Wędkarski Klub Sportowy z naszego powiatu wywalczył brązowy medal

  • 23.08.2017, 10:34
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wędkarski Klub Sportowy z naszego powiatu wywalczył brązowy medal Paweł Bucyk
Na starcie stawiło się 10 pięcioosobowych drużyn walczących o miano najlepszej drużynowej ekipy szczecińskiego spławika w 2017 r. W niedzielę, 20 sierpnia 2017 r. nad rzekę Odra w miejscowości Ognica (gm. Widuchowa) zameldowali się wędkarze kół i klubów Okręgu PZW Szczecin. Do udziału w drużynowych Mistrzostwach Okręgu Szczecińskiego w dyscyplinie spławikowej zgłosiły się drużyny m.in. z Gryfina, Lubanowa Szczecina, Pyrzyc, Nowogardu i drużyna gospodarzy z Chojny. Pierwszy raz w długoletniej historii Okręgu Szczecin drużynowe Mistrzostwa Okręgu w dyscyplinie spławikowej cieszyły się tak dużą popularnością i zainteresowaniem ze strony wędkarzy.

Organizatorem tegorocznej edycji drużynowych Mistrzostw Okręgu było koło wędkarskie nr 84 PZW Odra Chojna, w którym działa na co dzień klub wędkarski „POMOT CHOJNA”. Start chojeńskiej drużyny zakończył się dużym sukcesem.

Czterogodzinne zmagania pokazały, że o dobrym wyniku końcowym decydowała każda złowiona ryba. Po podliczeniu wyników sektorowych komisja sędziowska wyłoniła zwycięzców. Uroczystego wręczenia pamiątkowych pucharów i medali dokonał prezes Zarządu Okręgu Grzegorz Rogalewicz wraz z wiceprezesem ds. sporu Krzysztofem Sindrewiczem, zawodnikiem Koła Pyrzyce.

Pierwsze miejsce z dorobkiem 12 pkt. sektorowych zajęła drużyna z Koła Pyrzyce, drugie miejsce przypadło dla drużyny z Koła Karp Szczecin, która uzyskała 13 pkt. sektorowych, natomiast trzecie miejsce uzyskała chojeńska drużyna WKS POMOT Chojna, która uzyskała 15 pkt. sektorowych.  Między pierwszą trójka a resztą drużyn była już znaczna różnica punktowa, bo dla przykładu czwarta drużyna Mistrzostw miała na swoim koncie 27 pkt. sektorowych, a ostania drużyna zgromadziła aż 45 pkt. 

W chojeńskiej drużynie znakomicie połowili Marek Wysokiński (sek. A) i Mariusz Strzelczyk (sek. B), którzy wygrali swoje sektory. Marcin Przybyła (sek. D) zajął 2 miejsce, Paweł Bucyk (sek.E) był  4, natomiast Kamil Skiba (sek. B) zajął 7 miejsce.

Po wręczeniu medali i pucharów głos zabrał prezes Zarządu Okręgu Grzegorz Rogalewicz, który podziękował zawodnikom za tak liczny udział i organizatorom za przygotowanie imprezy, która stała na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym.

Już 3 września odbędzie się kolejna impreza wędkarska na naszym terenie. Wówczas do Ognicy powrócą zmagania wędkarzy spławikowych w zawodach o puchar Chojny, zaliczanych do Grand Prix Okręgu PZW Szczecin.

Organizację imprezy Kapitanat Sportowy Okręgu szczecińskiego ponownie powierzył dla Koła nr 84 PZW Odra Chojna.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

boleń
boleń 24.08.2017, 23:40
Dobra ekipa i tyle! Gratki!
Waleń
Waleń 23.08.2017, 16:09
Jest ekipa są wyniki
Gratulacje
Olek
Olek 23.08.2017, 11:21
No panowie bomba.
Gratulacje PZW ODRA
płotka
płotka 23.08.2017, 11:05
Brawo! Brawo!

Pozostałe