SP nr 2 świętuje 60-lecie

  • 01.12.2019, 16:18
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
SP nr 2 świętuje 60-lecie fot. TWS
- Każda rocznica to czas, który nie wróci, ale to czas pełen pracy i satysfakcji. Jestem dumna ze swoich absolwentów. Wielu z nich to dziś znani i wartościowi ludzie. Dziś witam będących na tej sali byłych uczniów i nauczycieli. W szkole uczeń jest najważniejszy, ale bez nauczyciela nie byłoby szkoły. To on uczy pierwszych liter, mówi o ojczyźnie i patriotyzmie, uczy wartości – powiedziała dyrektor Elżbieta Wnuk na uroczystym spotkaniu, które odbyło się 26 listopada 2019 r. w sali gimnastycznej z okazji 60. rocznicy istnienia Szkoły Podstawowej nr 2 im. kpt. ż.w. Mamerta Stankiewicza w Gryfinie.

W dniu jubileuszu palcówki życzenia, kwiaty i sporo wspomnień. Chyba nie ma gryfinianina, który by nie znał popularnej „Dwójki”. W tej szkole zawsze się coś ciekawego się dzieje. Na każdej gali czy spotkaniu nietrudno zauważyć „marynarską” młodzież. Uczniowie „Dwójki” zdobywają nagrody i wyróżnienia w różnych dziedzinach. Są dumni ze swojej szkoły, sztandaru i hymnu, który wszyscy zebrani na sali wspólne zaśpiewali.

Wśród obecnych byli wiceburmistrz Paweł Nikitiński, przewodniczący Rady Miejskiej Rafał Guga z wieloma radnymi, wicestarosta Ewa Dudar, wicekurator oświaty Jerzy Sołtysiak. Wystąpił chór, muzycy i szkolni aktorzy.

I tak szkolny „okręt” ruszył w kolejne dziesięciolecie. Załoga to świetni nauczyciele i pracownicy administracji oraz obsługi, bez których nie może funkcjonować szkoła. Uczniowie to matrosi, a za sterem stoi nie kto inny, tylko dyrektor Elżbieta Wnuk. A gdzieś tam wysoko kpt. ż.w. Mamert Stankiewicz jest bardzo dumny ze swej szkolnej załogi.

TWS

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (24)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (33)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Fałsz
Fałsz 03.12.2019, 17:18
Oj Elka,Elka ...
pssss
pssss 04.12.2019, 00:32
Nigdy nie wiadomo....
Kobieta sukcesu
Kobieta sukcesu 03.12.2019, 15:29
Do redaktora jest pan nie obiektywny i dlatego każdy inny może wpisywać same głupoty co mu ślina na język przyniesie, a jak chodzi o Pieczyńska to wypowiedź jest wygwiazdkowana. I jak inni maja wiedzieć o kogo chodzi, a skoro jest osobą publiczną to wypadało by sie odpowiednio ubrać aby godnie nasza gminę reprezentować.
do wrednej
do wrednej 03.12.2019, 15:51
Jak ktoś nie ma się do czego przypier...ć to wypomina strój.
Miejscowy
Miejscowy 03.12.2019, 08:22
A ten co udaje ,że umie się prezentować mowiłem że Guga szykuje się na burmistrza szykować to on se może święta w domu niby taki przykładny. Rudy falszywy lis. Już jednego rudego mieliśmy w polityce tu mu w Polsce nie wyszło to do Brukseli zpieprzył .A Urbański już był burmistrzem i pokazał co potrafi ,a teraz powinien z godnością dać sobie spokój i wnuki bawić i kołysanki nucić.Do domu dziadku.
łowca osiołków
łowca osiołków 03.12.2019, 09:52
Za kogo Pawełku ty się uważasz aby mówić co ludzie mają robić? Do roboty, bo nie za plotkarstwo ci płacimy!
Kobieta sukcesu
Kobieta sukcesu 03.12.2019, 08:15
Czy wy to widzicie to skandal żeby tak się ubrać *** *** czy Ty nie masz lustra w domu niby taka mądra, a nie wie jak się ubrać do swojej figury. Skandal
iol
iol 02.12.2019, 20:14
Znowu Tenteges i spółeczka urzędowa szukają na kogo by tu zwalić winę za własną nieudolność?
oczko
oczko 02.12.2019, 20:05
Taczki w pogotowiu. Trzeba raz na zawsze skończyć z tym układem zamkniętym w tym mieście.
88
88 02.12.2019, 11:51
Dopiero w 1968r. po przenosinach z Pałacyku pod Lwami do nowo wybudowanej 1000-latki, szkoła otrzymała imię Mamerta Stankiewicza i nakazano nam obowiązko nosić te okropne marynarskie kołnierze.
Widać, że te komunistyczne tradycje nadal są kontynuowane przez prawdziwych patriotów. Troszkę sie dziwię , że na przedstawionych fotografiach nie ma żadnego z pierwszych nauczycieli, nie ma też jej absolwentów. Wszyscy przecież chyba nie umarli ? Dlaczego w kronice szkoły nie ma informacji, że pierwszym kierownikiem szkoły na Górce, była pani Adamczyk?
Co na tej akademii robi kiecman z różowymi, gejowskimi, guzikami przy sutannie, skazany prawomocnym wyrokiem za bicie dzieci oraz osoby z samorządu które nie chodziły do budy na Górce i uprawiają autopromocję medialną?
Kiedyś nie cierpiałem tej szkoły, teraz wspominam z rozrzewnieniem. Moją wychowawczynią była Elżbieta Karyczak po ślubie Walczak. Nie darzyłem jej sympatią, bo używała przemocy fizycznej jak ją ktoś wyprowadził z równowagi.. Niegrzecznych i krnąbrnych chło0pców wychowywano poprzez zbiorowe bicie cyrklem po wewnętrznej stronie dłoni przez panią dyr, Ślebiodę w jej gabinecie. Jej wybaczyłem grzechy, bo do aniołów nie należałem. Przesadziła z prokuratorm Baniakiem, bo to akurat nie ja podpaliłem kopkę siana na działkach za szkołą. Natomiast do dziś leży mi na wątrobie, paskudna i wymalowana jak ruska prostytutka NKWDzistka / Kulpiewiczy/Malinowska/ od j. rosyjskiego. Biła mocno dziennikiem po głowie, aż mi się nieraz słabo robiło.Nie darzyłem też sympatia siostry moich kumpli z podwórka Marii Żegleń. Reszta nauczycieli w zdecydowanej wiekszości była normalna i bardzo fajna. Najbardziej lubiałem panią Szkrabę, Piechowicz, Kitę, Prądzyńska.
Utkwiły w pamięci piesze wędrówki do szkoły przez tory/ było zakazane/ i wspinanie się po stromej skarpie z Kolejowej do góry bo schodów wtedy nie było/ . Pierwsze papierosy na przerwach, wagary, wykopki i tragedie jak samobójcza śmierć koleżanki. Modne było bujanie się na gałęziach z murku przy wjeżdzie do szkoły nad polną ulicą 9-go Maja. Niestety doszło do tragedii, bo jeden z uczniów o imieniu chyba Józek, spadł na dół i pękła mu śledziona / był synem czapnika z 1-go Maja róg Chrobrego/, nie pamiętam czy przeżył, ale nigdy do szkoły nie wrócił, a rodzina zamknęła zakład i wyjechała z Gryfina / pewnie na zachód albo do Izraela/. W szkole, kilka miesięcy po jej otwarciu popełnił samobójstwo /podobno/,odkręcając gaz, mieszkający w przybudówce od strony przedszkola dozorca -palacz.
W jego mieszkaniu zrobiono później gabinet dentystyczno-pielęgniarski.
Uleciało nazwisko, ale legendą była pani woźna Marta. Pamiętam ją jeszcze jak dzwoniła ręcznym dzwonkiem na przerwę w Pałacyku.
Karwa, jaki ja już jestem stary. Tragedia.
:)
:) 03.12.2019, 23:01
Fakt, dużo starszy jesteś..., ale wspomnienia miłe i prawdziwe.
No coś Ty
No coś Ty 02.12.2019, 21:23
Ależ miło się to czyta, taki prawdziwy niczym nie ubarwiony wpis z pamiętnika.
Doskonały dreszczowiec.
Ps. Nie stary, tylko dojrzały. Nie jeden dojrzały mężczyzna mógłby pozazdrościć Panu pamięci. Określac siebie jako starego to prawdziwa ujma, biorąc pod uwagę Pańskie zdolności literackie.
Pozdrawiam serdecznie. :)
88
88 03.12.2019, 23:41
No coś Ty- o cholera, tak do mnie zwraca się jedna kochana Gryfinianka z którą chciałbym pogadać, ale ... /MZ/.
Problem w tym , że taki 'dojrzały' dziadek, przypomina sobie detale z dzieciństwa, a nie pamięta czy wziął lekarstwa. he,he
Rydwan czasu pędzi nieubłaganie, pozostały tylko wspomnienia i żal , że można było inaczej .Przerąbane, muszę się napić coś mocniejszego, bo sie rozkleiłem
Pozdrawiam serdecznie.
https://www.youtube.com/watch?…


No cos Ty
No cos Ty 04.12.2019, 11:14
88- najpewniej nie jestem tą Gryfinianką, gdyż czasy PRL-u znam jedynie z opowiadań i tego co uczyli w szkole ( za dużo się o tym nie mówiło)
Owszem czas pędzi, dlatego uważam że te wspomnienia (nawet te złe) uczą i kształtują człowieka. Najlepsze co w życiu mamy, to właśnie ta pamięć. Pamiętać o tych wszystkich miłościach, wzolatch i upadkach, o wszystkich "pierwszych razach ", nawet te złe wspomnienia i żal przecież czegos nas nauczyły. Dojrzały mężczyzna ( a nie dziadek) widocznie nie potrzebuje lekarstw skoro o nich zapomina:)
Pozdrawiam.
88
88 04.12.2019, 13:00
To tak, jakbyś mnie podrapała za uszkiem. he,he. Fajnie piszesz i miło się Ciebie czyta. Ta gryfinianka, to bardzo bliska mi osoba , którą nagle dopadło paskudne choróbsko. Pozdrawiam.
L
L 04.12.2019, 17:45
:)
No coś Ty
No coś Ty 04.12.2019, 17:44
88- bardzo mi przykro z powodu znajomej.
Dlatego uważam, że należy cieszyć się każdą chwilą w życiu, doceniać to co się ma.
Mówi się że nie wiesz co posiadasz dopóki tego nie stracisz , a ja uważam że ludzie doskonale wiedzą ale naiwnie wierzą że będzie to trwać wiecznie. Dlatego doceniajmy, kochajmy i niczego nie żałujmy :)
lokalny patriota
lokalny patriota 02.12.2019, 13:51
Jestem pod wrażeniem. Znasz trochę historię naszego grodu.
Mama
Mama 01.12.2019, 23:03
Beznadzieja ....
Były uczeń
Były uczeń 01.12.2019, 22:16
Szkoda.. ze jako były absolwent dopiero po fakcie.. o tej uroczystosci się dowiaduje... Można bylo wczesniej o tym napisac. .. Chętnie bym spotkał się po wielu latach z kolegami z klasy..
:(
:( 03.12.2019, 23:03
Szkoda, że nikt nie pomyślał o szarych absolwentach. Znowu wyszło kolesiostwo.
No tak jest
No tak jest 01.12.2019, 21:52
W tej dwójce to sama patologia, strach dziecko tam posłać! Brud i smród! A zdjęcia to chyba kalkulatorem robione.
ogólnie OK
ogólnie OK 01.12.2019, 19:56
BArdzo miła impreza i na poziomie, tylko niektórzy goście z Gminy nie umieli się odpowiednio zachować.
się obyło
się obyło 01.12.2019, 18:52
Sauron poseł nie było.
Sauron
Sauron 01.12.2019, 18:38
A ta komunistka na pierwszym planie co tam knuje
BAD
BAD 02.12.2019, 13:38
O kim piszesz?
gros
gros 02.12.2019, 13:51
Pewno pomyliły mu sie osoby.
wkurzony rodzic
wkurzony rodzic 01.12.2019, 18:15
A pan Niketyński patrzył pracownikom i uczniom w oczy ? Zagęścił szkołę i tak ciasną tworząc w jednym budynku dwie szkoły. Teraz szuka winnych , ta szkoła muzyczna miała funkcjonować w dwójce najwyżej dwa lata ,a tu już piąty rok męczą dzieci i nauczycieli. Tupet ma gostek, tu i spwiedź nie pomoże p Atomowy !! Rozgrzeszenia nie będzie !!
Maciek
Maciek 01.12.2019, 19:50
Nasz przyszły burmistrz Andrzej Urbański i jego zastępcy Rafał Guga i nasza Ewa Dudar. Pięknie wyglądacie. Uzdrowicie nasze Gryfino
wyliczanka
wyliczanka 01.12.2019, 20:15
Wybaczcie, ale.. wystarczyła mi krótka rozmowa z Panem Andrzejem i w moim przekonaniu jest On z innej, minionej epoki i już w tym wieku się nie zmieni. Postawcie na młodość...
mieszkanka
mieszkanka 01.12.2019, 19:57
Trzymam za nich kciuki!
brrrr
brrrr 01.12.2019, 18:53
Fałsz! Fałsz! Fałsz!
prof.
prof. 01.12.2019, 17:41
Brawo Wy!

Pozostałe