Nie tylko kontrowersyjny HIT Czarnka. Są też inne podręczniki

  • 16.08.2022, 10:40
  • News4Media
Nie tylko kontrowersyjny HIT Czarnka. Są też inne podręczniki Materiały prasowe
Historia i teraźniejszość. Taki przedmiot wchodzi do szkół ponadpodstawowych. Jednak zaakceptowany przez resort edukacji podręcznik coraz bardziej dzieli. Na szczęście nauczyciele będą mieli wybór.

Jeden z rodziców dziecka poczętego metodą in vitro zebrał już pieniądze podczas zbiórki internetowej i zamierza pozwać Przemysława Czarnka i prof. Wojciecha Roszkowskiego.

Ten pierwszy to poseł PiS, minister edukacji i nauki. Ten drugi to autor zaakceptowanego przez resort podręcznika „Historia i teraźniejszość” do przedmiotu pod tą samą nazwą. To nowy przedmiot, który zgodnie z decyzją Czarnka zadebiutuje w szkole ponadpodstawowej.

Podręcznik od początku wzbudzał jednak dużo kontrowersji i protestów. Merytorycznych zastrzeżeń jest bardzo wiele. Ostatnio najgłośniej zrobiło się o poruszanej w książce kwestii in vitro.

„Wraz z postępem medycznym i ofensywą ideologii gender wiek XXI przyniósł dalszy rozkład instytucji rodziny. Lansowany obecnie inkluzywny model rodziny zakłada tworzenie dowolnych grup ludzi czasem o tej samej płci, którzy będą przywodzić dzieci na świat w oderwaniu od naturalnego związku mężczyzny i kobiety, najchętniej w laboratorium. Coraz bardziej wyrafinowane metody odrywania seksu od miłości i płodności prowadzą do traktowania sfery seksu jako rozrywki, a sfery płodności jako produkcji ludzi, można powiedzieć hodowli. Skłania to do postawienia zasadniczego pytania: kto będzie kochał wyprodukowane w ten sposób dzieci? Państwo, które bierze pod swoje skrzydła tego rodzaju "produkcję"?” – to cytat z podręcznika, za który jeden z rodziców chce teraz pozwać i ministra, i autora podręcznika.

Czy młodzieży przyjdzie się uczyć z tej książki? Niekoniecznie, bo nauczyciele będą mogli wybrać inne propozycje z oferty. Tyle że podręcznik Roszkowskiego został już zaakceptowany, pozostałe właśnie przechodzą tę procedurę. Są to:

1. Książka Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych „Historia i teraźniejszość. Podręczniki. Liceum i technikum. Część 1.”. Jego autorami są Izabella Modzelewska-Rysak, Leszek Rysak, Karol Wilczyński i Adam Cisek.

2. Książka wydawnictwa SOP Oświatowiec Toruń. Tytuł podręcznika to „Historia i teraźniejszość. Podręcznik dla szkoły branżowej I stopnia”. Jego autorami są Joanna Niszcz i Stanisława Zając.

Obie publikacje zbierają teraz opinie ekspertów. Na razie wpływają warunkowe, co oznacza, że autorzy muszą nanieść w książkach poprawki. Od tempa prac i kolejnych opinii zależy, czy podręczniki uda się zaakceptować przed 1 września.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (37)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gucio
Gucio 19.08.2022, 13:01
Ten idiota co ten podręcznik napisał powinien zostać skazany na dożywocie. A Czarnek powinien natychmiast być przebadany psychiatrycznie i odejść z hukiem ze stanowiska.
BRAK  WAM JAJ  ŻEBY BYĆ WOLNYMI HA HA AH
BRAK WAM JAJ ŻEBY BYĆ WOLNYMI HA HA AH 17.08.2022, 16:01
TO JEDNAK KRAJ PISD PEDAŁOW I SATANISTÓW HA AH AH
13*52 676   2024/25  HA HA AH KWADRATURA  KOŁA  HA HA AH
13*52 676 2024/25 HA HA AH KWADRATURA KOŁA HA HA AH 16.08.2022, 23:35
https*** CO NA TO 13 NASTKA HA HA AH 13*52 676 HA HA AH 1+3=4 TZW KWADRY 5+2=7 DNI TYGODNIA 4*7=28 CYKL TZW KSIEZYCA HA HA AH 28*13 =364 DNI https***
BÓG  HOMOR  WIEDZA   HA HA AH
BÓG HOMOR WIEDZA HA HA AH 16.08.2022, 22:40
ZACHĘCAM WSZYSTKICH CO CZUJĄ SIĘ POLAKAMI WRACAĆ DO KRAJU JUŻ NIEDŁUGO ZOBACZYCIE JAK POWSTAJE POLSKA NIE POLIN HA HA AH
Sauron
Sauron 16.08.2022, 22:05
Niemcy podczas drugiej wojny palili podręczniki historii i wszystkie polskie książki ,teraz potomek dziadka z Werchmachtu I czerwone zaraza napada na polskie podręczniki do historii.
...
... 17.08.2022, 00:03
taaa dobre prymitywie porównanie - totalitaryzm zawsze zajmował się propagandą - od Korei Płn, przez Goebbelsa po Stalina. No i kaczystan nie inaczej jak piszesz...
ryba
ryba 17.08.2022, 12:17
dziś dostał instrukcje co ma napisać, nie linczuj go , to jego praca
brat księdza pedofila
brat księdza pedofila 16.08.2022, 19:46
Hitler potrzebując aryjczyków do podboju i okupacji świata wprowadził nagradzanie Niemek które urodzą co najmniej sześcioro dzieci.

Putler idzie o krok dalej - z powodu masowej emigracji z roSSiji, wielotysięcznych strat na froncie i ujemnym przyroście demograficznym uchwalił właśnie - Tytuł "matki bohaterki", a także medal i nagrodę pieniężną w wysokości 1 mln rubli (74,4 tys. zł) Zgodnie z dekretem Putlera takim mianem mogą być określane kobiety, które urodziły dziesięcioro lub więcej dzieci ale wszystkie muszą być obywatelami Rosji.

A co wymyśli nasz kaczystowski reżim?
KASA  NIE SMIERDZI
KASA NIE SMIERDZI 17.08.2022, 16:03
POWIEDZ KTO CI DAJE PAPU A POWIEM CI KIM JESTEŚ HA AHA H
Brak słów
Brak słów 16.08.2022, 17:45
Ciemność, ciemność widzę..Polska to największy ciemnogròd Europy..Rząd się o to bardzo stara..Najbardziej... najdłużej wyczekiwane ,upragnione dzieci pochodzą z invitro . Według Czarnka to hodowla nie kochanego potomstwa..Patologia dla 500 + to dzieci z miłości
Nick
Nick 16.08.2022, 18:11
Ale jakoś autostrada w stronę morza i gór jest zawalona autami na zagranicznych rejestracjach co ci ludzie widzą w ciemnogródzie?spokój bezpieczeństwo .....brak peda lowb
brak księdza pedofila
brak księdza pedofila 16.08.2022, 19:31
My Polonia z całej Europy zawsze lubiliśmy na wakacje przyjechać na wczasy i spotkać się z rodziną. Niezależnie od tego czy krajem rządzą lemingi z PO czy kaczystowskie przygłupy z PiSu.
POLINU   REPUBLIC POLAND OF
POLINU REPUBLIC POLAND OF 16.08.2022, 22:56
TEN Z*** MSZ POWINIEN BYĆ DAWNO ZLIKWIDOWANY HA AH AH
AJWAJ  ALELUJA I NA SATURNA
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA 16.08.2022, 22:37
***MY KMIOTÓW CO NIE SĄ U NAS PATRIOTYZM JEST TYLKO U NAS HA AH AH PATRIOTYZM TO TRWANIE W TYM SZAMBIE JAKIE NAS OTACZA I ***E WALL STREET I CITY OF LONDON HA HA AH
Fakt
Fakt 16.08.2022, 19:11
A liczyłeś ilu wśród tych ludzi pedałów??
Widzą polską przyrodę , Zachód już znają.. PiS dzielskiej życzliwości lepiej niech nie widzą
Europa
Europa 16.08.2022, 19:07
Nie widziałeś ilości aut zagranicznych w innych państwach. Bo i jak! A ci tu turyści gardzą PiSem jak cały świat. Przyjeżdżają bo Polska wypiekniala dzięki unijnym miliardom też rozwinęła się turystyka..
pawulon
pawulon 16.08.2022, 18:40
Weź proszę do ręki mapę Europy. Jak widzisz Polska leży w środku Kontynentu i aby nie nadkładać drogi z południa na północ i ze wschodu na zachód ludzie czasami mogą jechać przez Polskę tranzytem, To po pierwsze. Po drugie na wakacje do rodziny przyjeżdżają ludzie z zagranicy, Po trzecie - wycieczki z całego świata odbywają się także do Korei Północnej. Dla tamtejszego reżimu to także dowód na wyjątkowość ich komunistycznego raju, tak jak dla ciebie dowód na wyjątkowość pisobolszewickiego katotalibanu,
8 gwiazdek.
ryba
ryba 16.08.2022, 18:22
oni uciekają z Polski, dlatego zapchany wyjazd w kierunku granicy. Jak widzą takich jak ty to zawijają wrotki
Ale lipa
Ale lipa 16.08.2022, 12:56
Moje dziecko nie będzie chodzić do lewackiej szkoły
Ambicje PiS tłuka.
Ambicje PiS tłuka. 16.08.2022, 17:46
Religia mu wystarczy ..po co nauka?
Nick
Nick 16.08.2022, 19:05
Od kiedy lewactwo to nauka?ty ciemnogródzie
i co zrobisz po takiej deklaracji?
i co zrobisz po takiej deklaracji? 16.08.2022, 14:53
PiS to skarjne lewactwo i rozdawnictwo. Bardziej taki populizm nawet.
brat księdza pedofila
brat księdza pedofila 16.08.2022, 19:35
Kaczyści jak faszyści - to typowi narodowi socjaliści , a więc populistyczne dbanie/kupowanie o zakompleksiony elektorat z miast i wsi z egzaltacją "Gott mit Uns" czy "Bóg, honor, ojczyzna"
Urodzcie sobie dzieci a tak to wara zbocczency
Urodzcie sobie dzieci a tak to wara zbocczency 16.08.2022, 12:54
Kadry na uczelniach. Tam potrzeba nie przewietrzenia, tylko burzy. Kumoterstwo, lewactwo,lenistwo, miernoty intelektualne okupują Polskie uczelnie.
To na tyle....
To na tyle.... 16.08.2022, 12:50
Wywalić książki napisanie homo nie wiadomo. To promocja zboczenia. Brawo PiS niech się peowcy uczą jak się dobierać chłopak do chłopaka che che che
Che Che che
Che Che che 16.08.2022, 12:48
Za tuskowych nierządów NA SIŁĘ PROWADZONO DZIECI DO KINA. Na film o Wałęsie, ubeckim bohaterze. Trzeba było dzieciom w domu wyjaśniać sprawę Bolka. Schizofrenia niczym za komuny. I odchamić książki z czerwonych zdrajców, jako bohaterów - - mus!
Więcej wiecej
Więcej wiecej 16.08.2022, 12:40
rozległą historię starożytną na rzecz bardziej szczegółowego materiału z zakresu II RP i PRL-u (szczególnie historii opozycji antykomunistycznej tuż po wojnie - Żołnierze Niezłomni i działalności konspiracyjnej w stanie wojennym i w II połowie lat 80.). Na WOS-ie więcej kwestii prawno-ustrojowych. Na polskim zrezygnować z komucha Brzechwy! Więcej romantyzmu i Młodej Polski.
Nick
Nick 16.08.2022, 12:39
Panie ministrze Czarnek, my mówimy WON z z czerwonymi nauczycielami ubeckimi.
reage
reage 16.08.2022, 14:26
Nick , wstydź się. Żeby od razu pana ministra wyzywać od czerwonych nauczycieli ubeckich"....
Nick ,dawać lewaki minusy
Nick ,dawać lewaki minusy 16.08.2022, 12:37
Profesor Czarnek to super gość i doskonały kandydat na ministra szkolnictwa. Bo w tym temacie jest potrzebny prawdziwy siłacz i wojownik jak Herkules aby rozbić PRL-wski beton i wypalić bolszewicko-tęczową zarazę przede wszystkim na uczelniach wyższych. Profesor to symboliczny Czarny Koń :) W nim cała nadzieja i przyszłość Polski; To w bliskiej przyszłości idealny kandydat na miejsce schorowanego i starzejącego się naszego ukochanego wodza - Jarosława Kaczyńskiego.
ryba
ryba 16.08.2022, 15:04
Nick, wracaj do kościółka, ja wiem że na obiad przylazłeś i czytasz te bajki od prezesa ale już nikt w te bujdy na resorach nie wierzy
Nick
Nick 16.08.2022, 18:13
A ty na parade zbokow ,ich hasło chodzcie z nami z pedałami hehehehh
ryba
ryba 16.08.2022, 18:23
ale ja nie mam nic wspólnego z lewicą? Po prostu nie lubię złodziei , cwaniaków i oszustów
...
... 16.08.2022, 21:18
A jaka partia nie jest złodziejem?w jakim kraju europejskim jest partia bez złodzij? szok ....
Ryba
Ryba 16.08.2022, 16:00
(...)
Zmień nick.
administrator
Nick
Nick 16.08.2022, 12:31
Stop edukacji draq Quinn stop wpuszczenia facetów w ciąży i szpilkach do szkół
Patriota
Patriota 16.08.2022, 11:37
Na uj pryszczom jakieś książki trzeba dążyć do tego aby Qwniaki poznały katechizm na pamìęć wtedy polska będzie chrzescijańska silna duchowo pod przewodnictwem naszego ojca narodu Jarosława Wielkiego Pierwszego. Jaroslaw Jaroslaw Jaroslaw
nie perwszy raz
nie perwszy raz 16.08.2022, 11:04
Cytat o "hodowli" ludzi kompromitujący. Ale mnie to nie dziwi.

Pozostałe