Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 kwietnia 2024 02:59

Mity na temat nauki języków obcych w które wierzysz.

Większości dziedzin życia towarzyszą pewne stereotypy. Najczęściej dotyczą one tematów, które sprawiają ludziom trudności, dlatego wytworzyły się wokół nich mity. Potrzebna jest ich dokładna weryfikacja, by owe stereotypy nie wpływały negatywnie na przyswajanie wiedzy o językach obcy. Sprawdź, czy wierzysz w któreś z poniżej podanych!
  • 30.08.2018 14:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Mity na temat nauki języków obcych w które wierzysz.

Do nauki języka obcego potrzebny jest talent.

Niewielu ludzi posiada zdolności do nauki języka, które można by było określić jako utalentowanie w tej dziedzinie. Z reguły o tym jak będzie wyglądać proces nabywania umiejętności związanych z językiem obcym decyduje systematyczność i dobre rozplanowanie materiału.

Na naukę w pewnym wieku jest już za późno.

Kolejnym mitem jest twierdzenie, iż można mieć za dużo lat na rozpoczęcie nauki języka obcego. Nic bardziej mylnego. Stymulowanie mózgu w podeszłym nawet wieku przynosi szereg korzyści, na przykład poprawienie pamięci. Młody wiek wiąże się z łatwiejszym przyswajaniem materiału, jednak nigdy nie ma złego czasu na poznanie nowego języka. Na rynku dostępne są książki edukacyjne przeznaczone dla seniorów, znajdziesz je w księgarni językowej Bookland.

Nauka języka obcego zajmuje bardzo dużo czasu.

Jeśli zadba się o regularność z jaką będzie się podchodziło do poznawania materiału to wystarczy zaledwie kilkanaście minut dziennie. Warto zwrócić uwagę na kursy przeznaczone dla osób zabieganych.

By płynnie rozmawiać potrzebna jest określona liczba słów.

Same słowa nie uczą spontanicznego używania języka, zwroty i wyrażenia zaznajamiają z formą tworzenia wypowiedzi, dlatego lepiej uczyć się pełnymi zdaniami. Łatwiej jest modyfikować wypowiedzi, niż budować je z pojedynczych wyrazów.

Wyjazd za granicę gwarantuje nauczenie się języka obcego.

Prawdą jest, że podróże ułatwiają przyswajanie wiedzy na temat używanego tam języka, ale pod warunkiem, że się go używa! Osłuchiwanie się również stanowi pewien stymulator nauki. Ale w sytuacji samego przebywania za granicą oraz porozumiewania się wyłącznie w znajomym dla siebie języku i przy braku integracji z obcym jest niewiele szans, by zdobyć nowe umiejętności.

Czym droższy kurs językowy, tym wyższa skuteczność.

Nawet najlepiej dobrany kurs nie przyniesie korzyści, gdy jego uczestnik nie przyłoży się do nauki. Cena również nie gwarantuje jakości, niekiedy sama forma kursu nie musi być najlepszym rozwiązaniem. Często dużo lepszym rozwiązaniem jest zakup odpowiedniego podręcznika np. w księgarni internetowej i samodzielna nauka w zaciszu własnego mieszkania.

 

--- Artykuł sponsorowany ---