Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
czwartek, 2 maja 2024 19:00
Reklama
Reklama

Pomoc dla Piotra Misiury – szukamy bliźniaka genetycznego

Jak zostać dawcą szpiku dla Piotra Misiury i innych potrzebujących? - temu poświęcona była dziś (24.05.2016) konferencja prasowa w Urzędzie Miejskim w Cedyni. Akcja będzie organizowana 5 czerwca w Cedyni, Lubiechowie Dolnym i Osinowie Dolnym.
Pomoc dla Piotra Misiury – szukamy bliźniaka genetycznego

-Fundacja DKM Polska prowadzi od 2009 r. rejestrację potencjalnych dawców szpiku. Wtedy dawców było 40 tysięcy. Obecnie, również dzięki naszej fundacji, takich dawców jest ponad milion  - poinformował Grzegorz Zwierzchowski, koordynator do spraw rekrutacji dawców z Fundacji Dawców Komórek Macierzystych Polska. –Zaangażowaliśmy się też w pomaganie pacjentom. Jednym z takich pacjentów, który trafił do naszej fundacji, jest właśnie Piotr Misiura – dodał koordynator.

 

-Piotra doskonale znacie… Cokolwiek powiem, to… - i słowa uwięzły w gardle wzruszonej Renacie Misiurze, żonie Piotra.

-Piotr to długoletni pracownik oświaty. Mam przyjemność pracować z nim 11 lat – mówiła z kolei Joanna Patrzykowska, dyrektor gimnazjum, gdzie uczy Piotr Misiura. –To niezawodny przyjaciel. Ciepły człowiek. Sporo młodzieży wyszło spod jego skrzydeł. Część potem wracała do niego na korepetycje. Myślę, że nie ma co się dziwić, że organizujemy taką akcję pobierania szpiku. Mamy dużą pomoc i odzew jeśli chodzi o wolontariuszy - dodała dyrektorka.

Burmistrz Cedyni Gabriela Kotowicz zapewniła gotowość pomocy, jeśli chodzi o kwestie techniczne.

 

Specjalną akcję informacyjno-rejestracyjną zaplanowano na niedzielę,  5 czerwca 2016 r. w godzinach 10.00 -16.00. Organizowana ona będzie w gminie Cedynia w trzech punktach: w sali gimnastycznej przy szkole w Cedyni, świetlicy wiejskiej w Lubiechowie Dolnym oraz w specjalnie wydzielonym pomieszczeniu na targowisku Polenmarkt w Osinowie Dolnym.

W Cedyni podczas rejestracji dawców będzie pobierana krew. Natomiast w Lubiechowie i Osinowie - wymaz z policzka.

Dawcą mogą zostać osoby zdrowe w wieku 18-55 lat, posiadające minimum 50 kg wagi ciała.

 

Z informacji przekazanych przez fundację DKMS wynika, że w gminie Cedynia zarejestrowanych jest już ponad 100 osób.

 

 

 

 

    



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ReklamaMrówka
Reklama