Jazz w wyjątkowych przestrzeniach

  • 20.09.2019, 09:29
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Jazz w wyjątkowych przestrzeniach archiwum artysty Michał Martyniuk
Najpierw na Placu Solidarności w Szczecinie, kilka godzin później tuż przy Dźwigozaurach na Łasztowni. Jazzman Michał Martyniuk w niedzielę 22 września zagra dwa uliczne mikrokoncerty w ramach realizacji stypendium artystycznego marszałka województwa. Polecamy być wśród przechodniów!

Projekt artystyczny Michała Martyniuka nazywa się „Jazz Okiem Przechodnia”. Muzyka zagra koncerty w reprezentacyjnych punktach Szczecina i postara się, aby spacerujący tam ludzie oderwali się na chwilę od codziennych obowiązków i skupili swoją uwagę na muzyce jazzowej. Całe przedsięwzięcie zostanie udokumentowane w postaci filmików i nagrań dźwiękowych.

 

Łącznie będą to cztery minikoncerty. Pierwsze dwa już w niedzielę 22 września. W samo południe na dachu Centrum Dialogu Przełomy oraz od godz. 16.00 w okolicy Dźwigozaurów na Łasztowni.

 

- Podczas występów zaprezentuję materiał z mojej nowej płyty jazzowej, która mam nadzieje ukaże się już w listopadzie 2019 roku – podkreśla artysta.

 

Michał Martyniuk jest pochodzącym ze Szczecina pianistą, klawiszowcem, kompozytorem i aranżerem. Ukończył studia o kierunku jazzowym, uzyskując dyplom Jazz Performance na Uniwersytecie w Auckland w Nowej Zelandii. Jest m.in. współautorem projektu After 'Ours, który zrealizował razem z producentem Nickiem Williamsem. Na początku 2017 r. przeniósł się do Polski, nagrał jazzową płytę "Nothing to Prove", która miała premierę w sierpniu 2018 r. W tym roku został nominowany do nagrody Fryderyk za jazzowy debiut roku. Niedawno wrócił do Szczecina czego pierwszym sygnałem był koncert w ramach Szczecin Jazz Festiwal i to właśnie tu rozpoczął pracę na swoim kolejnym albumem.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

pekaes
pekaes 20.09.2019, 11:37
Martyniuk nie robił czasami disco polo?
taki typ
taki typ 20.09.2019, 12:47
To estetyka burmistrza Mieszkowic.
Jazzmenn z Łasztowni
Jazzmenn z Łasztowni 20.09.2019, 11:02
Warto tu podkreślić że Nikitoński musi odejść!
G no no
G no no 20.09.2019, 12:50
Normalnie kiedy on odejdzie to ty roboty nie będziesz miał na igryfino, zawsze będziesz mógł pisać o gumowaniu arcymonków.
ten co liczy
ten co liczy 20.09.2019, 10:53
Ciekaw jestem czy artysta też jest za prawami autorskimi dla tych co zrobili bruk na placu przełomów ?

Pozostałe