Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019

To utrudni handel przygraniczny! Nie mamy kas na ceny z czterema miejscami po przecinku! – senator Napieralski składa interpelację

  • 07.02.2018, 00:29 (aktualizacja 07.02.2018, 00:54)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
To utrudni handel przygraniczny! Nie mamy kas na ceny z czterema miejscami po przecinku! – senator Napieralski składa interpelację fot. dost.
-Brak jasnych informacji może od 1 kwietnia 2018 r. oznaczać utrudnienia w handlu przygranicznym m.in. w okolicach Gryfina, Widuchowej, Chojny, Cedyni, Mieszkowic, Szczecina. W tych miejscowościach wiele osób żyje z usług świadczonych dla klientów z Niemiec: sklepy spożywcze, warsztaty samochodowe, fryzjerzy i rolnicy – mówi senator RP Grzegorz Napieralski.

-Właściciele firm zwracali uwagę na problem braku kas spełniających kryteria Ministerstwa Finansów. W związku z tym w Senacie RP złożyłem oświadczenie w sprawie kas fiskalnych w kantorach – informuje portal igryfino senator RP Grzegorz Napieralski.

Poniżej publikujemy treść oświadczenia skierowanego do Minister Finansów Teresy Czerwińskiej w sprawie kas fiskalnych w kantorach.

Szanowna Pani Minister,

Na rynku nie ma kas fiskalnych, które uwzględniałyby cenę z czterema miejscami po przecinku. Właściciele kantorów nerwowo poszukują rozwiązań, które pozwolą im wypełnić nowe obowiązki ewidencyjne. Już od 1 kwietnia będą musieli rejestrować transakcje wymiany walut na kasach fiskalnych. Problem polega na tym, że na rynku nie ma obecnie urządzeń dostosowanych do wykonywanej przez nich działalności, podających cenę z dokładnością do czterech miejsc po przecinku.

Właściciel kantorów nie wykluczają, że po 1. kwietnia będą zmuszeni zamknąć swoje miejsca biznesu. W Szczecinie i województwie zachodniopomorskim może stanowić to duży problem.

Proszę o informacje co wpłynęło na decyzję Ministerstwa Finansów o podjęciu takich działań? Jakie rozwiązania proponują Państwo dla właścicieli kantorów tak by po 1.04.2018 roku mogli działać bez problemów.

Brak jasnych informacji może oznaczać utrudnienia w handlu przygranicznym w okolicach Szczecina, Gryfina, Chojny, Cedyni, Mieszkowic, Dębna, Myśliborza, Boleszkowic, Widuchowej, Polic, Nowego Warpna czy Świnoujścia, Międzyzdrojów, Kamienia Pomorskiego, Dziwnowa, Rewala i Trzebiatowa.

W tych miejscowościach wiele osób żyje z usług świadczonych dla klientów z Niemiec: sklepy spożywcze, warsztaty samochodowe, fryzjerzy i rolnicy.

Proszę o potraktowanie sprawy jako pilnej.

 

Senator RP Grzegorz Napieralski

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

niekomuch
niekomuch 08.02.2018, 13:39
Znowu socjalizm walczy.
Wystarczyło by, żeby wszelkie koszty pokrywali urzędnicy stwarzający problemy. Ze swoich, a nie z naszych.
Wolność
Wolność 08.02.2018, 18:45
Jakaś firma ma nadwyżki niesprzedanych kas fiskalnych, lobby musi zadziałać, urzędnicy uchwalić, a przedsiębiorcy przymusowo zapłacić.
nie chce mi się wierzyć
nie chce mi się wierzyć 08.02.2018, 07:18
Jeśli naprawdę ministerstwo wymaga kas fiskalnych z czterema miejscami po przecinku to skandal. Albo przekręt, jeśli tylko jedna firma "dziwnym trafem" ma takie kasy...

No i debilizm, bo po co komu cztery miejsca po przecinku, jak grosz to jedna setna?
Fakt
Fakt 07.02.2018, 18:34
Następny PO Dudarowej.Żarty z ludzi?
AFTEK
AFTEK 07.02.2018, 11:09
WPROWADZAJA PRAWO NA ŁAPU CAPU A POTEM OPŁAKANE SKUTKI.
cz
cz 07.02.2018, 10:11
Czytaliście ten artykuł ??? Przecież , to tak naprawdę jest o ,, NICZYM ,, !? Niech ten komunista da już spokój i odejdzie do lamusa ...
???
??? 08.02.2018, 07:42
o wymianie kas fiskalnych na takie z czterema miejscami po przecinku. To dla ciebie nic? A co, handlujesz takimi kasami?
cz
cz 08.02.2018, 10:16
przeczytaj sobie przepisy w sprawie wymogów kas fiskalnych ONLINE i projekt rozporządzenia MR I MF oraz notyfikacji przepisów w UE a zrozumiesz , że ten temat jest dla Napieralskiego po to , aby zaistnieć przed wyborami ..
cz
cz 08.02.2018, 10:33
A jeśli chodzi o ,, komunistę ,, to można sprawdzić jego życiorys - nie jest tajemnicą ...
Osinów
Osinów 07.02.2018, 10:09
Plus wolne od handlu niedziele i handel przygraniczny leży i kwiczy.
nic nie pasuje
nic nie pasuje 07.02.2018, 09:37
Znowu się ośmiesza-nigdy więcej!!!
Artur Znicz
Artur Znicz 07.02.2018, 07:23
Komunistyczna chorągiewka obudziła się z letargu. Człowiek który w swym życiu nigdy nie zhańbił się uczciwą pracą czuje przedwyborcze parcie na szkło. Warto pamiętać że to właśnie tacy karierowicze są żenadą opozycji i to oni swoją postawą zapewnili sukces wyborczy pislamistom.
śmieszny
śmieszny 07.02.2018, 06:34
plastuś sie obudził
Gracja ze stali
Gracja ze stali 07.02.2018, 05:43
No pisze do ministerstwa bo to jego praca. Co ma innego do roboty? To PO płaci już po gazetkach gminnych żeby te oświadczały, że on coś robi? Wybory idą a to zdaje się kandydat na prezydenta Szczecina.
Łowca komuchów i idiotów
Łowca komuchów i idiotów 08.02.2018, 01:52
Niech sobie wnioskuje o kasy fiskalne z sześcioma miejscami po przecinku... wszak podatek płaci się w zaokrągleniu do pełnych złotych a rachunki i faktury wystawia się z cenami co do grosza czyli dwóch miejsc po przecinku ;-)
złów się sam!
złów się sam! 08.02.2018, 07:20
Ale on wnioskuje O BRAK CZTERECH MIEJSC PO PRZECINKU W KASIE!!! Bo to idiotyzm. Czytaj ze zrozumieniem!

Pozostałe