Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 kwietnia 2024 14:47
Reklama
Reklama

Unikalna Dolina Dolnej Odry czeka na odkrycie

To będzie miejsce gdzie miłośnicy przyrody zobaczą rzadkie gatunki ptaków i roślin, gdzie młodzież zdobędzie wiedzę o ekologii, gdzie zachowane zostaną różnorodne siedliska przyrodnicze. W tym wszystkim pomogą m.in. specjalne platformy obserwacyjne i wieże widokowe. Projekt Zrównoważonej turystyki w unikalnej Dolinie Dolnej Odry to szansa na zachowanie naturalnego bogactwa w jednym z ostatnich takich miejsc w Europie.
Unikalna Dolina Dolnej Odry czeka na odkrycie
Projekt Tarasu Widokowego w gminie Widuchowa.

-Przyroda nie zna granic, by ją chronić łączymy nasze działania z partnerami z Niemiec. Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego realizuje projekty, które nie tylko zachowują to naturalne dziedzictwo, ale również pozwolą na odkrycie tych wyjątkowych miejsc przez turystów. – wyjaśnia wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa, który 11 września w Schwedt spotkał się z niemieckimi partnerami na konferencji rozpoczynającej projekt „Zrównoważonej turystyki w unikalnej Dolinie Dolnej Odry”. Była to okazja m.in. do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem prac do końca 2021 r. Do tego czasu mają powstać platforma obserwacyjna w gminie Widuchowa, wieża obserwacyjna w gminie Boleszkowice, 13 miejsc postojowych na łonie przyrody w Stolpe, Criewen, Gatow, Gartz oraz w gminach Kołbaskowo, Gryfino, Widuchowa, Cedynia, Mieszkowice i Boleszkowice.

Równie cenną wartością zadania będą kursy przewodniczek i przewodników przyrodniczych po całej Dolinie Dolnej Odry dla polskich i niemieckich grup turystów. Ponadto zostanie odnowiony moduł symulacji lotu w budynku Parku Narodowego w Criewen oraz wykonane sferyczne panoramy z lotu ptaka, które w przyszłości będą dostępne w Internecie oraz jako mobilna ekspozycja.

 

Partnerami wartego 2,5 mln euro projektu są Park Narodowy Dolina Dolnej Odry, polski Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego i miasto Schwedt jako Partner Wiodący Projektu. Partnerami stowarzyszonymi są Stowarzyszenie Sportów Wodnych PCK Schwedt e.V. oraz MomentUM – Tourismus und Citymanagement der Region Schwedt – Nationalpark Unteres Odertal. Zadanie zostało dofinansowane w 85% (2,2 mln euro) ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach programu Interreg Va.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ejoTreść komentarza: To jest problem główny, który trzeba szybko załawić: Na zakażenie narażeni są niemal wszyscy, ale wirusowe zapalenie wątroby typu C można szybko i skutecznie wyleczyć, bez obaw o powikłania czy skutki zakażenia. Zatem gdzie tkwi problem? Nierozpoznane HCV latami po cichu rujnuje wątrobę. - Obecnie 40 proc. chorych w momencie diagnozy ma już zaawansowaną chorobę wątroby, a jedna czwarta - marskość. Na dodatek to nie są ludzie starzy, to osoby w wieku 30-50 lat - alarmuje prof. Robert Flisiak.Data dodania komentarza: 26.04.2024, 14:11Źródło komentarza: Od zaburzeń nastroju po niedowłady. Jak nie zarazić się na majówceAutor komentarza: tyleTreść komentarza: Ajwaj, masz fobie...Data dodania komentarza: 26.04.2024, 14:08Źródło komentarza: Wygrali wybory. Wiceburmistrz odchodzi do innej gminyAutor komentarza: RobalTreść komentarza: Już naprzyjmowali do wot takich zawodników bez badań chyba że teraz padają na zawały na białoruskiej granicy. A jak wyglądają widziałem w listopadzie pod cmentarzem -2 żołnierki łącznie koło 200 kg? Czy to jest poważne? Dajcie pieniądze to będą chetniData dodania komentarza: 26.04.2024, 14:08Źródło komentarza: Transseksualiści nie są przyjmowani do wojska. RPO: to dyskryminacjaAutor komentarza: ConnorsTreść komentarza: Po prostu unikają konfliktów.Data dodania komentarza: 26.04.2024, 14:05Źródło komentarza: Transseksualiści nie są przyjmowani do wojska. RPO: to dyskryminacja
ReklamaMrówka
Reklama