Znamy rok, na który PiS wyznaczył zamknięcie Elektrowni Dolna Odra [WIDEO]

  • 11.09.2022, 19:00
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Znamy rok, na który PiS wyznaczył zamknięcie Elektrowni Dolna Odra [WIDEO]
Do tej pory Prawo i Sprawiedliwość nie mówiło głośno o zamknięciu elektrowni węglowej w Dolnej Odrze. Aż do teraz. Ujawnił to Sylwester Chruszcz, dyrektor Elektrowni Dolna Odra. -Nasze bloki mają najlepsze lata za sobą, a z tą technologią cudów nie zdziałamy - powiedział dyrektor.

A co w przyszłym roku?

Okazuje się, że w przyszłym roku czekają nas kolejne zmiany w ramach struktury Zespołu Elektrowni Dolna Odra. Dotyczą one m.in. powstania Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego.

– Przed nami kolejne wyzwania związane z powstaniem nowej struktury, w ramach której będą funkcjonowały aktywa węglowe największych polskich koncernów energetycznych. Dla Elektrowni Dolna Odra będzie to więc kolejny rok dużych zmian organizacyjnych, po zeszłorocznym wydzieleniu ze struktur ZEDO szczecińskich elektrociepłowni i projektu gazowego. Spółka PGE GiEK, do której należy Elektrownia Dolna, będzie integratorem w procesie tworzenia nowego podmiotu, który skupi w sobie wszystkie krajowe elektrownie węglowe. To dzięki stabilnej pracy takich elektrowni jak nasza, będzie możliwa sprawiedliwa transformacja energetyki przy jednoczesnym zapewnieniu pokrycia krajowego zapotrzebowania na energię elektryczną przez krajowych wytwórców – argumentował Sylwester Chruszcz, dyrektor Elektrowni Dolna Odra.

Jeszcze kilka lat

Póki co bloki węglowe w Elektrowni Dolna Odra stanowią jeden z podstawowych elementów krajowego sytemu energetycznego jako źródła energii bezpośredniej. Są już konkretne plany wygaszenia elektrowni. Wynikają one z obecnych przekształceń strukturalnych. 

-Włączenie naszej elektrowni w nowe struktury daje nam możliwość funkcjonowania do minimum 2030 roku - powiedział Sylwester Chruszcz, dyrektor Elektrowni Dolna Odra.

Oto co powiedział jeszcze dyrektor (zapraszamy do obejrzenia nagrania):

loadingŁaduję odtwarzacz...

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (46)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

samowystarczalni
samowystarczalni 02.10.2022, 02:58
Aktualnie polskie elektrownie produkują 21 300 MW energii a zapotrzebowanie wynosi 21 700 MW, czyli importujemy około 400 MW, i to się zmienia - raz importujemy mały niedobór a raz eksportujemy. Możemy powiedzieć, że jesteśmy samowystarczalni
terminarz
terminarz 17.09.2022, 20:57
Baju baj a i tak zamkną wcześniej. Najlepszym terminem będzie jak rusz gazówka w 2024 roku.
spokojnie
spokojnie 17.09.2022, 21:44
Jak planowali gazówkę to gaz był czterokrotnie tańszy. I był!
alex
alex 14.09.2022, 13:16
Pisowska klika wszystko rozkradnie ,a później zamkną . Jak widzę tego zawsze durno uśmiechniętego Sawaryna ,to mnie trzęsie . Bierze kasę w zarządzie , przyjeżdża do elektrowni ,a zarazem likwiduje autobusy które przywożą i odwożą pracowników elektrowni i spółek .
zobaczycie
zobaczycie 14.09.2022, 11:05
Zmyłka. Będzie dużo wcześniej.
NOWOŻENIEC Z  PIS  HA HA HA
NOWOŻENIEC Z PIS HA HA HA 12.09.2022, 19:16
zaoRAć i wiatraki posadzić ha ha ah https***
poważnie
poważnie 12.09.2022, 21:08
Sam się zaorałeś tym wpisem.
UB WIECZOREK
UB WIECZOREK 12.09.2022, 21:48
JA MAM JUŻ TAK WYWALONE ŻE JEDNO CO MI MOŻESZ ZROBIĆ TO LASKĘ HA HA AH
I KA  RABINEM NIE TAK IDIOCI KOLBĄ HA HA AH
I KA RABINEM NIE TAK IDIOCI KOLBĄ HA HA AH 12.09.2022, 16:39
GDZIE JEST NBP ONI TAM PORACH UJĄ HA HA AH WKOŃCU TO RA CH OJE HA HA AH
dobrze radzę
dobrze radzę 12.09.2022, 21:08
Nie pij jak piszesz i odwrotnie.
WUJEK DOB RA  RA A  HA HA AH
WUJEK DOB RA RA A HA HA AH 12.09.2022, 21:46
A CO OTRUJESZ MNIE JAK OJCA I MATKĘ HA HA AH I OK RA DNIESZ
Jasnowidz
Jasnowidz 12.09.2022, 14:10
Gryfino wróci do korzeni czyli osady rybackiej bu ha ha
taka różnica
taka różnica 12.09.2022, 21:09
Tylko w Odrze ryby wytruli.
Rybak od złotej rbki
Rybak od złotej rbki 12.09.2022, 23:49
Podobno mimo to grube ryby dalej biorą :-)
Jerzy
Jerzy 12.09.2022, 11:03
NABE - Naiwna Afirmacja Bezpiecznej Egzystencji. Czego się pisiory dotkną, to spartolą. Pisowskie nieroby poznają, co to prawdziwa praca. JBC Patola i Smród oraz Solidarności bród.
AB RA  CADA B RA  BUM CYK CYK HA HA AH
AB RA CADA B RA BUM CYK CYK HA HA AH 12.09.2022, 14:23
TAM WSZYSCY Z SLD HA HA AH I UW SATANISCI LUBIĄ DODOPY AH HA AH I UK RA I NA WALCZY HA HA AH
ryba
ryba 12.09.2022, 10:49
dziwne- to po co budują te gazowe????? Tylko ciepłownia będzie ?
Jerzy
Jerzy 12.09.2022, 23:24
Dywersyfikacja i zmniejszenie ryzyka, wszystko powinno być jasne
PIS PEDAŁY I SATANISCI HA HA AH JAK SLD SATANISCI LUBIA DODOPY HA HA AH…
PIS PEDAŁY I SATANISCI HA HA AH JAK SLD SATANISCI LUBIA DODOPY HA HA AH 12.09.2022, 13:56
BO DZIEWCZYNY LUBIA SIE BAWIĆ HA HA AH https***
koniec Gryfina
koniec Gryfina 12.09.2022, 09:12
Za 7 lat, ale ostatni kocioł już wcześniej, a wtedy ostatni zgasi światło.
hmm....
hmm.... 12.09.2022, 09:11
Wygadał się...
robert
robert 12.09.2022, 07:31
Nic nie pozamykają bo gdzie poupychali by swoje tłuste koty.
ryba
ryba 12.09.2022, 10:49
w spółkach skarbu państwa- kioskarz witowej tam jest to czemu "zasłużonych " nie wsadzić
kapelan nawęglania
kapelan nawęglania 12.09.2022, 01:36
No i super. Za siedem lat idę na emeryturę . pisowi niech będą dzięki!!!
wyszło Szydło z worka
wyszło Szydło z worka 12.09.2022, 00:01
A miało być tak pięknie...
KABA RET
KABA RET 11.09.2022, 23:49
TO WINA PUTINA HA HA AH ZAMKNĄ KUREK I TRZEBA DALEJ WALCZYĆ HA HA AH https***A CO Z TYM GAZEM Z NORWEGII HA HAA H TERAZ KUPIMY RUSKI GAZ NA GIEŁDZIE HA HA AH I WEGIEL TEŻ Z WNEZUELI HA HA AH BO NASZ WYWORZA DO NIEMIEC ZA GAZ Z ROSJI HA HA AH
ZP
ZP 11.09.2022, 22:04
I tak Sawaryn stał się grabarzem elektrowni.
2głos na 4 ręce
2głos na 4 ręce 11.09.2022, 20:42
Czy burmistrz był tam w ramach urlopu, czy był tam w ramach zatrudnienia w urzędzie?
Felek
Felek 12.09.2022, 09:18
Burmistrz ma nie normowany czas pracy.
taaa
taaa 12.09.2022, 12:34
Dolnej granicy normy faktycznie nie ma, więc nie może jej przekroczyć. Jeszcze inne sprawy ma nienormowane.
normalny
normalny 12.09.2022, 12:29
Lepiej aby burmistrz był normowany.
spór podatkowy
spór podatkowy 12.09.2022, 00:06
Pewno w sprawie nienależnych podatków ;)
datownik
datownik 11.09.2022, 20:26
Na 50-lecie elektrowni w 2024 roku będzie wielka stypa związana z zamknięciem.
sieg haill rotszyld  ave  cezar  ha ah ah
sieg haill rotszyld ave cezar ha ah ah 11.09.2022, 20:24
ja znam lepiej bedzie to 2024 ha ha ah 13*52 676 ha ha ah i nawet wiem kto ja zaorze ha ha ah https*** cała naprzód ha ha ah https***
brakteat
brakteat 11.09.2022, 20:21
Czyli PiS mówi to, co za PO się mówiło, tylko, ze oni nie podawali daty. A PiS kłamał, że mamy węgla na 200 lat, a się okazuje, że już go brakuje.

Pozostałe