Cisza wyborcza przed wyborami parlamentarnymi 2019

  • 12.10.2019, 00:00
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Cisza wyborcza przed wyborami parlamentarnymi 2019
Cisza wyborcza w związku z wyborami parlamentarnymi obowiązuje w całej Polsce. Rozpoczęła się ona o północy z piątku na sobotę 11/12 października 2019 r. i potrwa do niedzieli do godz. 21. Oznacza ona, że pod groźbą kary zabroniony jest jakikolwiek sposób agitacji.

W tym czasie nie wolno np. rozdawać ulotek wyborczych ani rozwieszać plakatów i billboardów, zwoływać zgromadzeń o charakterze wieców wyborczych, wygłaszać przemówień politycznych w miejscach publicznych. Nie można nakłaniać do głosowania. Zabronione jest również publikowanie wyników sondaży wyborczych.

Cisza również w internecie

Cisza wyborcza dotyczy również internautów. W sobotę i prawie całą niedzielę zabroniona jest również agitacja w postaci publikowania postów zachęcających do głosowania na konkretnych kandydatów lub listy, banerów, zdjęć, filmów czy dokumentów. Nie można też pisać komentarzy popierających kandydatów. Dotyczy to też mediów społecznościowych.

Podobnie jednak jak na ulicach - w przypadku banerów czy plakatów wyborczych - wcześniej opublikowane materiały nie muszą być usuwane.

Jednak coś można

Co ciekawe w czasie ciszy wyborczej można jednak zachęcać do wzięcia udziału w wyborach, nie wskazując jednak żadnego kandydata, listy czy komitetu wyborczego (partii).

Za złamanie ciszy wyborczej grożą kary finansowe.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (33)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

sauron
sauron 13.10.2019, 13:38
idzcie glosowac bo zaleje nas Potop z Berlina
Schutzengel
Schutzengel 13.10.2019, 10:30
Żle spałem tej nocy. Wracam z głosowania. To co zobaczyłem jest porażające. Takiej frekwencji nie widziałem od 30 lat. W skupie tak dużo kartofli, że trudno dostrzec dostawców innych warzyw.. Całe stada staruszków, a to nie jakaś pora kościelna.
Ludzie idźcie głosować !!! bo wieczorem stwierdzicie, że mamy PRL-bis z czarną siłą przewodnią narodu.
https://www.youtube.com/watch?…
sondaz
sondaz 12.10.2019, 20:47
W naszym województwie funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o złamaniu ciszy wyborczej przez jedną ze szczecińskich rozgłośni radiowych. na.
kip
kip 12.10.2019, 20:55
Niektórzy to chyba nie zdają sobie sprawy, że zrywanie plakatów i bez "ciszy wyborczej " jest karalne
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 12.10.2019, 18:43
knagulec dziwaku szaczun za szymka h aha ha ah no i wiesz kulawo wyszło ha ha ah wyszliśmy na idiotów ha ah ah
Heniek
Heniek 12.10.2019, 18:19
czy jak wyslę kolezance zdjęcie pisiora na fejsie to będzie złamanie ciszy wyborczej?
powiatowy komisarz wyborczy
powiatowy komisarz wyborczy 12.10.2019, 18:21
Jak swojego to jest okey!
Hulaj dusza piekła nie ma!
Hulaj dusza piekła nie ma! 12.10.2019, 13:31

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 12.10.2019, 12:33
cisza wyborcza to teatr dla debili ha ha ah
miastowy
miastowy 12.10.2019, 18:20
milcz dzbanie wsiowy
Londek
Londek 12.10.2019, 11:55
Przykładowo w UK takie przepisy nie obowiązują W Londynie promują się non stop.
Polak
Polak 12.10.2019, 11:38
Czy cisza wyborcza nie obowiązuje redakcji Igryfino. do chwili obecnej widoczne są twarze osób startujących w wyborach i nawoływania do głosowania na ich osoby. Czy to nie jest agitacja?
do Polaka, co mądrością nie grzeszy....
do Polaka, co mądrością nie grzeszy.... 12.10.2019, 14:15
Ty idioto czytać ze zrozumieniem artykułu nie potrafisz? Afisze na mieście też zniknęły?
do Janusza
do Janusza 12.10.2019, 11:54
"Polak", a ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, przecież w artykule wyjaśnili jaki jest w tym względzie przepis. Gdyby teraz zaczęli usuwać, to dopiero by złamali prawo. Jest więc nie można ruszać, czyli tak jak jest z banerami i plakatami.
X
X 12.10.2019, 11:23
Ciekawe co będzie na kazaniu.
Sauron
Sauron 12.10.2019, 10:46
Nie swiruj idz na wybory, z drugiej strony wiadomo juz ze sa wybory
apel
apel 12.10.2019, 10:41
Demokracja, czyli jak wybralismy tak mamy. Nie bądź durny idz do urny.To niby takie proste a nie korzystamy często z tego
wczorajszy
wczorajszy 12.10.2019, 09:39
ale ooosssso chozzi
sauron
sauron 12.10.2019, 08:55
czerwone twarze chca wyjscz rezerwatu
jutro o 6 rano
jutro o 6 rano 12.10.2019, 09:56
Podlegasz pod paragraf Sauron, bo wiadomo co pisałeś wcześniej.
sauuronn
sauuronn 12.10.2019, 10:35
Gdy naczynia krwionośne skóry rozszerzają się zbyt szybko, na powierzchni twarzy pojawia się zaczerwienienie: jest to uderzenie gorąca. Naczynia następnie wracają do stanu normalnego.
Ale na dłuższą metę objawy te się pogarszają, a naczynia krwionośne coraz bardziej się rozszerzają i stają się widoczne gołym okiem, a ryzyko zaczerwienienia obecne jest cały czas. Wzmagać i pogarszać to zaczerwienienie mogą rożne czynniki
różne przyczyny zaczerwienienia....
różne przyczyny zaczerwienienia.... 12.10.2019, 10:52
tak, tak - podobnie jak z głaskaniem nóżki.... Też niektórym od tego zaczyna krew szybciej krążyć i się czerwienią...
czerwony nos
czerwony nos 12.10.2019, 10:36
Po prostu juz nie pij Sauron!
sauron
sauron 12.10.2019, 10:07
pukni sie czerwon
jutro o 6 rano
jutro o 6 rano 12.10.2019, 10:19
Poczekam aż ciebie pukną. Będę stał w oknie i patrzył na upadek trolla!
sauron
sauron 12.10.2019, 10:32
glupich nie brakuje wsiadaj w samolot czerwony
oburzona
oburzona 12.10.2019, 10:38
Adminie czy nie można usunąć tego trolla co agituje?!
Sauron
Sauron 12.10.2019, 10:47
Gdzie widzisz agitacje?
oburzona
oburzona 12.10.2019, 10:51
Każdy twój wpis Sauron to prowokacja!
Heil Donald
Heil Donald 12.10.2019, 08:07

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Dyl
Dyl 12.10.2019, 07:26
Kartofle, pomidory, papryka, cebula i szczypior - warzywa w kolejności swojej obecnej popularności na bazarze.
non fiction
non fiction 12.10.2019, 00:45
Fikcja w praktyce!
Jezyk
Jezyk 12.10.2019, 00:42
I bardzo słusznie! Popieram!

Pozostałe