Odra cuchnie padliną

  • 17.08.2022, 00:55
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Odra cuchnie padliną Fot. UG Widuchowa
-Smród niesamowity. Jestem załamana. Dzisiaj w nocy okna pozamykałam, bo nie idzie oddychać - wyznaje pani Ewa. Śmierdzi nad Odrą od śniętych, gnijących ryb.

-Proszę o napisanie o smrodzie znad Odry. Mieszkam przy ul. Piastów w Gryfinie. Uchyliłam drzwi na balkon i czuję, że coś śmierdzi, więc wyszłam sprawdzić. Czuć smród znad Odry! Czy możemy to normalnie wdychać? Nic nie mówią czy wdychanie szkodzi, a zapach już roznosi się po mieście. Czy da się coś z tym zrobić, czy tak będzie dopóki nie wyłowią wszystkich śniętych ryb? Na dodatek jeszcze są upały, więc to pewnie potęguje ten zapach – napisała do nas pani Ania.

Strażacy stale oczyszczają teren rzeki, w tym teren ciepłego kanału, okolice Żabnicy w gm. Gryfino.

Służby pomagają również okolicznym hodowcom, oczyszczają zbiorniki i zabierają śnięte ryby do utylizacji.

Duże działania prowadzone są od poniedziałku na terenie Elektrowni Dolna Odra. Tam również trwa oczyszczenie zbiorników ze śniętych ryb.

Kolejny dzień w Marwicach (gm. Widuchowa) zakończył się wydobyciem około siedmiu ton ryb. Dużą pracę wykonała koparka, ładująca ryby i ślimaki bezpośrednio do kontenera.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (35)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zabita rzeka
Zabita rzeka 21.08.2022, 05:49
Trwa wtórne zatrucie Odry. Wypływają niedobitki i ryby, które wpłynęły z dopływów. Na nabrzeżu smród, nowe truchła i cisza. Ani jednego kormorana, ani jednej czapli, nawet mewy zniknęły. TA cisza to ŚMIERĆ.
smród na lata
smród na lata 18.08.2022, 08:19
Eksperci nie mają wątpliwości, że skutki skażenia Odry będziemy odczuwać nie miesiącami, a latami. - Jeżeli to zanieczyszczenie znajdzie się w osadach na dnie - to zostanie na lata. To jest niemożliwe, żeby się uwolniło w ciągu miesięcy - mówi prof. dr hab. Robert Czerniawski, dyrektor Instytutu Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego. To nie koniec złych wiadomości: - Za kilka miesięcy może się zacząć proces wtórnego zanieczyszczania wody z osadów - ostrzega.
WSZYSTKO GNIJE  HA HA AH
WSZYSTKO GNIJE HA HA AH 17.08.2022, 19:51
WSZYSTKO GNIJE https***
MOOWE POWIETRZE
MOOWE POWIETRZE 17.08.2022, 16:52
Cuchnie
Lop
Lop 17.08.2022, 15:09
,,Cuchnie Padliną" jest emanacją pisu, kościoła i między innymi samorządów sterowanych wojewodami.
Jerzy
Jerzy 17.08.2022, 16:52
Nie na darmo rządzi Patoka i Smród i wychodzi ich miód.
Piaskowiec
Piaskowiec 17.08.2022, 14:59
Gmina Cedynia dba tylko o swoich.komendant gminny nie ma nic do powiedzenia
Mieszkaniec piasek
Mieszkaniec piasek 17.08.2022, 13:56
W piaskach też zostawili na Odrze ryby.też cuchną.
Knagulec
Knagulec 17.08.2022, 12:16
Faktycznie Potwierdzam wali jak z murzyńskiej chaty tak samo jak u Ziomala w szopie i knagi na mecie
ryba
ryba 17.08.2022, 12:11
już wczoraj to w komentarzach napisałem! WG panów z pisu to tylko kilka rybek
mieszk.
mieszk. 17.08.2022, 11:47
Jak już dłużej przebywa się w tej cuchnącej strefie to nos się przyzwyczaja i wydaje się, że nie śmierdzi.
Marek
Marek 17.08.2022, 11:46
Ciekawe co pobierają służby, próbki czy łapówki bo rur do sprawdzenia jest na całej długości setki i sądzę że to nie są cudowne źródełka.
ryba
ryba 17.08.2022, 12:13
dziś ustalono, iz te ryby przekazane do badań w Puławach zostały spalone. Ciekawy traf- państwowe laboratorium. Czy to przypadek że firma najbardziej podejrzana Bumar Łabędy też jest krajowa?
Nie pij kranówki i prysznica
Nie pij kranówki i prysznica 17.08.2022, 16:55
Czyli ług, zasada.
grozi wtórne zatrucie
grozi wtórne zatrucie 17.08.2022, 11:45
Naukowcy Instytutu Rybactwa Śródlądowego, którzy na miejscu badają skutki katastrofy ekologicznej w Odrze, spodziewają się wtórnego zatrucia jej wód. Wywołają je gnijące w wodach szczątki ryb, zalegające na dnie. - Ten proces doprowadzi do przyduchy, pojawienia się sinic oraz całej masy różnych śmiercionośnych bakterii. Przed nami kolosalne zadanie ratowania rzeki, bo skażenie będzie się szerzyć tygodniami - mówi WP prof. Piotr Parasiewicz.
SYF
SYF 17.08.2022, 16:57
Dur, cholera, tyfus, posocznica, oparzenia i spalenie, .....
gniją na dnie
gniją na dnie 17.08.2022, 11:51
Zebrano już 200 ton śniętych ryb, ale to tylko ułamek masy, bo jej część zalega na dnie. Gnije i rozpada się. Wiąże się z tym kolejne poważne zagrożenie dla Odry. Spodziewamy się wtórnego zatrucia jej wód. Bakterie, jakie wówczas się pojawią, mogą zagrozić kąpieliskom nad Bałtykiem - mówi Wirtualnej Polsce prof. Piotr Parasiewicz z Instytutu Rybactwa Śródlądowego im. Stanisława Sakowicza w Olsztynie.
Jerzy
Jerzy 17.08.2022, 11:31
Te rybki jeszcze na jej talerzu mogą zagościć, więc po co się złościć. Jeszcze dotknie ją inflacja i skończy się arystokracja.
szczepionkowiec
szczepionkowiec 17.08.2022, 11:16
Proponuję wprowadzić obowiązkowa szczepienia przeciw Odrze
Nick
Nick 17.08.2022, 11:06

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

dog
dog 17.08.2022, 10:38
Przedsiębiorcy z Pomorza Zachodniego już mówią wprost: mamy nie tylko do czynienia z katastrofą ekologiczną, ale i gospodarczą. Na razie mają na myśli problemy branży turystycznej ze Szczecina i okolic, ale coraz częściej mówi się o najczarniejszym scenariuszu, który może być prawdziwym ciosem dla regionu.

– Turystyka w Szczecinie umarła. Zapewniamy wypoczynek nad wodą, nasze życie toczy się nad Odrą – mówi Ryszard Fertała z firmy Szczecin Toys Garden Dziewoklicz, która zajmuje się wypożyczaniem sprzętu wodnego.
Smród
Smród 17.08.2022, 17:01
Padły hodowle ryb na ciepłym kanale i spółdzielnia rybacka Regalica. Lato z rybką odwołane.
cd
cd 17.08.2022, 10:54
Od pracownika firmy Wodnik spod Szczecina słyszymy, że na razie zdarzają się w okolicy pojedyncze śnięte ryby. Jednak ledwie kilka kilometrów dalej, w okolicy niemieckiego Mescherin, sytuacja jest już znacznie gorsza. Jedziemy w to miejsce – faktycznie gołym okiem widać martwe stworzenia. – Zdarzają się nawet ponad trzymetrowe martwe ryby – słyszymy od pracowniczki niemieckiej straży pożarnej, która pracuje na miejscu.
ha
ha 17.08.2022, 09:17
rano nawet nad samą odrą nic nie śmierdziało,co za bzdury!
Gryfinianka
Gryfinianka 17.08.2022, 20:27
Mieszkam kilometr od Odry i niestety jak wiatr zawieje to czuję ryby!
nie gratuluję
nie gratuluję 17.08.2022, 10:42
ha, widocznie masz covida i straciłeś smak i węch.
Burmistrz
Burmistrz 17.08.2022, 08:36
Filtrować nosami czereśniaki z piastów!!
Kompetencja
Kompetencja 17.08.2022, 08:13
Kiedy? Wtedy! To znaczy kiedy? Od początku. Czyli od kiedy? Właśnie od wtedy. Próbki były pobierane na bieżąco. Czy mamy więc próbki z lipca? Mamy wszystkie próbki. Jakie więc dają wyniki? Są analizowane. Te z lipca? Nie będę teraz nigdzie dzwoniła, żeby sprawdzić, mamy wszystko.
Bond James Bond
Bond James Bond 17.08.2022, 07:43
Jestem wstrząśnięty nie zmieszany. Bond James Bond

Pozostałe