Z transparentami przeszli ulicami miasta

  • 18.04.2018, 20:10 (aktualizacja 18.04.2018, 21:20)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Z transparentami przeszli ulicami miasta
W Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej mieszczącej się przy ul. Łużyckiej trwają obchody Dnia Ziemi. W związku z tym uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowali wiele akcji związanych z promocją postaw proekologicznych. Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia. W gryfińskiej placówce działania zaplanowano od 17 do 27 kwietnia 2018 r.

Uczniowie Jedynki dzisiaj 18 kwietnia 2018 r. wzięli udział w happeningu pt. "Dbajmy o naszą planetę". Przygotowali transparenty z hasłami ekologicznymi, np. "Śmieci segregujesz, Ziemię ratujesz". Następnie wraz z wychowawcami przemaszerowali ulicami Gryfina.

Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody w ramach działań związanych z obchodami Dnia Ziemi zaprosiło uczniów także do udziału w:
1. Konkursie plastycznym na najciekawszy plakat pt. "Nasza Ziemia",
2. Konkursie rodzinnym pt. "Wyczarowane z odpadów" - uczestnicy według własnego pomysłu przygotowują zabawki z odpadów pochodzących z gospodarstwa domowego (np. pojemników, butelek, opakowań, reklamówek, kartonów itp.)
3. akcji "Sprzątanie Ziemi" w dniach 23 - 27.04.2018 r. 
 

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (14)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

były belfer
były belfer 19.04.2018, 15:52
Piękna postawa młodych ludzi. Gratuluję.
segregujmy śmieci i polityków
segregujmy śmieci i polityków 19.04.2018, 14:27
Czy nasz młodziez dbająć o swoją i naszej planety przyszłość wznosiła stosowne hasła - "Nikitiński musi odejść!!!" ?
ale o jaką zieleń pani chodzi?
ale o jaką zieleń pani chodzi? 19.04.2018, 07:25

Dobrze że nie zobaczyli rozrytego parku – jedno to robić alejki ale ciężki sprzęt rozjeździł cały park!
Adaśko
Adaśko 19.04.2018, 06:08
Witek i Rysio w obstawie marszu ?????
Kaktus
Kaktus 19.04.2018, 01:28
Problem w tym, że po tych wszystkich zbiórkach śmieci i czyszczeniu świata nikt tych worków nie zbiera i tak leżą wzdłuż dróg i leśnych duktów, nad Odrą i jeziorami. Interweniować nie ma sensu w gminie bo to nie ich kompetencja ani burmiszcza i wicków kicków, ani nadleśnictwa ani nikogo z gminy. Śmieci to dobro niczyje. Jak byśmy nie śmiecili to by było czysto jak mówi wicek. Wstrętni ludzie.
ale o jaką zieleń pani chodzi?
ale o jaką zieleń pani chodzi? 19.04.2018, 07:26
100 procent racji. Dzieciaki za darmo zbierają śmieci a oni potem nawet worków nie zbiorą...
500+
500+ 18.04.2018, 23:13
Najgorszy szkodnik dla planety? Człowiek! Wybić i problem rozwiązany ;)
do tercetu
do tercetu 18.04.2018, 22:14
Zjednoczona opozycja się obudziła? Panie Sawaryn kryj sie pan!
ale o jaką zieleń pani chodzi?
ale o jaką zieleń pani chodzi? 19.04.2018, 07:24
Przecież to robią od czterech lat. Nawet fachowca od komunikacji tak ukryli, że zapomnieli gdzie:)
uważam, że
uważam, że 18.04.2018, 21:47
Aby dbać o planatę to najpierw trzeba zadbac o swoja miejscowość. Z protestem przeciwko wyburzaniu przedwojennych kamienic powinni pójść na Słowiańską!
zburzony domek
zburzony domek 18.04.2018, 21:23
Dobrze, że nie doszli na Słowiańską
100%
100% 19.04.2018, 01:30
A tam dalej patologia i ukraińska samowolka ?
stop czyścicielom kamienic
stop czyścicielom kamienic 19.04.2018, 08:08
jak to miło nazywać suwerena a to "hieną, która powinna zdechnąć" a to "patologią" - czyściciele kamienic w natarciu...
czyszczyciel k.
czyszczyciel k. 19.04.2018, 01:37
Wykurzyli ich!

Pozostałe