Czy głosy podczas wyborów były kupowane za alkohol? Zdjęcie fałszywym tropem

  • 16.01.2019, 09:13 (aktualizacja 16.01.2019, 12:03)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Czy głosy podczas wyborów były kupowane za alkohol? Zdjęcie fałszywym tropem
-Pod sklep na Sójczym Wzgórzu podjeżdżały samochody, do których właścicielka ładowała do bagażników alkohol i stare artykuły. Ja tego nie widziałam, ale słyszałam o tym – mówiła przed sądem w Szczecinie Joanna Kruszyńska, przewodnicząca osiedla Cedynia. W październiku ub.r. była ona też przewodniczącą jeden z obwodowych komisji wyborczych w Cedyni liczących głosy na burmistrza miasta. Jej mąż zrobił w lokalu zdjęcie, które krąży teraz po internecie jako „dowód na rzekomą korupcję”.

Na zdjęciu widoczny jest 76-letni mieszkaniec Cedyni jak coś trzyma w ręku i połowę młodszy sąsiad.

-Nie było żadnej korupcji. To bzdura! Wymieniałem wtedy okulary gdy ktoś, nie wiadomo jakim prawem, zrobił mi zdjęcie - mówi Henryk Kęsik, były dyrektor Państwowego Gospodarstwa Rolnego w Cedyni. – Sprawę tę wyjaśniłem już z panem Tomaszem Siergiejem i do żadnego sądu nie muszę jeździć – dodał mieszkaniec Cedyni, który ma opinię człowieka uczciwego i prawdomównego.

To właśnie Tomasz Siergiej do Sądu Okręgowego w Szczecinie złożył protest wyborczy dotyczący wyborów na burmistrza Cedyni. Związany on jest z komitetem „Nasza Cedynia Nasz Dom”, którego kandydatką na burmistrza była Gabriela Kotowicz. Była burmistrz wybory przegrała, a wygrał Adam Zarzycki. Na świadków powołano ponad 20 osób z Cedyni, Radostowa, Golic i Orzechowa. W tym tygodniu odbyła się druga rozprawa przed sądem w Szczecinie.

Zdjęcie rzekomego łapówkarstwa jest jednak nadal powielane przez niektóre media…

O sprawie pisaliśmy w grudniu 2018 r. tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/30706,czy-doszlo-do-falszowania-podczas-wyborow

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (59)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Świadomy wyborca
Świadomy wyborca 18.01.2019, 06:52
Taki to z T. S polityk i prawy człowiek, że nazywa mieszkańców gminy patologia i alkoholika i za to, że świadomie i demokratycznie wybrali pasująca im opcje władzy w gminie. Ludzie was podsumował za te wasze nieudane 4 lata niszczenia gminy i budżetu. Nieumiejętność gospodarowania byłej burmistrz i jej podwładnych doprowadziła do jeszcze większego podziału i minusa na koncie gminy niż był wcześniej. Sam na was głosowałem i pozalowalem bardzo szybko. Tym razem wybrałem druga stronę i nie żałuję. Nikt mnie nie namawiał i nikt mi za moje wybory nic nie obiecywał bo nie musiał.
Taki chcieliście spokój, że teraz kompromitujecie siebie i wprowadzacie zamęt w gminie słyszalny na całą Polskę. Gratuluję. To wy prezentujecie patologie. Wy, wasza grupa i nikt inny.
bryza
bryza 18.01.2019, 09:29
Prosze bez nacisków na sąd i świadków!
Obserwator
Obserwator 18.01.2019, 16:36
Sąd swój rozum ma, nie potrzebuje presji bo głupotę tej sprawy czuć z daleka.
do ekipy Gabryśki
do ekipy Gabryśki 16.01.2019, 22:40
Niczego nie zrozumieliście... niczego. To smutne.
Jan
Jan 16.01.2019, 22:38
Wielka kompromitacja skarżącego...., świadkowie co nie widzieli ale słyszeli że inni mówili ale nie pamiętają kto....miałem wrażenie że to wycieczka z tforek była i sobie pojedzie.... .Mam nadzieje ,że Sąd pochyli się nad panem s. z należytą "troską"...i po diagnozie zaaplikuje odpowiednią terapię....
Carlington
Carlington 16.01.2019, 23:00
Mam nadzieję, że odpowiedzą za pomówienia.
szkoda słów
szkoda słów 16.01.2019, 22:18
Czy oni naprawde nie widza że się kompromitują? Kto potwierdzi te ich kosmiczne wymysły?
kit
kit 16.01.2019, 13:28
Najśmieszniejsze jest to że na świadków powołano tych którzy nawet na wyborach nie byli. Jeden to już zmarły przed wyborami. To kto miał ich kupować wódką i za co?
do kit
do kit 16.01.2019, 17:05
Ale ty jesteś płytki. Wszechwiedzący się znalazł.Skąd ty możesz wiedzieć czy byli na wyborach czy nie, w komisji siedziałeś?czy spis wyborców tworzyłeś siedząc przed lokalem wyborczym? Aaa a póżniej do bazy nadawałaś kto był a kto nie.
Jadzia
Jadzia 16.01.2019, 21:49
Wystarczy porozmawiać z ludźmi.
Małgorzata
Małgorzata 16.01.2019, 13:12
Wycofali dowód i świadka bo co? Bo bali się kompromitacji?
Marta
Marta 16.01.2019, 13:09
Ciekawe co powiedzą na spowiedzi!
mea culpa
mea culpa 16.01.2019, 22:19
Moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina.
apel
apel 16.01.2019, 12:58
Przestańcie pomawiać pana Kęsika i wycofajcie oskarżenia i zdjęcia!
Jacek
Jacek 16.01.2019, 13:55
Do tego to trzeba mieć honor.
Bez honoru, bez twarzy
Bez honoru, bez twarzy 16.01.2019, 16:17
Nikt z tej śmieszne ekipy honoru nie ma. Nawet ten,, przełomowy świadek,,, który przyszedł z żoną. Ten szczególnie powinien być honorowy, w końcu strażak, a kłamiac pod przysięga pokazał jaki to z niego honorowy człowiek.
Tazo
Tazo 17.01.2019, 17:47
Ty za to jestes tak honorowy wa ze nie potrafisz otwarcie napisac kim jestes jak dobrze jest byc anonimowym prawda 2 rzecz wypowiadasz sie nie znajac faktow byles as tam czy jestes wszech wiedzacy a i z miejsca zakladasz ze ktos klamie sorry ale prawda to pojecie ktore znasz z dedinicji i tylko z definicji a jesli nie zna sie prawdy to chyba sie glosu nie zabiera ,, i coi tetaz bym k.... ręki nie mial ,, nikt z tej ekipy nie ma honoru cóż zeby sie wypowiadac na temat honoru najpierw trzeba by wiedziec co to takiego ten honor czep sie teraz gramatyki skladni zdania bo przecuez czegos trzeba sie czepiac prawda
Prawdomowni klamcy
Prawdomowni klamcy 18.01.2019, 06:43
Prawda boli :) nawet kłamać nie umiecie. Gdybyście byli pewni swoich zeznań to nie jakalibyscie się przed sądem, a tak nawet prostych pytań nie po trafiliście zrozumieć - bo nie mieliście przygotowanych zgodnych wersji odpowiedzi.
Maryla D.
Maryla D. 16.01.2019, 12:53
Powinni publicznie przeprosić pana Kęsika bo to porządny człowiek!
do maryla
do maryla 16.01.2019, 13:04
Jakby był taki porządny to by się nie dopuszczał takich rzeczy, ale sam wie jak było na prawdę.
Sedzina
Sedzina 16.01.2019, 16:17
Pamiętaj, że za pomówienia będziecie mieli sprawy.
bardzo dziwne podejście
bardzo dziwne podejście 16.01.2019, 13:11
Aaaa, porządny nie chowa okularów do czytania na korytarzu bo nie wie jaki szpieg może go śledzić????
żałośni ludzie
żałośni ludzie 16.01.2019, 13:55
W swojej paranoi się już gubią.
dziecinada
dziecinada 16.01.2019, 12:53
Niektórzy po prostu nie dorośli do tego że plotki nie są faktami.
cedyniak
cedyniak 16.01.2019, 12:51
Czego wy jeszcze chcecie? Byliście [przy władzy, mieliście wszystko w ręku. Przecież komisje były obstawione waszymi ludźmi? Więc czego jeszcze nie rozumiecie? Nie potraficie odejść z godnością. Wstyd mi za was!
Wielkopolanka teraz
Wielkopolanka teraz 16.01.2019, 12:35
Ludzie CEDYNI te wybory na pewno były sfałszowane ,kto by głosował na Zarzyckiego starego wyjadacza głosowć tylko pijusy .Zarzycki to stary zgred ,jeszcze będąc kierownikiem komunalki wielu ludziom się naraził ,bardzo dręczył ludzi kto by chciał na niego głosować .Moim burmistrzem nie jest oni on oni Gabrysia ,więc mi to tito ,ale Zarzyckiego na wszystko stać .Mój tata się przez tego gnoja rozchorował.Nie mogłam mu powiedzieć w twarz ,więc mogę go trochę opisać .W Cedyni nie mieszkam 30 lat ,ale rodznę Zarzyckich dobrze znam .
Pyra
Pyra 17.01.2019, 17:39
Typowa pyra. Weszło w krew.
cedyniak
cedyniak 16.01.2019, 12:40
Nie obrażaj nas mieszkańców!
mieszkaniec
mieszkaniec 16.01.2019, 12:32
Tyle już było fałszywych donosów na burmistrza że głowa mała .
poczta
poczta 16.01.2019, 12:54
Nadawca z Mieszkowic?
zdziwiona
zdziwiona 16.01.2019, 12:30
jeszcze nie tak dawno Kordylasińska była częstym gościem u Kruszyńskich, a teraz artykuły o nich pisze. Co za dwulicowość...
do naiwnej zdziwionej
do naiwnej zdziwionej 16.01.2019, 12:49
Przecież artykuły pisze Kordylasiński, co możesz łatwo w stopce przeczytać, więc po co zwalasz na kogoś kto nawet nie jest osobom publicznom?
To, że ktoś jest czyimś kolegom czy koleżankom to nie znaczy, że ma kłamstwa pisać? Przecież napisane jest tu o faktach co powiedziała Kruszyńska i co zrobił jej mąż.
Chyba, że są odpowiedzialni za publikacje Sławińskiej.
Aldona
Aldona 16.01.2019, 18:28
Ty wiesz jakie były fakty? Czy byłeś redaktorku na sali sądowej że napisałeś artykuł? Skąd masz informację o tym co się tam działo? Gdybyś był takim rzetelnym dziennikarzem zadzwonił byś do samych zainteresowanych i osobiście byś zapytał zanim wysmarowałeś ten artykuł. Bo chyba prawda była nieco inna.Najlepiej jest zrobić opcję kopiuj wklej z artykułu jakże rzetelnego redaktorka z kuriera, który jeszcze nie tak dawno wam życie uprzykrzał
do niekumatej Aldony
do niekumatej Aldony 16.01.2019, 21:53
Aldona ty jesteś inteligentna inaczej? Przecież masz w artykule cytaty, czyli rozmawiał. To oczywista oczywistość. Widocznie nie dla tych, którzy mają problem z rozumieniem prostego tekstu.
oooo
oooo 16.01.2019, 13:01
nie jest publiczną, a to dziwne hmm, no tak i mąż to nie rodzina hmm
logika
logika 16.01.2019, 13:17
A co ma rodzina do rzeczy? Ujawnione zostały fakty, a jak nie masz argumentów to czepiasz się rodziny, kto gdzie chodzi do fryzjera. A ja się ciebie pytam jak to się ma do meritum?
rudolf
rudolf 16.01.2019, 13:40
do fryzjera? przecież nikt tu o fryzjerze nie pisał. No chyba że miałaś tam niezłe ulgi? a że jesteś interesowną i ciekawską to pewnie i tam łaziłaś autorko tych wszystkich komentarzy...
logika
logika 16.01.2019, 13:54
Nie wiem dlaczego robisz ze mnie kobietę, a znowu nie odnosisz się do faktów, czyli do tego o co próbujecie oskarżać w sądzie i dlaczego wzywacie tam mieszkańców naszej gminy?

A'propos fryzjera, jako cedynianin wiem, że pani Kruszyńska jest fryzjerką. A z tego, że ktoś do niej chodzi , nie można wysuwać wniosków politycznych. To nie uprawnione, plotkarskie, płytkie, po prostu nieuczciwe przy tej sprawie.

Ale wasza akcja jest jak najbardziej polityczna, bo o powrót do władzy wam chodzi i nie potraficie się pogodzić z demokratycznym wyborem mieszkańców. tylko przegrywacie, bo wciąż do waszych spraw mieszacie coraz więcej Bogu ducha winnych mieszkańców. Sami sobie robicie wrogów, nawet w komentarzach
rudolf
rudolf 16.01.2019, 14:06
uderz w stół nożyce się odezwą... a kruszyńska nigdy nie była fryzjerką, nie udawaj że nie wiesz hahaha... dzwonek uciekaj do pracy... hahaha
Lol
Lol 16.01.2019, 16:15
Heeeehe hahahahaa bez komentarza ten temat zostawię.
fikołek
fikołek 16.01.2019, 16:45
i nożyce się otworzyły haha...
xxx
xxx 16.01.2019, 12:08
Joanna Kruszyńska Oko Proroka. Wiejski monitoring. Wstyd mi za Ciebie kobieto.
Porazka
Porazka 16.01.2019, 17:19
Takie oko proroka, że sama nie wie jak i na jaki temat ma aktualnie kłamać.
Monika
Monika 16.01.2019, 14:07
Zanim ktoś z plotkami pójdzie do sądu to powinien najpierw się zastanowić.
zzz
zzz 16.01.2019, 12:11
Uważam, że wstydzić się powinnie Ci którzy czerpali korzyści ze sklepu na osiedlu podczas wyborów. Tajemnica publiczna wszyscy wiedzą, a nikt nie wie ?
ociec prać?
ociec prać? 16.01.2019, 12:49
A może wyciagniemy brudy drugiej strony?
ludo
ludo 16.01.2019, 13:18
LIstę korzyści zdaje się drukowały "Fakty Cedyńskie"...
normalny
normalny 16.01.2019, 12:07
Wszyscy wiedzą jak było w Cedyni, i to że pod sklepem na osiedlu w dzień wyborów ruch był jak nigdy wcześniej też jest prawdą. Ten starszy pan o którym mowa mający pretensję do pana Tomasza zapomniał już jak u niego dopracował do emerytury ? Jak widać pamięć ludzka jest wybiórcza. Szkoda tylko, że takimi metodami niektórzy osiagają swój cel, a jak było naprawdę ?
Patodemokracja
Patodemokracja 18.01.2019, 16:34
Dniem wyborów była niedziela bez handlu. W te dni sklep na sojczym jest otwarty więc to chyba logiczne, że ruch będzie większy bo reszta sklepów jest zamknięta.
Oczywiście nikt z was nie rozumie tego co się do was mówi ani tego o co się pyta. Nawet,, jak masz na imię?,, jest pytaniem, które wam ciężko zrozumieć i wytłumaczyć.
Patologia pozdrawia pustaki.
zacietrzewieni
zacietrzewieni 18.01.2019, 18:38
Kruszynskim tego nie wyjaśnisz.
Logicznie
Logicznie 18.01.2019, 19:54
Ani jemu, ani całej reszcie tej zbieraniny.
Widać w nich strach po wyborach. Zastanawiam się tylko czego się boją. Tego, że coś stracą czy tego, że coś wyjdzie... Myślę, że czas pokaże.
bzdura
bzdura 16.01.2019, 12:55
Jak mógł dorabiać u kogoś kto miesięcznie zarabiał 2 tys. zł i nawet nie miał samochodu?
Adios
Adios 16.01.2019, 11:25
Zrobili z siebie posmiewisko przed sądem i przed ludźmi. Proponuję spakować swoje bolące od przegranej tylko i wyjechać w Bieszczady. Nie pozdrawiam was nieroby
potwierdzam
potwierdzam 16.01.2019, 11:12
To zdjęcie to faktycznie fałszywy trop!
mąż czy nie mąż sprawca kilku ciąż
mąż czy nie mąż sprawca kilku ciąż 16.01.2019, 11:11
Widziałem to co widziałam!
lekarz 1 kontaktu
lekarz 1 kontaktu 16.01.2019, 14:08
Idź do okulisty! Nie musisz iść po skierowanie.
liczby mówią
liczby mówią 16.01.2019, 11:06
Adam Zarzycki otrzymał 1099 głosów, a Gabriela Kotowicz 1029 głosów.
rozsądny
rozsądny 16.01.2019, 11:14
Nie ważne kto ile miał głosów. Ważne kto wygrał, a kto nie może pogodzić się z przegraną.

Pozostałe