Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Źle naliczają w urzędzie opłaty za ścieki - skarży się czytelniczka

  • 04.03.2017, 12:10
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Źle naliczają w urzędzie opłaty za ścieki - skarży się czytelniczka
- Mam zawyżone opłaty za odprowadzone ścieki. Inne jest zużycie wody, a znacznie więcej Urząd Gminy naliczył mi metrów sześciennych do zapłaty za ścieki. Pojechałam w tej sprawie do Bań. Okazało się, że miałam rację i urzędniczka poprawiła moje rozliczenie. Wiem jednak, że podobną sytuację ma wielu mieszkańców Lubanowa – mówi nam czytelniczka i prosi o interwencję.

O sprawę nieprawidłowych rozliczeń zapytaliśmy w Urzędzie Gminy w Baniach.

- Mieszkańcy miejscowości Lubanowo i Babinek od wielu lat są rozliczani raz w roku przez Urząd Gminy Banie z ilości odprowadzanych ścieków za rok poprzedni. Rozliczenia dokonywane są na podstawie danych otrzymywanych od Przedsiębiorstwa Wodociągi Zachodniopomorskie w Goleniowie. I tak też było w tym roku. Wodociągi Zachodniopomorskie udostępniły Urzędowi dane zużycia wody, na podstawie których pracownik urzędu dokonał rozliczenia poszczególnych odbiorców. Gdy pojawiły się pierwsze sygnały od mieszkańców, że zużycia jakie wykazał Urząd Gminy w celu rozliczenia ilości odprowadzanych ścieków różnią się od faktycznego zużycia pobranej wody, wówczas Urząd podjął w tej sprawie niezbędne działania. Obecnie trwają czynności mające na celu skorygowanie powstałych różnic – informuje nas wójt gminy Banie Teresa Sadowska.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Stan
Stan 07.08.2017, 20:19
Nie ma się co dziwować, dlaczego? Może być więcej oszustw. Czytaj na naszawoda.blogspot.com
lubicz
lubicz 06.03.2017, 07:01
w naszej gminie Widuchowa a ja jestem mieszkanką Lubicza co miesiąc nam dopisuja do ścieków p.Nerc nic sobie z tego nie robi a na wiosce prawie nikt nie ma szamba do rowu lecą ścieki
brlek
brlek 04.03.2017, 22:28
Liczyli na łatwą kasę ale się przeliczyli.
czytelniczka
czytelniczka 04.03.2017, 22:07
Ja byłam osobiście żeby znowu mi przeliczyli ścieki, wchodząc do pokoju Pani siedząca po lewej stronie zapytała mnie po co przyszlam, odpowiedziałam jej że po to co wszyscy , że źle naliczonymi metrami, ona z wielką arogancja odpowiedziała mi że z kąt wiem że wszyscy. Odpowiedziałam jej ze mieszkam na wiosce a tam ludzie o wszystkim gadają, to wyjechała mi z tekstem że na wioskach mało robią a więcej kłamią , odpowiedziałam ze nie wszyscy, są wyjątki , teraz myśląc o tym ze ta Pani pochodzi z wiochy to ona jest ta osoba która więcej kłamie a mało robi.
Czytelniczka
Czytelniczka 04.03.2017, 19:55
Niech sie wezma za ta gmine bo poprawiaja tylko tym ktorzy sie zglosza a nie wszystkim I jeszcze Pani ktora to poprawia to jakas niedouczona bo nie umie liczyc dobrze ze se sama policzylam bo zas by mnie oszukala powinni na nich naslac jakas kontrole bo przesadzili. Ciekawe ile razy taki przekret zrobili .
Jurek
Jurek 04.03.2017, 19:34
Pomidor oddaj lasy !!!!
..
.. 04.03.2017, 17:33
W tamtym roku tez tak było i z dopłaty robiła sie nadpłata
Wasz Pan
Wasz Pan 04.03.2017, 15:50
Źle naliczają w urzędzie opłaty za ścieki
to żadna nowość
każdy urząd to złodziej a każdy złodziej to urząd.
Antos
Antos 04.03.2017, 15:15
Jak wszystko w tej gminie jest źle przyjmują zasadę uda się albo nie uda? Kiedyś dostałem upomnienie na sporą sumę o zaległości za mieszkanie jednak po wyjaśnieniu całej sytuacji okazało się że opłacone mieszkanie moimi pieniędzmi miał ktoś inny????cała ta gmina to żenada
anonim
anonim 04.03.2017, 14:36
Starsze osoby napewno I te ktore nie wiedzialy ze jest cos podiczane
sąsiadka
sąsiadka 04.03.2017, 14:25
Ciekawe ile zapłaciło po zawyżonej cenie.
Anonim
Anonim 04.03.2017, 13:53
Goleniow ma dobrze bo najpierw ludzie dzwonia do nich I wychodzi tak jak na rachunkach za wode to w gminie nie umia liczyc
zyta
zyta 05.03.2017, 13:14
Czytaj ze zrozumieniem - Gmina dostaje dane od wodociągów i na podstawie danych od nich nalicza opłaty
zyta
zyta 04.03.2017, 13:44
Jeśli złe informacje od wodociągów to pretensje do gminy o co???
kipisz
kipisz 04.03.2017, 12:57
A co tu robi Przemysław Plecan? Będzie film?
mieszkanka
mieszkanka 04.03.2017, 12:26
Różnica w moim przypadku to była kilkaset złotych.

Pozostałe