Kantory internetowe nadal zyskują klientów

  • 11.06.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Kantory internetowe nadal zyskują klientów
Miliardy złotych obrotu, setki tysięcy zadowolonych klientów, niezachwiana opinia na rynku. Kantory internetowe mają powody do zadowolenia. Ostatnie lata to bezustanny wzrost zainteresowania tego typu serwisami. Jak tłumaczyć fenomen e-kantorów?

Jeszcze kilka lat temu nikt nie spodziewałby się, że tak duża grupa klientów przeniesie swoje potrzeby walutowe do Internetu. To, co niedawno wydawało się niemożliwe, dziś jest już codziennością – fakt, że z tego typu serwisów korzystają setki tysięcy klientów nie może kłamać. Jak pokazują dane Currency One, tylko z dwóch serwisów prowadzonych przez poznańską firmę – Internetowykantor.pl i Walutomat.pl, korzysta ponad pół miliona użytkowników. Klienci chwalą sobie szybką i sprawną obsługę, ciągły dostęp do waluty i, przede wszystkim, najtańsze ceny na rynku. E-kantory można śmiało ogłosić idealną alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań.

Rynek walutowy jest pełen zawirowań. W Polsce najczęściej słyszymy o nich w kontekście zmieniającej się ceny franka szwajcarskiego, co wpływa na wysokość kredytów hipotecznych setek tysięcy Polaków. Kredytobiorcy, którzy zdecydowali się spłacać swoje zobowiązania w szwajcarskiej walucie, już nie raz zmuszeni byli do szybkiej reakcji na wahania franka. Dzięki dostępności takich serwisów jak Internetowykantor.pl ta grupa mogła łatwo i szybko zebrać pieniądze niezbędne do opłacenia rat.

Możliwość szukania tańszych źródeł waluty to wynik ustawy antyspreadowej. Dzięki jej zapisom, tzw. frankowicze nie byli zmuszeni do zakupu walut po niekorzystnych cenach. Przeciwnie, dostali możliwość skorzystania z oferty kantorów internetowych, które wygrywały konkurencję z bankami. Jednym z pierwszych tego typu serwisów był właśnie Internetowykantor.pl, który na rynku działa już od ponad ośmiu lat. W tym czasie serwisowi zaufało już 280 tysięcy ludzi, którzy łącznie zaoszczędzili aż 741 milionów złotych!

Nic nie zapowiada, aby e-kantory przestały przyciągać klientów. Korzystne kursy, szybka i wygodna obsługa i dostępność 24 godziny na dobę powodują, że serwisy takie jak Internetowykantor.pl nadal będą stanowiły idealną alternatywę dla oferty banków i kantorów stacjonarnych.

Grupa Tipmedia
Podziel się: