Zapłacimy więcej za gaz. Rachunki znowu w górę

  • 18.08.2022, 08:45
  • News4Media
Zapłacimy więcej za gaz. Rachunki znowu w górę iStock
Z jednej strony prezydent właśnie zagwarantował, że taryfy za gaz się nie zmienią. Z drugiej – państwowy urząd właśnie zaakceptował... podwyżki.

Ostatnie podwyżki cen gazu weszły w życie na początku roku. Były znaczące. Najboleśniej odczuły to m.in. szkoły, szpitale czy organizacje pomagające bezdomnym i ubogim. Ich rachunki z miesiąca na miesiąc urosły o kilka tysięcy złotych. Problem tkwił w tym, że takie właśnie instytucje pomocowe przez producentów gazu zostały potraktowane jak zwykłe firmy. Została im narzucona wyższa taryfa niż gospodarstwom domowym.

W miarę szybko zareagował rząd i wprowadził przepisy, na mocy których właśnie szpitale czy szkoły mają za paliwo płacić mniej – tyle, co osoby ogrzewające gazem swoje domy.

Prezydent Andrzej Duda właśnie podpisał ustawę, która przedłuża działanie tej zasady do końca 2027 roku. Na jej mocy Urząd Regulacji Energetyki nadal będzie zatwierdzał taryfy gazowe, a dostawcy paliwa nie mają wolnej ręki w określaniu stawek.

Tymczasem URE zatwierdził wzrost taryfy dystrybucyjnej operatora największego systemu dystrybucyjnego gazu – Polskiej Spółki Gazownictwa. Chodzi o to, że cena gazu się nie zmienia, za to wyższe będą opłaty za jego przesył. To wzrost o 2,6 procent.

URE tłumaczy, że nowa taryfa przełoży się na 0,5-, 0,7-procentowy wzrost rachunków gospodarstw domowych. Jak to wygląda w praktyce? URE podaje, że odbiorcy zużywający gaz głównie do przygotowywania posiłków zapłacą o ok. 22 grosze więcej miesięcznie. Osoby, które używają gazu do ogrzewania. zapłacą o ok. 2,38 zł miesięcznie więcej.

Z czego wynikają podwyżki? To efekt rosnących kosztów zakupu gazu, bo w lipcu zmieniła się taryfa operatora przesyłowego gazu – spółki Gaz-System.

PSG jest spółką z grupy PGNiG i jednocześnie największym krajowym dystrybutorem gazu. Obsługuje blisko 7 mln odbiorców.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (74)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Fakty
Fakty 18.08.2022, 21:06
Kolejna podwyżka rachunków za gaz. URE zatwierdził podwyżkę taryfy za przesył gazu. Według danych GUS za lipiec, gaz zdrożał rok do roku o 44,9 procent...Jaroslaw! Jarosław!!
ryba
ryba 19.08.2022, 11:18
a inflacja wg pisu 15,6? Ciekawe gdzie? chyba w kantynie w sejmie z wódą!
nieJa
nieJa 19.08.2022, 10:59
niech mi ktoś odpowie ,dla czego mam sponsorować wojnę Ukraińców z Rosjanami.USA chce powalić ekonomicznie Rosję aby rozprawić sie z Chinami.Przecież kupując skroplony gaz od amerykanów za gigantyczną cenę sponsorujemy broń dla Ukrainy.Węgla nie ma ,będą nasze dzieci marzły ale my solidarni z Ukrainą.Tak się dać wrobić amerykanom.
ktoś
ktoś 19.08.2022, 12:04
Odpowiadam ci bezlitosny trollu - bo putleryzm jeśli wygra z Ukrainą zaatakuje dalej. Tak jak pokazał już w Gruzji, Krymie itp.
A dalej jest Polska - jak to mówią Rosja "kurica nie ptica, polsza nie zagranica".
Poniatno?
A poza tym NIE GODZI SIĘ wspierać MORDERCÓW, OPRAWCÓW, NAPASTNIKÓW - którzy tu i teraz (nie mówimy o jakichś zaszłościach sprzed 80 lat typu Sybir, Katyń albo inne zbrodnie NKWD, tylko o tym, na co BEZPOŚREDNIO pójdą pieniądze, jakie Rosja uzyska jako zapłatę za surowce) popełniają ZBRODNIE.
No chyba że ty nie masz problemu z robieniem interesów z gwałcicielami i mordercami - to wtedy trudno wytłumaczyć moralne zasady, gdy nie masz moralności...
nieJa
nieJa 19.08.2022, 18:06
\ktosiu.Nie kłam na temat najnowszej historii.Gruzja pierwsza zaatakowała Rosjan w Osetii,Krym może historycznie być Grecki .Tatarski ,turecki i rosyjski.Chruszczow (Ukrainiec) Przekazał krym administracyjnie Ukrainie w latach piędziesiatych.O Polskę niech sie "ktoś nie martwiJeśli chodzi o morderców i oprawców sprytnie mimochodem wspomniałeś sybir ,katyn.O wołyniu jakoś zapomniałeś.Ci Rosjanie (mordercy) jakoś toporami nie obcinaja głów ,widłami nie przebijają ,piłami nie odcinają członków.W Polsce polaków interesują moralne zasady ,ale jeżeli wyniku wojny Ukr_ros.polskie dzieci maja marznąć .trzeba płacić wielokrotnie drożej za zywność media.to ja dziękuję za twoje wpisy.Na dodatek obrzucasz m,nie inwektywami.To jest ta "moralność"?
ech trollu prymitywny nieja
ech trollu prymitywny nieja 19.08.2022, 20:50
A Dzierżyński był Polakiem - aleś ty durny. Zresztą "rosyjska armia wyzwoleńcza" przy boku hitlerowców też była kierowana przez... Polaka (według twoich durniu kryteriów)...
co za nonsens nieJa
co za nonsens nieJa 19.08.2022, 18:52
Nieja - wy w Rosji to wszyscy tacy niedouczeni? Potraficie tylko kłamać i bruździć?
"nieja" to ruski troll - w dodatku prymitywny...
"nieja" to ruski troll - w dodatku prymitywny... 19.08.2022, 21:09
Tak robią putlerowcy - najpierw zajmują Krym a potem płaczą "napadają na nasze wojska"../
nieJa
nieJa 19.08.2022, 19:38
trochę odwagi.Wypunktuj co skłamałem.Napisanie prawdy to"brużdzić"?typowa tępa Goebelsowska propaganda.My w Polsce douczeni wszyscy .No ale jak się nie ma argumentów no to chlapnijmy błotem ,coś zawsze się doczepi
"nieja' ty propagandowy niedouku - nie kłam...
"nieja' ty propagandowy niedouku - nie kłam... 19.08.2022, 21:08
Twoje kłamstwa i propagandowe p.ierdy:
1. "Krym jest Grecki" (przy okazji niedouku po polsku przymiotniki tego typu pisze się małą literą) - A Wolin skandynawski?
2. Jak Rosjanie okupują kawałek kraju, to według ciebie atak na nich to "napaść"? To nasi żołnierze "napadli" na Niemców pod Monte Cassino?
3. Rosjanie mają takie prawo do tych terenów jak carat do zaborów Polski - zajęli je na początku XIX wieku, bolszewicy próbowali wyciągnąć i skonfliktować narody wokół siebie (przedwojenne Kresy Polski również), od upadku ZSRR też tam mącili.
4. tzw "Osetia Południowa" jako państwo jest uznawana tylko przez Rosję i parę egzotycznych państw - dla prawa międzynarodowego to część Gruzji okupowana przez Rosjan
5. Jak Chruszczow był Ukraińcem - to Stalin był Gruzinem. I jeden i drugi zgotowali tragiczny los Ukraińcom i Gruzinom - Wielki Głód na Ukrainie był właśnie nadzorowany przez Chruszczowa. Idąc tym tropem to gubernator Hans Frank był "polskim władcą" i mógł przekazywać wszystko, co chciał - na przykład ołtarz Wita Stwosza.
6. Pomijasz BYDLAKU RUSKI MORDERCO Katyń i Sybir - i przywołujesz Wołyń - ale nie doczytałeś, że CHODZIŁO O OBECNE ZBRODNIE - A NIE TE SPRZED 80 LAT! (CYT.: ktoś Dzisiaj, 12:04 Odpowiadam ci bezlitosny trollu - bo putleryzm jeśli wygra z Ukrainą zaatakuje dalej. Tak jak pokazał już w Gruzji, Krymie itp.
A dalej jest Polska - jak to mówią Rosja "kurica nie ptica, polsza nie zagranica".
Poniatno?
A poza tym NIE GODZI SIĘ wspierać MORDERCÓW, OPRAWCÓW, NAPASTNIKÓW - którzy tu i teraz (nie mówimy o jakichś zaszłościach sprzed 80 lat typu Sybir, Katyń albo inne zbrodnie NKWD, tylko o tym, na co BEZPOŚREDNIO pójdą pieniądze, jakie Rosja uzyska jako zapłatę za surowce) popełniają ZBRODNIE.
No chyba że ty nie masz problemu z robieniem interesów z gwałcicielami i mordercami - to wtedy trudno wytłumaczyć moralne zasady, gdy nie masz moralności...

Ale ty uporczywie morderco przywołujesz 80 lat - TYLKO WOŁYŃ, ZAPRZECZAJĄC ZBRODNICZYM DZIAŁANIOM ROSJAN W TYM SAMYM CZASIE - natomiast "zapominasz" o zbrodniach w Buczy, o zbrodniczych atakach na szkoły, teatry, szpitale... W CIĄGU OSTATNICH DNI I TYGODNI I MIESIĘCY - NIE DWA POKOLENIA TEMU...
7 Jeśli nadal uważasz, że handel z mordercami jest MORALNIE DOZWOLONY - to jesteś takim samym mordercą. Albo ich płatną tubą propagandową. Nie wiem, co gorsze...
88
88 20.08.2022, 12:05
to widłołaku, że mieszkasz w Polsce, nie oznacza, że możesz obrażać i pouczać Polaków. Posłuchaj Macieja Maciaka na You Tube, to może coś do ciebie dotrze miłośniku Żełeńsskiego i Azow.
trollu - wielbicielu Hitlera i Putlera...
trollu - wielbicielu Hitlera i Putlera... 20.08.2022, 16:48
ty, co to po rosyjsku "widłołak"? To jakiś azjatycki slang moskiewski? Ty nie mieszkasz w Polsce, a obrażasz wszystkich. I Putlera wielbisz i wspierasz.
Zrozum, że podobnie jak w 1939 roku - kto popierał Hitlera był zły. Kto popierał Polaków - był dobry. Mimo że o Polsce sanacyjnej, o rządzie, dowództwie polskiego wojska można by wiele mówić.
Ale w 1939 takie same dywagacje o Polakach jak teraz o napadniętych Ukraińcach w swoim wolnym kraju - jak byś odebrał?
lpr
lpr 20.08.2022, 16:21
88 nastepny troll kacapski
nieJa
nieJa 20.08.2022, 05:56
słynne "i nikt mi nie wmówi ,że białe jest białe a czarne jest czarne"stosuje się również do Ciebie! Czytając inwektywy ,dochodzę do wniosku że jesteś narodowości Ukraińskiej.Ta zapiekła nienawiść to pojmowanie historii po swojemu .Z fanatykiem nacjonalistów wszelki dyskurs nie ma sensu.
"nieja" ty ruski tępy trollu z zabitego dziurami kołchozu...
"nieja" ty ruski tępy trollu z zabitego dziurami kołchozu... 20.08.2022, 12:10
Och ruski pomiocie - czytając twoje tępe propagandowe wypociny "nieja" jesteś ruskim - i to z bardzo zapadłego kołchozu...
A coś na temat WYPUNKTOWANIA TWOICH KŁAMSTW, PRZEINACZEŃ I BRAKU CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM WPISÓW z 21.08, 20.50, 12.04, 21.09, żeby wymienić tylko te powyżej?
czarno ba białym
czarno ba białym 20.08.2022, 08:37
nieJa, prawdziwy z ciebie ruski szpion - niegramotny, ale się odszczekuje. Ten co nazywa cię niedoukiem i przedstawił, argumenty a nie ideologię jak ty,  po prostu cię zaorał.
nieJa
nieJa 20.08.2022, 13:26
niegramotny,ruski szpion toż to typowe rusycyzmy.Ukraiński trol się w tym lubuje.w/g ciebie przedstawiłeś argumenty .w/g mnie to pojmowanie i tłumaczenie świata w/g ideologii banderyzmu!
PS :Polacy powinni sie bać nie Rosji a A silnej Ukrainy.Uderzając na Polskę wywoła konflikt z NATO .Jeszcze całkiem niedawno to Ukraińcy wywodzili o ziemiach koło Przemyśla i okolicy po Rzeszów
do ruskiego duraka "nieja" :)
do ruskiego duraka "nieja" :) 20.08.2022, 16:50
durak (rusycyzm) nieja - to się zdecyduj - rusycyzmy się ci z Ukrainą kojarzą? Czy z "matuszką rassiją"? Wreszcie tak gawariat, cztoby durak "nieja" poniał? (rusycyzm).
A NA TEMAT WYPUNKTOWANYCH TWOICH KŁAMSTW, PRYMITYWNYCH PRZEINACZEŃ - ANI SŁOWA... nadal...
lpr
lpr 20.08.2022, 16:22
Rusycycmy pasują do okreslkenia ruskiego trolla nieJa :)
j.w
j.w 20.08.2022, 12:11
Dlatego że "nieja" jest zbyt tępym propagandzistą, więc poza sączeniem swoich durnot nie potrafi zbijać argumentów...
lpr
lpr 20.08.2022, 16:23
nieJa widocznie ma płacone od wpisu a nie od tego czy jego w[isy sa logiczne i gramatyczne.
tak mają trolle
tak mają trolle 21.08.2022, 08:50
Oczywiście, że "nieja" któremu wypunktowano kłamstwa i propagandowe manipulacje ani słowem się do tego nie odniesie...
nieJa
nieJa 21.08.2022, 07:14
tak na koniec! Nocami nad połoninami i Wetliną jeszcze się niesie pohukiwanie czot rena i stiacha .Polacy posłuchajcie tego uważnie
do ruska z 7.14
do ruska z 7.14 21.08.2022, 08:49
Rosjanie - posłuchajcie uważnie głosów zakatowanych na Sybirze Polaków, pomordowanych oficerów i polskiej inteligencji... Ich głos dzisiaj woła - powstrzymajcie ruską dzicz, bo znowu powtarza to, co było 80 lat temu...
nieJa
nieJa 21.08.2022, 17:52
to Ukraińców mordują na sybirze?w tej zaciekłości coś ci sie chłopino porąbało
do ruska z 17.52
do ruska z 17.52 22.08.2022, 08:26
Ty się ruski prymitywie "nieja" naucz czytać po polsku, bo twoja nienawiść do Ukrainy i miłość do putlera zamulają resztki szarych komórek!!!
GDZIE TY MATOLE WIDZISZ TAM COŚ O UKRAIŃCACH NA SYBIRZE (zresztą Rosjanie zafundowali Ukrainie "Wielki Głód" i zabili miliony na miejscu)?
Dzisz rosyjska zawsze taka sama...


do ruska z 7.14 Wczoraj, 08:49 Rosjanie - posłuchajcie uważnie głosów zakatowanych na Sybirze Polaków, pomordowanych oficerów i polskiej inteligencji... Ich głos dzisiaj woła - powstrzymajcie ruską dzicz, bo znowu powtarza to, co było 80 lat temu...
dopisek
dopisek 21.08.2022, 11:22
a ten troll "nieja" na temat wytkniętych mu konkretnych kłamstw, przeinaczeń, manipulacji ani słowem się nie zająknął...
nieJa
nieJa 22.08.2022, 13:44

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Milioner z Borzymia
Milioner z Borzymia 18.08.2022, 18:34
Dali wam po 500, abyście milczeli gdy miliony kraść będą.
ryba
ryba 19.08.2022, 11:20
w punkt. Stare trepy się cieszą że po 100 zł dostali, które i tak wywalą na tace albo przekaźnikiem do największego łotra z Torunia, a śmietanka od 30 tyś w górę + bonusy łupie. Najlepsi po 200 tyś, ale co tam, chołota 100 dostała
Nick
Nick 18.08.2022, 17:20
Dzięki postawie polskich żołnierzy i funkcjonariuszy, dzięki waszej postawie, pokazaliśmy tę determinację całemu światu, broniąc polskiej granicy, broniąc granicy Unii Europejskiej, broniąc granicy strefy Schengen, mimo różnego rodzaju ataków, różnych durniów i zdrajców, różnych ludzi nieodpowiedzialnych - polski żołnierz stanął na wysokości zadania, wytrzymał
trudna język polska język?
trudna język polska język? 18.08.2022, 22:48
prymitywie - nawet nie zauważyłeś, że uciąłeś "kopiuj wklej" trollu - temat o cenach gazu...
ryba
ryba 19.08.2022, 11:21
poranny przekaz mu kazał ze skrzynki Dworczyka
PiS miłosierdzie
PiS miłosierdzie 18.08.2022, 21:01
Czyli wg Dudy jeśli pomagasz umierającym z zimna i głodu to jesteś durniem i zdrajcą, a jeśli wyrzucasz ich do lasu na pewną smierć to jesteś bohaterem. Chrześcijaństwo w wersji dudowej. Szkoda słów. PiS-Duda.
do zasrańca
do zasrańca 18.08.2022, 20:14
Tyś jednak nie wytrzymał i w gacie popuścił
ryba
ryba 18.08.2022, 19:09
dobrze ci idzie, postaw choć sobie plusik bo znów minus 5. Coraz mniej wierzących w te brednie
hahaha
hahaha 18.08.2022, 17:26
A co ma piernik do wiatraka trollu?
ryba
ryba 19.08.2022, 11:22
są dwa typy zarządzania przez piszłodziei- temat zastępczy i czapka niewidka. pkt 1 Tusk albo Unia, pkt 2- wszyscy w długą, bo zadają niewygodne pytania. Koniec strategii- jakie umysły takie zarządzanie, liczy się tylko pieniądz.
Szybko się poznali .....
Szybko się poznali ..... 18.08.2022, 17:03
Scholza czekają antyrządowe protesty? Już teraz słyszy okrzyki: "zdrajca narodu", "kłamca"
W Neuruppin kanclerz Niemiec Olaf Scholz ponowił obietnicę wprowadzenia dalszych ulg dla obywateli; Jego obietnice były jednak trudne do usłyszenia, ponieważ polityk został zakrzyczany przez uczestników antyrządowego protestu. Demonstranci krzyczeli: "zdrajca narodu", "kłamca" i "spadaj". Zdaniem komentatorów może to być przedsmak zapowiadanych na jesień masowych protestów antyrządowych.
ryba
ryba 19.08.2022, 11:23
a co ty myślałeś że tam nie kradną- zobacz towarzysza Szroedera. Taki nasz Jarosław kiedyś
hahahaha
hahahaha 18.08.2022, 17:27
Szybko w ruskiej telewizji podali nie sprawdzając plotek?
bitcoń
bitcoń 18.08.2022, 16:30
Mnie bardziej interesuje ile podrożeje gaz dla np dla elektrociepłowni Dolna Odra bo to z niej dostarczane jest do mojego domu zarówno ciepło jak i ciepła woda?
przestań
przestań 19.08.2022, 08:13
A co, rachunki do ciebie nie dochodzą?
ryba
ryba 18.08.2022, 16:15
Gazu nam nie zabraknie, palcie i używajcie ile wlezie, szczególnie seniorzy! Czego ten Pinokio z maliniakiem jeszcze nie nakłamią. Dobra rada- jeśli oni mówią że coś będzie szybko lećcie na składy węgla czy do sklepu bo 100% nie będzie a jeśli już to 200% droższe.
mail
mail 18.08.2022, 16:19
Specjaliści jednak piszą, ze wystąpi deficyt. Zwłaszcza, żę PiS robi błąd za błędem. Np. Jest rura z Norwegii a nie kupili gazu.
przypadek? Nie sądzę....
przypadek? Nie sądzę.... 18.08.2022, 22:51
Za to wywalili Naimskiego - bo przeszkadzał w biznesie z gościem z europejskim nakazem aresztowania za.. korumpowanie premiera...
Ha ha
Ha ha 19.08.2022, 01:57
Kto godzki ?
buhaha
buhaha 19.08.2022, 08:07
Mahabeusz
ryba
ryba 18.08.2022, 19:10
mam nadzieje ze po 7 latach cię to nie dziwi
Nick
Nick 18.08.2022, 15:51

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Nick
Nick 18.08.2022, 15:49
Rosja zakręciła kurek z gazem. „Polska wśród najlepiej przygotowanych krajów”
Analitycy Polskiego Instytutu Ekonomicznego oceniają, że "Polska jest jednym z najlepiej przygotowanych krajów na braki w dostawach gazu z Rosji".W poniedziałkowym raporcie analitycy Polskiego Instytutu Ekonomicznego przypomnieli, że rosyjski Gazprom odcina kolejne kraje od dostaw gazu. Po wstrzymaniu przesyłu do Polski, Bułgarii i Francji, dostawy do Włoch zostały zmniejszone o 15 proc., Słowacji o 50 proc., a do Niemiec o 60 proc. Ograniczone są też dostawy gazu do Holandii, Danii, Finlandii, państw bałtyckich i Austrii.Z publikacji PIE wynika, że UE dalej importuje gaz rurociągami z Norwegii, Azerbejdżanu i innych regionów, rośnie również wolumen dostarczany tankowcami LNG. Magazyny gazu w UE są dziś zapełnione średnio w 53 proc. Zgodnie z założeniami, poziom 80 proc. powinien być osiągnięty w listopadzie, co jednak może być niełatwe.Według wstępnego porozumienia w UE, państwa członkowskie niemające magazynów będą mogły korzystać z zapasów innych krajów w ilości odpowiadającej 15 proc. ich rocznego zużycia. Dodatkowo poszukiwane są alternatywne źródła dostaw, w tym z Izraela przez Egipt, z Algierii i Azerbejdżanu czy z Norwegii poprzez Baltic Pipe. Ważnym elementem dywersyfikacji jest LNG z szeroko rozbudowanymi terminalami na Półwyspie Iberyjskim. Wyzwaniem wymagającym rozwiązania pozostają wąskie gardła infrastruktury, czyli połączenia pomiędzy krajami członkowskimi o niewystarczającej przepustowości”
Putin
Putin 18.08.2022, 17:00
Ty jesteś super przygotowany, ale przez KGB
Lop
Lop 18.08.2022, 16:55
I najważniejsze że najważniejsza osoba w państwie udziela poparcie dla kandydata w Rudzie Śląskiej
ryba
ryba 19.08.2022, 11:24
jest duża szansa dzięki temu, że go nie wybiorą skoro jakiś starzec głowę zawraca w 2 lewych butach
??
?? 19.08.2022, 10:51
Lop ale o co kaman?
Drukuj fruuuu
Drukuj fruuuu 18.08.2022, 15:45
Dobrze że mamy nitkę własna do Norwegii i ominiemy Niemcy to historyczna sprawa i port w Świnoujściu gazowy dziękujemy Lech Kaczyński
mail
mail 18.08.2022, 16:17
Drukuj taaa, wciskaj kity. Nitkę własną mamy tylko PiSie zapomnieli kupić gazu. A pustą rura nie odpalisz w kuchence.
Uffff jak gorąco
Uffff jak gorąco 18.08.2022, 15:41
Dobrze że Niemcy nie biorą w tym udziału chcieli być habem i zarabiać z gazem z Rosji na obywatelach Europy uffff
Wniosek
Wniosek 18.08.2022, 10:02
Dwa lata czekali Norwedzy na podpis strony polskiej pod kontraktem gazowym. Dwa lata. Nie było komu tego podpisu złożyć, bo na fotelu prezesa PGNiG kręciła się personalna karuzela.Przymkneli nawet oko na obraźliwe słowa Morawieckiego... W końcu machnęli ręką i sprzedali gaz Niemcom. Najlepszy w historii rząd.
Minus
Minus 18.08.2022, 17:02
Zle masz informację z drugiej strony innych nie macie
Plius
Plius 18.08.2022, 17:27
Po drugiej stronie rury cisza
ryba
ryba 18.08.2022, 16:17
Najgłupszy. Choć w swej głupocie jest też rewelacyjny- płacić kasiore po kilka milionów, które zarabiający i tak przelewają na konta partii to świetny pomysł. kiedyś się to nazywało w białych rękawiczkach. Do tego jeszcze przekupić bezmózgowia i tragedia gotowa.
Iwona
Iwona 18.08.2022, 09:58
Ręce opadają. A tu tyle jeszcze innych rachunków do zapłacenia.
Przebudzcie się
Przebudzcie się 18.08.2022, 09:58
Wszystko się wali, ceny mediów rosną jak szalone, nie wiadomo, czy będzie ogrzewanie na zimę, a dodatkowo woda zatruta. A Kaczynskin zwołuje ważne zebranie i mówi, żeby po prostu głosować na nich . Nic więcej Po czym wychodzi.Bo tylko to się liczy.

Nie rozumiem
Nie rozumiem 18.08.2022, 09:51
Kradną, bezczelnie oszukują, w kraju rekordowa inflacja ,największy spadek PKB w Uni ,kłamstwa ,propaganda na porządku dziennym a poparcie wyborców ciągle 30%. - Co trzeci Polak to idiota?
Tak to wygląda
Tak to wygląda 18.08.2022, 09:35
UKRAINA dostanie od UE 1,59 mld euro pomocy !! POLSKA na pieniądze z KPO nie ma żadnych szans !! Ich napadł Putin, nas PiS. Jesteśmy w ***.
Jerzy
Jerzy 18.08.2022, 09:22
Taka jest Patola i Smród, czeka was głód. Kreowali socjalizm, zjadł ich realizm. Inflacja się wzbiła i ryby wybiła. Z brudnej rzeki, ociekającej w ścieki. Taką stęchlizną wali, że muchy w oddali. Katostrofy się piętnują, w tv pr kreują. Z ekologią chcieli zadzierać i was z kasy obdzierać. Ale to wydmuszka, gdy pusta puszka. Ich marketing jest na nic, gdy was mają za nic. Za rok dopiero sobie przypomną i dobre słówko wspomną. Już jest za późno, ich gadka na próżno. Gdy spadną żąłędzie, to dopiero będzie. Nie będzie już frykasów, za wycinkę lasów. Pomogą w tym wyborcy, ich nadzorcy.
xxx
xxx 18.08.2022, 09:12
Milionerzy z Borzymia mają się świetnie.
a
a 18.08.2022, 08:58
Brak słów po prostu.
niestety
niestety 18.08.2022, 08:53
Skutek glapinflacji.
tak
tak 18.08.2022, 09:09
I jednocześnie główna z przyczyn.
nieJa
nieJa 18.08.2022, 08:50
jak to jest?na Rosję wprowadzono restrykcje a dostajemy w dupę my.Gdzie tu sens i logika?
do głupca
do głupca 18.08.2022, 09:10
Trollu nieJa nie odróżniasz skutku od przyczyny. To Putin jest problemem a nie restrykcje.
racja
racja 19.08.2022, 00:53
Głupiec "nieja" łyka bajeczkę o przyczynach wzrostu cen w Polsce - jak z ropą, która niedawno była tańsza niż dzień przed napaścią Rosji na Ukrainę - i jak z węglem z polskich kopalni, który podrożał, bo.... no właśnie - bo "Putin kazał"?

Pozostałe