Aleksandra Plucińska najlepsza w województwie

  • 04.06.2017, 19:58
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Aleksandra Plucińska najlepsza w województwie SP Mieszkowice
Uczennica Szkoły Podstawowej im. Mieszka I w Mieszkowicach Aleksandra Plucińska została laureatką wojewódzkiego konkursu języka polskiego organizowanego przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w Szczecinie. Ola uzyskała najwyższy wynik w województwie. Jest to ogromny sukces uczennicy oraz pracującej z nią nauczycielki języka polskiego Joanny Cytrynowicz.

Ola to wyjątkowo zdolna uczennica, która posiada rozległą wiedzę z wielu dziedzin życia. Uwielbia czytać książki, rozwiązywać  zadania logiczne z matematyki. Ma niezwykłą łatwość pisania i bujną wyobraźnię. Ola dodatkowo rozwija swoje zdolności muzyczne, grając na pianinie.

2 czerwca 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 35 w Szczecinie odbyła się  uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursów przedmiotowych organizowanych w bieżącym roku szkolnym. W roku szkolnym 2016/2017 odbyło się 14 konkursów przedmiotowych. Do etapu szkolnego zgłosiło się 235 szkół z całego województwa, z których do etapu rejonowego zakwalifikowało się 6230 uczniów. W finale rywalizowało ze sobą 1197 uczniów, z których 339 uzyskało tytuł laureata.

Ola Plucińska odebrała pamiątkową statuetkę i dyplom z rąk wiceministra edukacji narodowej Macieja Kopcia. Była to wyjątkowo wzruszająca chwila zarówno dla laureatki, jak i dla obecnych na uroczystości rodziców oraz nauczycielki.

 

Gratulujemy i życzymy Aleksandrze dalszych sukcesów.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ula
Ula 04.06.2017, 20:17
Gratulacje!

Pozostałe