Uwaga na oszustów!

  • 12.07.2019, 13:49
  • Karol Jagielski - regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa zachodniopomorskiego
Uwaga na oszustów!
Ostrzegamy naszych klientów przed fałszywymi mailami, które teoretycznie mają pochodzić z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Otwarcie załączników z maila grozi uszkodzeniem komputera i kradzieżą wrażliwych danych.

W ostatnich dniach niektórzy z klientów ZUS otrzymali maile zatytułowane „Składka”. Korespondencja ma pochodzić z kancelarii ZUS. W stopce adresowej widnieją natomiast adresy z rozwinięciem „gov.pl”, których to Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie używa. Każdy z maili jest z załącznikiem, w którym mają być informacje o błędnie opłaconych składkach.

 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że drogą mailową nie kieruje do swoich klientów informacji o rozliczeniach składkowych. Za pośrednictwem korespondencji elektronicznej klienci nie otrzymują żadnych wezwań do zapłaty czy też danych o nadpłatach. Elektronicznie ZUS kontaktuje się jedynie z tymi klientami, którzy posiadają konto na portalu Platformy Usług Elektronicznych i wybrali taką właśnie formę korespondencji. Mail w takim przypadku jednak zawsze zawiera imię i nazwisko pracownika ZUS.

 

ZUS ostrzega, by w żadnym przypadku nie odpowiadać na takie maile, ani nie otwierać ich załączników. Korespondencja tego typu najczęściej ma zainfekować komputer lub wyłudzić wrażliwe dane, które zapisane są w jego pamięci.

 

W sytuacji, w której klient ma wątpliwości co do nadawcy otrzymanej korespondencji, prosimy o kontakt z najbliższą placówką ZUS lub z Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem: 22 560 16 00 albo na adres mailowy [email protected].

Karol Jagielski - regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa zachodniopomorskiego

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Co to było
Co to było 13.07.2019, 12:21
Zgadza śię miały te dzyndzle tak obciążone że zapały i już ściągnęli te panie z anteny to były takie lampy na łańcuszkach zainstalowane w ich waginkach
Widz
Widz 13.07.2019, 10:15
Dziś na TVN był taki program mówili ale myślę że to oszuści że jest taka moda że by brać ślub na plaży były 3 panie miały na dzynzlach podwieszone takie małe latarnie morskie czy to nie jest też oszustwo?
Knagulec
Knagulec 12.07.2019, 18:24
Dorwać i solidnie przegumowac podpiętowo

Pozostałe