Ile będą kosztować Dni Gryfina

  • 21.04.2017, 09:55
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Ile będą kosztować Dni Gryfina
-W tym roku budżet będzie większy na Dni Gryfina. Imprezę będziemy starali się odbudowywać – powiedział wiceburmistrz Paweł Nikitiński podczas czwartkowej konferencji prasowej. -Ponieważ sytuacja finansowa gminy Gryfino zaczyna się systematycznie poprawiać, więc takie Dni Gryfina postanowiliśmy zaprezentować – dodał wiceburmistrz.

Na spotkaniu z lokalnymi mediami przedstawiono program święta miasta oraz omówiono imprezy towarzyszące głównym wydarzeniom.

-Podatnika będzie to kosztowało ok. 60-70 tys. zł – wyliczył wiceburmistrz.

Same zespoły będą kosztowały ok. 70 tys. zł. Gmina i GDK jako organizatorzy liczą też na wpływy. Elektrownia Dolna Odra zobowiązała się przekazać 20 tys. zł.

Konferencja prasowa odbyła się w czwartek, 20 kwietnia 2017 r. w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie. Oprócz wiceburmistrza Pawła Nikitińskiego była obecna dyrektorka Gryfińskiego Domu Kultury Maria Zalewska. To ona z polecenia wiceburmistrza miała wysłać do redakcji szczegółowe informacje o imprezie. Na redakcyjną pocztę taka korespondencja z GDK do tej pory nie dotarła.

O programie Dni Gryfina napisaliśmy tu: 

http://www.igryfino.pl/kat-189,a,22750,dni-gryfina-nowy-plakat-i-zmiany-w-programie.html

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (36)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zdzich
zdzich 24.04.2017, 09:40
A kasę zamiast na bezdenne zespoły nie lepiej na stowarzyszenie "Jestem i pomagam" wydać i by się nie rozwiązali? Ci pomagali, a Dni Gryfina?-tylko chlać będą piwsko, mordobicia - jadę stąd na majówkę nad morze!!!
lwy zaryczały
lwy zaryczały 22.04.2017, 12:15
Cienka intryga. Jakieś tajemne siły, próbują skłócić Nikitę z Zalewajką .Niech zgadnę, Jan i szewscy ?
łowczy
łowczy 22.04.2017, 17:57
Pawełek, odpocznij.
oczywista oczywistość
oczywista oczywistość 22.04.2017, 13:11
Konflikt interesów Nikity i Zalewajki jest oczywisty.
czytelnik
czytelnik 22.04.2017, 11:57
To się przy okazji wiceburmistrz dowiedział co o nim sądzą w GDK...
przypominajka dla wójta
przypominajka dla wójta 22.04.2017, 11:24
Czy ktoś mógłby streścić w jednym zdaniu wypowiedź wójta Gryfina? Przypominam pytania sprzed 2 miesięcy, na które nie potrafi odpowiedzieć! Większość wciąż jest uniwersalnych, część dotyczyła ataku na Janiszewskich za to, że ośmielili się mieć inne zdanie, ale też byly ciekawe!

Proszę o konkretne odpowiedzi (i krótkie: tak czy nie!):
1. Czy pytania zadane 10 lutego TRZEM OSOBOM trafiły do jednej, która odpowiedziała za pozostałe?
2. Czy pozostałe osoby (podwładne przecież) odpowiedzą?
3. Czy osoby te mają prawo odpowiadać dziennikarzom same, bez powiadamiania i akceptacji wiceburmistrza?
4. Pytania i sygnalizowanie „problemów organizacyjnych” 10 lutego, odpowiedź 14 lutego – wiceburmistrz w pierwszym zdaniu pisze: „nikt mi nie zgłaszał problemów”. Czy sam zapytał, czy są podstawy do obaw o „problemy organizacyjne?
5. Czy fakt „zakończenia projektu” z którego finansowany był teatr, o którym wspominał pan wiceburmistrz spowodował uszczuplenie innych wydatków GDK?
6. Czy w związku z „zakończeniem projektu” o którym wspomniał pan wiceburmistrz, gmina zwiększyła budżet GDK o środki przeznaczane na utrzymanie teatru?

7. Czy wiceburmistrz skontaktował się z kimkolwiek, żeby wyjaśnić sprawę?

8. Czy osobami, z którymi kontaktował się wiceburmistrz byli tylko podwładni, czy osoby związane z teatrem (rodzice, wykonawcy)?

9. Czy wiceburmistrz potwierdza, że teatr będzie w roku 2017 finansowany z budżetu gminy na poziomie nie niższym niż w roku 2016?

10. Czy „miejsce prób” będzie dostępne w 2017 roku w wymiarze nie mniejszym niż w roku poprzednim i na zasadach nie gorszych?

11. Czy gmina zapewni, że uczestnicy teatru dojadą na próby i przedstawienia busem dofinansowanym z PFRON w ilości adekwatnej do potrzeb?

12. Czy dostępność busa została zmniejszona przez dowożenie zaopatrzenia do żłobka?

13. Czy „gminny fundusz lekowy” powstał kosztem jakichś innych wydatków związanych z pomocą społeczną?

14. Czy program Senior Wigor jest programem rządowym?

15. Czy gmina przeznaczyła w 2017 dodatkowe środki własne na „rehabilitację dzieci”?

16. Czy słowa wiceburmistrza o wielości różnych nowych działań oznaczają zmniejszenie środków na dotychczas prowadzone?

17. Czy wiceburmistrz pisząc w ostatnim akapicie o „warunkach wzrostu aktorów” zapomniał, że są to w znacznej części ludzie dorośli?

18. Czy w ostatnim akapicie nie zgubił się sens wypowiedzi i gramatyka?;)

Proszę o konkretne odpowiedzi (i krótkie: tym razem liczbami!):
1. Ile dni będziemy oczekiwać na odpowiedź pozostałych podwładnych pana wiceburmistrza?
2. Ile pieniędzy z budżetu GDK przeznaczane jest na teatr?
3. Ile pieniędzy bezpośrednio na teatr przeznacza gmina?
4. Ile czasu/kilometrów przejeździł rzeczony bus w związku z działalnością teatru w roku 2016. Ile planowanych jest na rok 2017?
5. Ile kosztował w roku 2016 „gminny program lekowy”
6. Ile osób objął?
7. Ile kosztuje gminę (nie budżet państwa) program Senior Wigor?
8. Ile osób jest nim objętych?
9. Ile środków z budżetu gminy zostanie przeznaczonych w 2017 na „rehabilitację dzieci” a ile było w roku 2016?
10. O ile zwiększyły się wydatki z budżetu gminy na wydatki na zdrowie, pomoc socjalną, rehabilitację itp. w związku z nowymi działaniami? (czyli: ile środków pozostało na pozostałe działania, po opłaceniu tych wychwalanych przez wiceburmistrza)?
http://www.igryfino.pl/wiadomo…
wymiata!
wymiata! 22.04.2017, 11:20
Poszukiwanie sensu życia w bełkocie wójta? Ma się mniemanie o sobie, oj ma...
Lars Dzisiaj, 00:31 wójcina Dzisiaj, 00:19: O, i jest znajomy paranoik, Ty tu dyżury pełnisz, czy szukasz sensu życia?
obserwator
obserwator 22.04.2017, 00:19
Jeśli pani dyrektor pozwla sobie na takie traktowanie, to jest wyłącznie jej wina.
bylejaka
bylejaka 22.04.2017, 10:16
Byle do emerytury...
Ich und Du
Ich und Du 21.04.2017, 17:27
Fajna impreza sie szykuje.
Na rozrywki nie ma co narzekac, wybieam sie i na obiad do Wodnika. Tam to dobrze mozna zjesc i nie drogo.
D
D 21.04.2017, 13:42
Dobre kapele maja terminy na rok do przodu zajete. Kto organizuje impreze na ostatnia chwile może zaprosić tylko kapele ktore na ten dzień nie mają zlecenia. To przecież oczywiste. A kto nie ma zlecenia? Ten kto lata świetnosci ma już za sobä. To proste jest.
gość
gość 21.04.2017, 15:38
a więc idąc tym tropem, gdk powinien już dziś podpisac umowy z zespołami na przyszłoroczne dni gryfina
D
D 21.04.2017, 18:11
Wlasnie tak. To hwarantuje tez najlepsze ceny.
słońce Gruzji!!!
słońce Gruzji!!! 21.04.2017, 13:49
Ale wszechwiedzący historyk z elektrowni o tym nie wiedział, paraliżując działania wszystkich sobie podległych osób, byle nikt go nie zaćmił!
dobrodziej
dobrodziej 21.04.2017, 11:21
Na gust wicka?
gość
gość 21.04.2017, 10:59
za tą kasę spokojnie można było zaprosić zespoły albo choćby jeden zespół na TOPIE. Ale nieeeeeeee, lepiej cos pod swój muzyczny gust.
podatnik
podatnik 21.04.2017, 10:42
co Za Ćiul wszystko spieprzyć potrafi
oburzona
oburzona 21.04.2017, 09:56
Pan wójt Gryfina ma dyrektorkę GDKu za sekretarkę od wysyłania maili? "z polecenia burmistrza"? Chamstwo i wobec kobiety i wobec osoby starszej od siebie i wobec podwładnej.
Jak się chce błyszczeć i wysyła maile z informacją o konferencji, to trzeba było ruszyć tyłek i wysłać też dodatkowy załącznik!
Lars
Lars 21.04.2017, 14:07
Słyszał Wiceburmistrz, trza prosić, najlepiej uniżenie i broń Boże nie zaprzątać uwagi podwładnych jakimiś tam poleceniami, żadnymi! Podwładni potrzebują spokoju i krzepiących pochwał, wyłącznie.
hr
hr 21.04.2017, 14:19
Na pewno dyrektorka gdku nie jest od wysyłania załączników do zaproszeń wicka na jego własną konferencję! Komuś własny majestat zdrowy rozsądek odebrał! Pomijam, że zwracanie uwagi pracownikowi przy mediach jest nie tylko niekulturalne, ale także niezgodne z zasadami dobrego zarządzania!
Lars
Lars 21.04.2017, 15:43
Jak dobrze posłuchać specjalistę od zarządzania zasobami ludzkimi, z dużym doświadczeniem na stanowisku kierowniczym i jednocześnie specjalistę od korespondencji własnej Wiceburmistrza oraz od obowiązków służbowych dyrektora jednostki gminnej. Nadmiar szczęścia normalnie.
napolełon
napolełon 22.04.2017, 11:26
To się nazywa poczucie własnego majestatu! Żeby "wiceburmistrz" pisać w poście wielką literą!
wójcina
wójcina 22.04.2017, 00:19
Wójcie, nie p... Zwołałeś konferencję? To trzeba było dołączyć materiały a nie zwalać na innych! A siebie pisz z małej litery!
Lars Wczoraj, 15:43 korespondencji własnej Wiceburmistrza
Lars
Lars 22.04.2017, 00:31
wójcina Dzisiaj, 00:19: O, i jest znajomy paranoik, Ty tu dyżury pełnisz, czy szukasz sensu życia?
sołtysowa
sołtysowa 22.04.2017, 08:25
znajomy paranoik ? piszesz o sobie ? ty masz schizofrenię,zapomniałeś ?
paranoik ma znajomych?
paranoik ma znajomych? 22.04.2017, 01:30
A sam to już po dyżurze? A kto pisze wiceburmistrz wielką literą? Poza wielbicielem majestatu?
Maniek
Maniek 21.04.2017, 11:12
Jak jest organizatorem GDK to o co ci chodzi?
logiczne
logiczne 21.04.2017, 11:32
No to albo robi konferencję ten co ma coś do powiedzenia albo ten, któremu inni teksty podstawiają! Jak za Breżniewa albo innego Kima!
no,no
no,no 21.04.2017, 10:04
No i jak zwykle będzie siara,bo czego by nie robił ten wicek,to jest spieprzone..a winnych zawsze znajdzie!!
kanarek
kanarek 21.04.2017, 09:59
Co ty się tak buldoczysz oburzona? Kto jest odpowiedzialny za całość tego typu rzeczy? GDK i dyrektor. Burmistrz nie robi przecież plakatów. Od roboty w tej sprawie jest M.Zalewska.
buldog
buldog 21.04.2017, 10:01
Kto zwoływał konferencję? To trzeba było się przygotować a nie wszystkie niedoróbki zrzucać na innych!
kanarek
kanarek 21.04.2017, 10:05
Konferencja należy do władz. Natomiast do roboty i wykonywania poleceń jest dyr. GDK bo odpowiada za imprezę i jej nagłośnienie. Takie proste rzeczy mam ci tłumaczyć?
Takie proste rzeczy mam ci tłumaczyć?:)
Takie proste rzeczy mam ci tłumaczyć?:) 21.04.2017, 11:22
Władze mają pracować a nie na konferencji rugać podwładnych za swoją niekompetencję i nieprzygotowanie! Konferencja należy do władz, mówisz? To jak ją wicek przygotował?
dokładnie
dokładnie 21.04.2017, 10:05
Dokładnie! Jeśli zwoływał nie znając szczegółów, to blamaż - trzeba było zlecić konferencję dyrektorce, skoro "to ona jest odpowiedzialna". A nie samemu rozsiadać sie na tronie a odpowiedzialność zwalać na innych!
psychoanaliza gminna:)
psychoanaliza gminna:) 21.04.2017, 11:24
Chyba kopciuch lubi dominować! Ostatnio wysłał sekretarkę po kawusię na publicznym zebraniu - chociaż inni mogli sami ją sobie zrobić. Lubi pokazywać kto ma nad kobietami władzę!
analityk
analityk 21.04.2017, 21:52
Bo gościu się boi kobiet.

Pozostałe