Zapraszają na majówkę

  • 24.04.2017, 11:32
  • Admin Admin
Zapraszają na majówkę
Majówkę warto spędzić aktywnie i radośnie. Idealną okazją do tego będzie rodzinny i sportowy piknik w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich 2017. Zapraszamy w środę 3 maja na Jasne Błonia w Szczecinie. Wśród atrakcji m.in. biegi na 5 i 10 km, plac zabaw i zjeżdżalnie dla dzieci, tańce, koncerty i stoiska beneficjentów.

Już po raz kolejny Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego organizuje majówkę z funduszami europejskimi. To doskonała szansa, aby w dniu, kiedy celebrujemy rocznicę Konstytucji 3 maja (oficjalne uroczystości o godz. 12 przed Pomnikiem Czynu Polaków w Szczecinie) sięgnąć po nieco rozrywki, ale i wiedzy o tym, jak unijne środki zmieniają Pomorze Zachodnie i jakie dają możliwości.

W środę 3 maja Jasne Błonia staną się prawdziwym piknikowym centrum Szczecina. Rozpoczynamy aktywnie, bo biegowo. Już o godz. 9 rano na trasę zawodów „Biegnę do Dni Otwartych Funduszy Europejskich” wyruszą zawodnicy, którzy zmierzą się na dystansie 5 i 10 km (zapisy w linku). To nie koniec zachęty do ruchu – na zainteresowanych czekać będą zajęcia z zumby, jogi i fitnessu.

Z pewnością olbrzymim zainteresowaniem cieszyć się będzie strefa dla dzieci. Najmłodsi mieszkańcy Pomorza Zachodniego będą mogli skorzystać z wielkiego placu zabaw, na którym nie zabraknie dmuchanych zjeżdżalni i basenu z piłeczkami. Darmowa wata cukrowa, liczne animacje, w tym malowanie buzi, rozdawanie skręcanych balonów, konkursy, gry i zabawy nie pozwolą się nudzić!

Podczas pikniku warto odwiedzić stoiska, na których wybrane firmy pokażą pomysły zrealizowane dzięki środkom unijnym.

Wieczorem coś dla fanów muzyki. Na Jasnych Błoniach wystąpi zespół Jazzowski. To artystyczna fuzja Jacka  Janaszkiewicza oraz Krzysztofa Baranowskiego. Duet prezentuje największe polskie przeboje w zupełnie nowych formach. W repertuarze znajdą się piosenki m.in. Mieczysława Fogga, Hanki Ordonówny, Filipinek oraz wielu innych mistrzów gatunku. Muzyczną gwiazdą dnia będzie Mrozu– popularny polski wykonawca muzyki z pogranicza popu i R&B.

 

Wydarzenie na Jasnych Błoniach inaugurować będzie kampanię promocyjną Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Województwie Zachodniopomorskim.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2017 – 3 maja Jasne Błonia w Szczecinie

09.00 - 11.00 – start biegu „Biegnę do Dni Otwartych Funduszy Europejskich” – na dystansie 5 i 10 km. 

09.00 - 17.00 – Piknik Dni Otwartych – stoiska beneficjentów, strefa dla dzieci.

11.00 - 17.00 – Ruchowe Aktywności : Zumba, Joga, Fitness, spotkania ze sportowcami.

17.30 - 18.30 – Koncert: Jazzowski

Admin Admin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe