Czy będzie u nas orszak z wielbłądem?

  • 27.11.2016, 18:40 (aktualizacja 27.11.2016, 20:44)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Czy będzie u nas orszak z wielbłądem? Paweł Kula/OTK
-W związku z orszakiem Trzech Króli zachęcamy do wzięcia udziału w Konkursie na wielbłąda – informuje ks. proboszcz Jan Zalewski z parafii pw. Świętej Trójcy w Chojnie. -Miasto, które uzyska najwięcej głosów będzie mogło cieszyć się obecnością żywego wielbłąda na przyszłorocznym orszaku – dodaje ksiądz proboszcz.

Konkurs trwa do 30 listopada 2016 r. do godz. 12.00. Wielbłąd przybędzie na jasełka tam, gdzie parafianie oddadzą najwięcej ważnie oddanych głosów. Głosować mogą nie tylko mieszkańcy orszakowych miejscowości. W konkursie mogą wziąć udział też inne osoby, które chciałyby wesprzeć wybrany orszak.

Osoby, które biorą udział w konkursie mogą oddać swój głos tylko raz, na jedną wybraną miejscowość. Głosowanie odbywa się na stronie OTK www.orszak.org/konkursy

Parafie, które w walce o głosy uplasują się na drugim i trzecim miejscu, otrzymają odpowiednio 3500 i 2000 sztuk czekoladek do rozdania podczas orszaku. Ponadto konkursowe miejscowość, za każdy oddany na nie głos otrzymają jedną kartonową koronę – symbol Orszaku Trzech Króli.

Akcja „Głosuj na wielbłąda” to jedna z inicjatyw towarzyszących przygotowaniom do Orszaku Trzech Króli. Organizatorem konkursu jest Fundacja Orszak Trzech Króli.

U nas orszak Trzech Króli paradował w ubiegłym roku w Moryniu. Bez wielbłąda...

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

dow***s
dow***s 27.11.2016, 19:45
Rzecz dzieje się w Egipcie. Pewien Beduin ma wielki problem ze swoim nowo nabytym wielbłądem, który nigdzie nie chce iść. Z trudem zaciąga go do warsztatu samochodowego w jakiejś mieścinie i poczyna błagać mechanika:
- Panie, zrób coś, żeby to bydlę zechciało mnie słuchać i chodzić tam, gdzie chcę!
- Wprowadź go pan na kanał - radzi mechanik.
Gdy oboje zaciągnęli wielbłąda, mechanik wziął wielki młot i przyłożył mu z całej siły w genitalia. Wielbłąd zapiszczał z bólu i pobiegł przed siebie w siną dal. Beduin zaczyna płakać i krzyczy:
- Jak ja go teraz dogonię?!
- Stawaj pan na kanał.
dociekliwy
dociekliwy 27.11.2016, 19:17
Ale jednogarbny czy dwugarbny?

Pozostałe