19 ma tyle samo liter co Knagulec. No brachu żarty się skończyli albo fredzlu tępym scyzorykiem ochrzczony to wyjaśnisz albo na Mączną
Knagulec
Knagulec 11.08.2022, 17:35
Co ty wyjaśniać zapytaj starej "kolyska" szwagier
ryba
ryba 11.08.2022, 10:47
a wczoraj kolejny kacyk z PISu , prezes wód polskich stwierdził, że nie ma żadnych padniętych ryb ani zatrucia. Od 2 tygodni wędkarze wydobywają śnięte ryby , a tu nawet żadnego alertu ani komunikatu. Kolejny "tłusty" kotek nic nie robiący za 20 tys miesięcznie
To ichpaństwonie istnieje już. Tylko chaos. Armia bez czołgów, ludzie…
To ichpaństwonie istnieje już. Tylko chaos. Armia bez czołgów, ludzie bez węgla 11.08.2022, 09:39
Pis ukrywał katastrofę dwa tygodnie ale ludzie widzieli i iupa zimna.
pisor przebrzydły
pisor przebrzydły 11.08.2022, 09:11
Wina Tuska!
ryba
ryba 11.08.2022, 10:48
hahahaha , a nie przypadkiem Unii? Poczekaj , dopłynie do Gryfina i tetryk zwali na Niemców
Gardzę nimi
Gardzę nimi 11.08.2022, 08:31
Od kilku dni trwa katastrofa ekologiczna na Odrze.Druga największa rzeka Polski umiera.. W tym czasie minister środowiska i klimatu oraz jej zastępca zajmują się szczuciem na Tuska, dziennikarzy i sędziów. To najważniejszy cel
Wniosek
Wniosek 11.08.2022, 08:24
Sprawą zatrucia rzeki zajęła się niemiecka policja kryminalna... TAKŻE nie uda się tego dramatu zatuszować !!
i bardzo dobrze
i bardzo dobrze 11.08.2022, 09:10
Wreszcie poznamy prawdę bo PiSie państwo sobie nie radzi. Najlepiej im wychodzą ataki na opozycję.
Wniosek
Wniosek 11.08.2022, 08:23
Odpowiedzialni skażenie Odry powinni zgnić w więzieniu.

Twór o nazwie "Wody Polskie", który wydał na samochody 28,4 mln zł. powinien przestać istnieć.
2 tygodnie milczenia
2 tygodnie milczenia 11.08.2022, 02:36
Wygląda na to, że państwo pis nie istnieje,
ryba
ryba 11.08.2022, 10:49
ależ istnieje! na listach płac troli internetowych!!!!!! Halo, bodzio nick czy jak ci tam , gdzie jesteś, nic na Tuska nie ma
Ekolog
Ekolog 11.08.2022, 02:30
Od 26 lipca PiS ukrywa największą aferę ekologiczną w historii. Fala zagłady dotarła do naszego powiatu. ZA dwa, trzy dni będzie w Gryfin a za tydzień w Szczecinie, Nawet Niemców nie zawiadomili. 500 kilometrów zagłady. Oprócz ryb zdechłe ptactwo-kormorany, czaple, mewy. I bobry, wydry, piżmaki. Zamknijcie śluzy na Międzyodrze. Sprawca -powszechnie znany- powiedział, że to nie on i zaniechali kontroli. To państwo pis du.
ryba
ryba 11.08.2022, 10:51
jak mają zamknąć służy? przecież to zdewastowane i zardzewiałe. Niemcy owszem pozamykają a my ? Prezesi kasiorkę 1 go przytula i pojadą na wakacje
pawulon
pawulon 10.08.2022, 23:04
Jak awarii uległa ,,Czajka'' to cała pisobolszewia na czele ze szczujnią kurskiego wyła o zatruciu życia w Wiśle. Pokazywali na okrągło jakiegoś jednego, dyżurnego, śniętego leszcza. Teraz cały aparat tego państwa z kartonu nie potrafi namierzyć ścierwa, które zatruło Odrę.
8 gwiazdek. Tyle w temacie.
ryba
ryba 11.08.2022, 10:52
teraz najważniejszy jest totolotek sędziów manowskiej a nie jakieś ryby
niestety
niestety 10.08.2022, 23:13
Pawulon, bo to jest pisie bezprawie.
Wigilia bez ości
Wigilia bez ości 10.08.2022, 21:53
Czyli karpie hodowane na ciepłym kanale też padną?

Kaczystowski rząd robi cokolwiek w sprawie tej katastrofy? Nie można na kilka dni ewakuować tych ryb z hodowli do jakichś stawów czy jeziora?
niestety
niestety 10.08.2022, 23:11
Piszą, że wszystkie odgałezienia.czyli nawet kanały.
People today
People today 10.08.2022, 20:22
Zatruwają wody jak dawniej zatruli wody w studniach, wytruli ludność inkaską, i tym samym sposobem chcą nas wytruć.
Kowalski
Kowalski 10.08.2022, 20:03
To truje putininflacja *** ***
asf
asf 10.08.2022, 19:56
Zważajcie na rosyjskie "wpływy".
trop prowadzi do...
trop prowadzi do... 10.08.2022, 19:52
"Czy słyszeliście już o katastrofie ekologicznej, która rozgrywa się właśnie na Odrze? Ten dramat rozgrywa się już od dwóch tygodni" - napisał na swoim profilu na Instagramie Wojciech Bojanowski. "Ktoś wpuścił do rzeki syf i chemię, która wybija wszystko, co się rusza?" - pytał Szef Zespołu Projektów Specjalnych TVN24.

Bojanowski pokrótce opisał działania Państwowego Gospodarstwa Wodnego, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska i Policji. Miejsce śnięcia ryb zlokalizowano już pod koniec lipca, a sprawa trafiła do prokuratury. "Więcej szczegółów tej sprawy i najświeższych ustaleń dziś po 19:00 w materiale Jana Błaszkowskiego" - zapowiedział Bojanowski.
ciekawe...
ciekawe... 10.08.2022, 20:48
Pisie państwo od początku lipca nie zareagowało?
Prawo i sprawiedliwość
Prawo i sprawiedliwość 11.08.2022, 08:44
Krajowy nakaz aresztowania ,,handlarza bronią" i respiratorami został wydany gdy ten był już za granicą. Międzynarodowy gdy już „zmarł". W międzyczasie przepisał majątek „,na córkę" i był w Polsce conajmniej 2 razy. Tu też PiSie państwo wiedziało i celowi tak reagowało.
nie doczytał
nie doczytał 10.08.2022, 18:59
"Podobne parametry potwierdziły badania w pozostałych województwach. W żadnym z pięciu województw nie stwierdza się obecności mezytylenu [trujący związek, wykorzystywany jako m.in. składnik benzyny - red.]" - czytamy w komunikacie.
Girs
Girs 10.08.2022, 18:46
Myślałem z pocz że to guwno z oczyszczalni a to mezetylen wszystko się sypie w tym pisowskim państwie
współczuję
współczuję 10.08.2022, 18:42
Ryby są biedne jak nie trucizną to wala ją prądem.

Pozostałe