Przechwycili dużą partię narkotyków

  • 19.08.2022, 08:30
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Przechwycili dużą partię narkotyków
Udaremniono przemyt 22 kg i 10 litrów narkotyków. Kokaina, amfetamina i marihuana przyjechały z Niderlandów ukryte w skrytkach w samochodzie.

Policjanci z Zarządu w Białymstoku Centralnego Biura Śledczego Policji ustalili, że przez granicę Polski z Niemcami planowany jest przemyt narkotyków z Niderlandów. Przygotowując się do działań, policjanci nawiązali współpracę z Zachodniopomorską i Lubuską Krajową Administracją Skarbową oraz Nadodrzańskim Oddziałem Straży Granicznej. Funkcjonariusze dokładnie zaplanowali, a następnie przeprowadzili akcję zatrzymania podejrzanego.


Kurier wpadł na przejściu granicznym w Świecku. Okazało się, że 46-latek jadąc citroenem berlingo z Niderlandów przemycił ponad 2 kg kokainy, 14 kg marihuany, ponad kilogram metamfetaminy, 10 litrów płynnej amfetaminy, ponad 3 kg amfetaminy w postaci sypkiej i 2 kg 3-CMC.
 

Funkcjonariusze ustalają gdzie miały trafić narkotyki, które były ukryte w schowkach pod wycieraczkami za przednimi siedzeniami auta oraz w bagażniku samochodu, w oponie koła zapasowego czy w specjalnej skrytce przewożonego fotela. W mieszkaniu zatrzymanego policjanci znaleźli również marihuanę, a także zgrzewarkę, wagę elektroniczną, różnej wielkości torebki z zapięciem strunowym, dwa 10-cio litrowe pojemniki z 95% kwasem siarkowym i 5 litrów 96% alkoholu etylowego. Wszystko zostało zabezpieczone i stanowi obecnie materiał dowodowy w sprawie.


W Prokuraturze Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymany 46-latek usłyszał zarzut wewnątrzwspólnotowego przemytu znacznych ilości narkotyków, za co grozić mu może kara pozbawienia wolności do 15 lat. Decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Sprawa jest rozwojowa.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

shark
shark 19.08.2022, 21:28
z niemiec do polski diler i ćpun przewozi narkotyki białym fordem transit connect nr Z.G.L.7.9.8,2.2
babcia dilerka
babcia dilerka 19.08.2022, 10:44
Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa udaremniła na lotnisku Chopina przemyt ponad 5 kg heroiny. Narkotyki o czarnorynkowej wartości blisko 2,4 mln zł przemycała 81-letnia obywatelka Danii. Gdzie seniorka ukryła narkotyki?

Pozostałe