Zapraszali, ale czy wystarczająco skutecznie?

  • 20.05.2017, 14:24
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zapraszali, ale czy wystarczająco skutecznie? TWS
O zaproszeniu dowiedzieliśmy się przypadkowo. Było na stronie internetowej DIROW oraz w komunikacie Urzędu Marszałkowskiego na temat Dni Otwartych Funduszy Europejskich 2017. Więcej ogłoszeń nigdzie nie widzieliśmy. Prawdopodobnie była to podstawowa przyczyna zerowej frekwencji. No i jeszcze termin – zupełnie niedostosowany do osób pracujących zawodowo, bo piątek od godz. 10 do 14. To zapewne drugi powód, dlaczego z zaproszenia nikt nie skorzystał.

Zaproszenie na stronie internetowej DIROW brzmiało zachęcająco:

„Zastanawiałeś się co to jest Dolnoodrzańska Inicjatywa Rozwoju Obszarów Wiejskich? Przyjdź do naszej siedziby, a dowiesz się czym się zajmujemy. Łatwo do nas trafić, mieścimy się na terenie dworca PKP. Dowiesz się nie tylko czym się zajmuje Lokalna Grupa Działania, ale też z czym się wiąże pozyskiwanie środków z UE, jak założyć stowarzyszenie, gdzie można pozyskać informację o funduszach unijnych. Jeśli będziesz zainteresowany/a powiemy Ci jak zostać wolontariuszem Stowarzyszenia DIROW i jakie się z tym wiążą zadania. Zapraszamy 19 maja 2017 r. w godzinach 10.00-14.00”.

Postanowiliśmy skorzystać i przyszliśmy zobaczyć, jakie jest zainteresowanie.

Lucyna Wiktorowicz z DIROW informuje nas, że mieszkańcy Gryfina niestety nie mogą składać wniosków. Natomiast na mieszkańców terenów wiejskich urzędnicy czekają  w budynku dworcowym przy ul. Sprzymierzonych od poniedziałku do piątku, a na brak zainteresowania mieszkańców z obszarów wiejskich nie narzekają. Każdy może przyjść i uzyskać wyczerpujące informacje. Wiele osób jest zainteresowanych pozyskaniem funduszy europejskich czy dotacji na działalność gospodarczą. DIROW organizuje m.in. kursy, spotkania informacyjne i co jest bardzo ważne - wspiera realizacje  inicjatyw dla społeczności lokalnej. Interesuje się również walorami przyrodniczo-historycznymi, które wpływają na zainteresowanie turystyką. A w związku z Otwartymi Dniami Funduszy Europejskich żadne spotkania nie zostały przewidziane. 

Nie zostały przewidziane? Dziwne, bo na stronie internetowej DIROW zachęta do odwiedzin siedziby DIROW w dniu 19 maja nosi właśnie tytuł „Zapraszamy na Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2017”.

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

obcy
obcy 21.05.2017, 15:40
A pani dyrektor Ela wie o co tam chodzi ?
żenada
żenada 21.05.2017, 09:11
Ci co mieli wiedzieć o kasie, to wiedzieli i dostali.
brukiew
brukiew 20.05.2017, 22:28
Była szansa, to trzeba było przyjść, a nie teraz wydziwiać!
karolko
karolko 20.05.2017, 22:19
to przedstawienie jest żenujące,pewnie jest tak,jak napisał Karolek?
Karolek
Karolek 20.05.2017, 17:25
A po co zapraszać wszem i wobec jak już ci co mieli dostać pieniądze to dostali;)

Pozostałe