Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019

Czy gmina przeniesie 4 rodziny aby w budynku zrobić świetlicę? Nagonka na sołtysa

  • 21.08.2018, 14:01 (aktualizacja 21.08.2018, 19:36)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Czy gmina przeniesie 4 rodziny aby w budynku zrobić świetlicę? Nagonka na sołtysa UMiG Gryfino
Odkąd nowy sołtys Pniewa Adam Surdel chce świetlicy dla mieszkańców swojej miejscowości, tym coraz częściej dostaje baty. Niedawno zebrał w sprawie świetlicy prawie 300 podpisów i zaniósł władzom Gryfina. Dziś brat wiceburmistrza Tomasza Milera w swojej gazecie oskarża go, że sołtys chce wyrzucać ludzi z mieszkań i zastanawia się czy czterem rodzinom mieszkającym w dawnej szkole grozi eksmisja.

Gdy ktoś zgłasza krytyczną uwagę (w tym przypadku, że nie ma świetlicy) może liczyć się z atakiem. Przekonuje się o tym sołtys Adam Surdel z Pniewa. Chciał aby powstała świetlica. Władze, jak widać nie mają koncepcji, więc sołtys powrócił do pomysłu z wykorzystaniem budynku po starej szkole, która miała być przeznaczona na cele publiczne. Problem w tym, że mieszkają tam obecnie cztery rodzimy.

-Gdy swego czasu składaliśmy wniosek, lokal był pusty – usprawiedliwia się sołtys.

Mieszkańcy mają pretensję, że sołtys nawet z nimi nie porozmawiał, a sprawa rozstrzyga się ponad głowami osób mieszkających w byłej szkole. Po stronie władz gminy leżałaby ewentualna zmiana zagospodarowania terenu i podjęcie decyzji co dalej.

Pniewo na świetlicę zasługuje. Pogrążanie sołtysa nie przybliża załatwienia sprawy ważnej dla mieszkańców Pniewa.

W związku z sugestiami brata wiceburmistrza, wysłaliśmy zapytanie do wiceburmistrza Tomasza Milera czy zamierza przenosić mieszkańców z budynku po dawnej szkole w Pniewie? Co ze świetlicą dla mieszkańców Pniewa?

Gazeta brata wiceburmistrza Milera coraz bardziej staje się propagandową tubą władz Gryfina. Należałoby dodać tubą wiceburmistrza Milera i burmistrza Sawaryna. Co ciekawe, krytykowany jest wiceburmistrz Paweł Nikitiński…

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (67)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

roman
roman 26.08.2018, 18:07
niech sołtys pniewa zrobi sobie swietlice w domu po rodzicach ale uwaga ten budynel ledwo stoi a Adam surdel to sołys pniewa a budynek przy ulicy stoi to wizytówka sołtysa
leszek
leszek 24.08.2018, 09:05
lepiej adaś zajmij się komunikacją w pniewie .co drugi lub trzeci kurs skierować przez pniewo .tak jak jest z górnym tarasem.dopiero by ludzie byli zadowoleni
Bronek
Bronek 22.08.2018, 23:29
Gmina przeniesie ich do sklepów. Mieszkania w sklepach to nowy trend w naszej gminie. To jakiś heros intelektu musiał wymyśleć. Niech już ten Sewery i spółka odejdą.
trendsetter
trendsetter 23.08.2018, 00:28
niech jeszcze zamalują witryny jak w ŚDS w kawiarni pod platanem... Trendsetterzy się znaleźli...
Robot
Robot 22.08.2018, 14:41
A po co nam w Pniewie świetlica, mamy bibliotekę i kościół dla spotkań, dzieci maja plac zabaw. Lepiej te pieniądze przeznaczyć na drogi i oświetlenie!
abc
abc 22.08.2018, 12:57
Biblioteka w Pniewie działa lepiej i prężniej, niż większość świetlic wiejskich razem wziętych. Nie doceniacie tego, co macie.
Nie ma miejsca w Gryfinie dla oszusta i kłamcy.
Nie ma miejsca w Gryfinie dla oszusta i kłamcy. 22.08.2018, 12:25
To trzeci sołtys z rzędu , którego w Pniewie wykańcza Seweryn. A fakt , że nieudolny tercet i GIS nie wybudował przez 4 lata ani jednego mieszkania to tylko fakt.
pytanie retoryczne
pytanie retoryczne 22.08.2018, 06:36
Jakbyście się czuli, jakby wasz sołtys z burmistrzem zaczęli ustalać przerabianie mieszkania, w którym mieszkacie na świetlicę? Nie zauważając, że tam mieszkacie?

Gmina nie ma innych pomysłów?

Czy jak ze sprawą sklepu sportowego przerabianego na mieszkania sprawa ma drugie dno personalnych animozji?
optymista lokalny
optymista lokalny 22.08.2018, 19:09
Tak a może zamiast mieszkania chronionego jest treningowe to chyba starczy jak na naszą gminę, zrobić normalne 2 a i może 3 by się udało bo bardzo potrzebne no ale po co przecież w takiej sytuacji wstęgi i hucznego otwarcia nie będzie. Czy naprawdę ktoś tu myśli o mieszkańcach tego miasta i powiatu? Farsa. No tak ale kasa jest na chronione nie ważne czy potrzeba czy nie. To wszystko się robi mocno zakręcone i nie jasne?
Wasz gospodarz ze wsi.
Wasz gospodarz ze wsi. 22.08.2018, 23:31
Obiecuję, że w pzyszłej kadencji zlikwiduję wszystkie sklepy i zrobię tam mieszkania.
Joséphine de Beauharnais
Joséphine de Beauharnais 21.08.2018, 23:13
Nikitiński musi odejść!!!!
Popis
Popis 21.08.2018, 22:20
Prezes Warda powiadasz kampanijny przyjacielu, no cóż, może zrozumie kto mu płaci?
kampania
kampania 21.08.2018, 21:56
Naj[pierw prezes Warda, teraz sołtys Surdel,... Kto następny?
Janek
Janek 21.08.2018, 21:22
Z wioski milionerzy czterem rodzinom domki pobudować!
Biedak
Biedak 23.08.2018, 21:14
Jaki debil.
abc
abc 21.08.2018, 20:33
Przecież w bibliotece jest pomieszczenie świetlicowe, więc o co chodzi?
Ale o co chodzi i przynieście mi mapkę.
Ale o co chodzi i przynieście mi mapkę. 22.08.2018, 12:27
Na przystanku też jest miejsce spotkań
chi chi
chi chi 21.08.2018, 20:37
jak sołtys nie zauważył mieszkań czterech rodzin w budynku, który chce przerabiać na świetlicę, to może nie wie w ogóle, że ma we wsi bibliotekę?
ha ha
ha ha 21.08.2018, 21:32
przecież oni zasiedlili ten budynek całkiem niedawno chociaż mieli już pismo mieszkańców
oni?
oni? 21.08.2018, 21:48
oni czyli kto? Burmistrzowie? Przecież tam są mieszkania od wielu lat!
Jaki pan taki kram.
Jaki pan taki kram. 22.08.2018, 12:29
Nie zmienia to faktu, że to była szkoła publiczna a Seweryn nie buduje mieszkań i zasiedla szkoły, OSiR i przedszkola.
A po co nam drogi w Pniewie ?
A po co nam drogi w Pniewie ? 22.08.2018, 23:44
I sklepy. Taaaaaaka gmina piździna. Hi, hi, hi, hi, hi.
Żmuda
Żmuda 21.08.2018, 20:41
Skoro jego doradcą jest P. Nikitiński to może jego należy zapytać?
Pikuś
Pikuś 21.08.2018, 20:28
Dupo lizy. Ani nie jestem radnym ani nie biorę z podatków. Jak zwykle kundelki szczekają... na byle szmer o leniu
memory
memory 21.08.2018, 19:37
Ja to pamiętam nagonkę na tego pana z Totolotka!
Pamiętamy !!!
Pamiętamy !!! 22.08.2018, 12:31
To Miler i jego gazeta robiła. I zaszczuli człowieka . Popełnił samobójstwo.
Pikuś
Pikuś 21.08.2018, 19:20
Im bliżej do wyborów gościu coraz bardziej aktywny. Pracuje to się panie całą kadencję a nie dwa miesiące przed wyborami. A tym bardziej że bierze się kasę z naszych podatków. Bezczelny typ.
Ziggy
Ziggy 21.08.2018, 20:04
Ty panie radny wojewodzki to strasznie sie napracowales przez te 4 lata !
nie do wiary
nie do wiary 21.08.2018, 19:46
A ty Pikuś z czyich podatków bierzesz kasę ? On nie jest bezczelny
ale za to bardzo i nie oceniaj kogoś bo już nie długo ciebie ocenią.....
nie do wiary
nie do wiary 21.08.2018, 19:48
zapomniałem dodać TY !!!!!!!!!!!!!!!!
Pikuś
Pikuś 21.08.2018, 19:16
Niedługo zacznę się bać lodówkę otworzyć żeby mi Sawaryn nie wyskoczył
Luzak
Luzak 21.08.2018, 20:43
I w ten prosty sposób gostek Pikuś dał sygnał: nie jestem taki pikuś ! MAM LODÓWKĘ!!
nie do wiary
nie do wiary 21.08.2018, 19:43
A ja się boje że niedługo otworzę lodówkę a mi wyskoczy Pikuś :))
Przygotowałeś juz program wyborczy ?
do wiary ale bez rozumu...
do wiary ale bez rozumu... 21.08.2018, 20:40
skorpion - jak zmieniasz nick, nie znaczy, to zmień swój twojego stylu - nic na temat, wszystko przeciw krytykom wójta Gryfina
z Pniewa
z Pniewa 21.08.2018, 18:56
Jak nic świetlica w Pniewie to jest pomysł wicka atomowego. A dopiero krzyczał, ze Pniewo to dzielnica Gryfina ( no to po co świetlica wiejska?) Oszołom jakiś.Ten gościu niszczy wszystko
Absurdalny ten GIS i Seweryn
Absurdalny ten GIS i Seweryn 21.08.2018, 18:30
Nie wybudowali ani jednego mieszkania przez cztery lata to upychają biedaków i pogorzelców w szkołach i świetlicach wiejskich. A sołtysa załatwią prasową nagonką jak Śp. Henryka Piłata. Oczernianie i pomawianie. Jeszcze mówią, że nie budują mieszkań dla naszego dobra i wtedy młodzi przestaną emigrować i wrócą.
weteran
weteran 21.08.2018, 18:01
świetlica miała być na plebani!!! jak zbieraliśmy pieniądze na kościół i plebanie,To jak zapytałem się poco TAKA DUŻA plebania ,taka była odpowiedz ,świetlica będzie na plebani,a teraz jeden klecha mieszka na przeszło 200m/2 .
nawiedzony
nawiedzony 22.08.2018, 08:24
120 kodowcu
wierny
wierny 21.08.2018, 19:51
A kogo pytałeś o plebanię?
weteran
weteran 21.08.2018, 20:33
tych co dawali
!
! 21.08.2018, 21:49
prawda - plebania miała mieć pomieszczenia dla mieszkańców!
artysta
artysta 21.08.2018, 17:24
Brawo na pewno w Pniewie jest niezbędna świetlica. Pytam dla jakich dzieci i w jakich godzinach skoro większość rodziców wozi dzieci do Gryfina a nawet Szczecina. Pniewo potrzebuje dróg, oświetlenia, dowozu dzieci do szkoły. Boże w jakich czasach paranoi przyszło żyć. Wiem może w-ce burmistrz ma jakieś dzieci które by chciał oddać do świetlicy w czasie kiedy on urzęduje.

Pozostałe