Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 kwietnia 2024 15:29
Reklama
News will be here
Reklama

Orszak Trzech Króli po raz pierwszy przeszedł ulicami Gryfina

Dzisiaj, 6 stycznia 2017 r. obchodzimy Święto Trzech Króli. Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie, Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gryfinie i Gryfiński Dom Kultury zorganizowały I Orszak Trzech Króli, który przeszedł ulicami miasta.
Orszak Trzech Króli po raz pierwszy przeszedł ulicami Gryfina

Autor: TWS

Wydarzenie rozpoczęło się na placu Barnima o godz. 10:00. Kacper, Melchior i Baltazar! - to były głośne okrzyki towarzyszące uczestnikom pierwszego gryfińskiego królewskiego pochodu. Aura pogodna, zimna, na placu Barnima zgromadziło się sporo nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Na scenie maluchy śpiewały kolędy. Było sporo nagród i wyróżnień w konkursie na zaprojektowanie koron. A koron było mnóstwo! Miło było choć na chwilę poczuć się „ważnie” z królewskim akcentem na własnej głowie.  

Na scenie obok Kuby Kasprzaka (nie śpiewał) pojawił się ksiądz i zaintonował kolędę. Jednak nie    rozśpiewał zebranych na placu gryfinian. Pewno trochę zmarzli. Były także jasełka w wykonaniu dzieci. Na scenie pojawiła się m.in. śmierć z kosą oraz król Herod.

A na ulicy formował się  pochodowy orszak. Każdy orszak organizowany jest na miarę istniejących możliwości i fantazji. Przed nami następny za rok i już z nowymi pomysłami rodzącymi się w głowach    pracowników  Gryfińskiego Domu Kultury.  Śpiewający pochód udał się na ul. Energetyków, gdzie wszystkich czekała „ogniowa” niespodzianka w wykonaniu dwóch pań. Pokaz ogni bardzo się wszystkim podobał, a najbardziej trzem strażakom na dachu swego samochodu.

Po zakończeniu pokazu wszyscy udali się do kościoła. Święto Trzech Króli to bardzo ważne kościelne, związane z Bożym Narodzeniem święto. Kolędnicy, chodzenie po kolędzie, widowiska - to stare  obrzędy związane z kulturą polską i chrześcijańską. Bardzo dobrze, że ta tradycja odradza się  Gryfinie. Może nie przyszły tłumy, ale ci, którzy się pojawili, wrócili do domów, zabierając ze sobą  radosną atmosferę i hasło roku 2017: Pokój i dobro.

 

Przypomnijmy, że dzisiaj o godzinie 18:45 w kościele pw. NNMP w Gryfinie odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu chóru Res Musica. Zespół wystąpi pod dyrekcją Grzegorza Handkego. Wstęp wolny.

TWS



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ejoTreść komentarza: To jest problem główny, który trzeba szybko załawić: Na zakażenie narażeni są niemal wszyscy, ale wirusowe zapalenie wątroby typu C można szybko i skutecznie wyleczyć, bez obaw o powikłania czy skutki zakażenia. Zatem gdzie tkwi problem? Nierozpoznane HCV latami po cichu rujnuje wątrobę. - Obecnie 40 proc. chorych w momencie diagnozy ma już zaawansowaną chorobę wątroby, a jedna czwarta - marskość. Na dodatek to nie są ludzie starzy, to osoby w wieku 30-50 lat - alarmuje prof. Robert Flisiak.Data dodania komentarza: 26.04.2024, 14:11Źródło komentarza: Od zaburzeń nastroju po niedowłady. Jak nie zarazić się na majówceAutor komentarza: tyleTreść komentarza: Ajwaj, masz fobie...Data dodania komentarza: 26.04.2024, 14:08Źródło komentarza: Wygrali wybory. Wiceburmistrz odchodzi do innej gminyAutor komentarza: RobalTreść komentarza: Już naprzyjmowali do wot takich zawodników bez badań chyba że teraz padają na zawały na białoruskiej granicy. A jak wyglądają widziałem w listopadzie pod cmentarzem -2 żołnierki łącznie koło 200 kg? Czy to jest poważne? Dajcie pieniądze to będą chetniData dodania komentarza: 26.04.2024, 14:08Źródło komentarza: Transseksualiści nie są przyjmowani do wojska. RPO: to dyskryminacjaAutor komentarza: ConnorsTreść komentarza: Po prostu unikają konfliktów.Data dodania komentarza: 26.04.2024, 14:05Źródło komentarza: Transseksualiści nie są przyjmowani do wojska. RPO: to dyskryminacja
ReklamaMrówka
Reklama