Miler z Gazety Gryfińskiej może teraz mieć dwie sprawy sądowe – pisze Kwapisz z 7 Dni

  • 24.01.2020, 12:00
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Miler z Gazety Gryfińskiej może teraz mieć dwie sprawy sądowe – pisze Kwapisz z 7 Dni Zdjęcie ilustrujące dzisiejszy artykuł w 7 Dniach Gryfina.
Krytycy reklamowania wódki na łamach jego gazety (a ja do nich należę) - mieli rację! I sprawa się rypła! Prokuratura podjęła czynności wyjaśniające – napisał w dzisiejszym wydaniu 7 Nowych Dni Gryfina redaktor naczelny i odpowiada na insynuacje Gazety Gryfińskiej odnośnie "donosicielstwa".

-Znam Ryszarda i wiem, jak przeżył te pomówienia Milera. Załamał się chłop i aż mi się jego żal zrobiło. Mam nadzieję, że nie odbije się to tak bardzo na jego zdrowiu – mówi nam gryfinianka.

Ryszard Kwapisz jednak się podniósł i broni swego honoru, podając nowe fakty i stawiając pewne tezy.

-22 stycznia 2020 r. złożyłem w Prokuraturze Rejonowej w Gryfinie wniosek o ukaranie K. Milera – informuje w dzisiejszym wydaniu 7 Dni Gryfina pomawiany Ryszard Kwapisz. Opisuje także swoją sytuację sprzed ponad 30 lat. Wyłania się wyraźny obraz, jak proburmistrzowskie środowisko wywlekło sprawę aby odwrócić uwagę od afery alkoholowej.

O teczce

O „ [donoszeniu] na kolegów” w kontekście współpracy ze Służbami Bezpieczeństwa PRL tekst w gazecie Gryfińskiej opublikował Kamil Miler. Okazuje się, że Ryszard Kwapisz coś w latach 80. XX wieku podpisywał, gdy łatwił sprawy paszportowe na studia doktoranckie w Moskwie.

-Uzyskałem stopień doktora nauk politycznych i filozoficznych. Wróciłem do kraju latem 1988 roku, a rok później system polityczny w Polsce się zawalił i musiałem szukać pracy. Przez dwa lata byłem nawet bezrobotny. Ale się nie stoczyłem, ani nie... sk...wiłem – wyjaśnia Ryszard Kwapisz. Podaje też wiele innych szczegółów…

O zdemoralizowanej władzy

Ryszard Kwapisz pisze, że to władza „zdemoralizowała Kamila Milera. Inteligentny redaktor wiedział, że pokazując wizerunek alkoholu wysokoprocentowego w gazecie i oknie swej redakcji - robi coś zabronionego prawem. Ale był przekonany, że jego "układ" jest tak potężny, że nikt się nie odważy ogłosić sprzeciwu publicznie! A jeśli nikt głośno nie powie "nie", to zapewne także funkcjonariusze stojący na straży prawa będą woleli nie zauważyć. Niestety, znaleźli się „głupcy” i publicznie powiedzieli, że to łamanie prawa.”

Podejmuje też wątek „zamiatania sprawy pod dywan”.

O gryfińskim układzie

W dzisiejszym (24 stycznia 2020 r.) wydaniu 7 Dni Gryfina sporo anegdot, ale i faktów np. tych dotyczących spotkań przy obiedzie z burmistrzem Mieczysławem Sawarynem. Ryszard Kwapisz pisze: burmistrz zrobił niepotrzebny błąd. M. Sawaryn wysłał do redakcji igryfino list, w którym przyznał, że taka reklama wódki to przestępstwo! Ale zrobił to dopiero w piątek, gdy w 7 Dniach Gryfina ukazała się informacja, że prokuratura wspomniane czynności podjęła. A fakt, że sam nie zawiadomił prokuratury, tłumaczy tym, że wcześniej zrobiłem to ja więc on nie musiał. Problem w tym, że ja prokuratury nie zawiadamiałem, a jedynie spytałem i napisałem o sprawie w gazecie. Burmistrz jednak chciał to zwalić na mnie. Dlaczego? A co, miał to zrobić osobiście burząc swój polityczny układ? - podsumowuje dosadnie Ryszard Kwapisz.

 

O zarzutach Gazety Gryfińskiej w stosunku do redaktora Ryszarda Kwapisza i jego odpowiedzi pisaliśmy wcześniej tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/35245,zlozyl-zawiadomienie-do-prokuratury-na-kamila-milera

Natomiast o aferze z reklamą alkoholu pisaliśmy ostatnio tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/35233,gryfinska-republika-alkoholowa-gra-toczy-sie-nadal

 

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (117)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kariera magazyniera
kariera magazyniera 28.01.2020, 22:07
Kamil wjechał do redakcji na plecach Sawaryna i swojego brata Tomasza, inaczej prawdopodobnie jeździłby wózkiem widłowym.
krótko i zwięźle
krótko i zwięźle 28.01.2020, 18:58
Kamil Miler zapowiada że będzie grzebał w teczce Ryszarda Kwapisza. Grał na nucie alkoholu a teraz gra na teczkach.
Górka
Górka 29.01.2020, 18:02
Kamil niech zagra na swoim nosie i swojego brata ( aparacika ) niech nie straszy ludzi ! dosyć już tego zła .
Nikotyński
Nikotyński 28.01.2020, 19:04
Kamil Miler musi odejść!
%
% 29.01.2020, 18:02
Natychmiast .
żenua
żenua 28.01.2020, 17:18
Kamil znowu pisze sprostowanie co on miał na myśli. Żenada

Artykuł z internetu usunął
gorgon
gorgon 28.01.2020, 11:26
Z podtulonym ogonem sie wycofują, już zlikwidowali artykuł który był na portalu, widać ze strach ich obleciał
echo
echo 27.01.2020, 22:42
Do wszystkich, którzy pytają dlaczego! Dlatego, że na nich głosujecie! Będzie coraz gorzej bo czują się bezkarni.
Napo Leon
Napo Leon 27.01.2020, 14:26
Niepijący musi odejść!
uważny
uważny 27.01.2020, 13:33
Próbę zrobienia "donosiciela" z pana Kwapisza zrobiono dwa razy. Raz zrobił to burmistrz Mieczysław Sawarym mówiąc, że to niby pan Kwapisz doniósł do prokuratury. A prawdziwi dziennikarze tego nie robią. Drugi raz uczynił to Kamil Miler.

czerwony jak cegła
czerwony jak cegła 26.01.2020, 23:33
Każdy redaktor czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę przeciw władzy ludowej, niech będzie pewny, że mu tę rękę władza ludowa odrąbie, w interesie klasy robotniczej, w interesie chłopstwa pracującego i inteligencji, w interesie walki o podwyższenie stopy życiowej
donosiciel
donosiciel 27.01.2020, 13:42
Niekotański musi odejść!!!
Marek
Marek 26.01.2020, 22:37
Miller na prezydenta. Wódka dla wszystkich. Płaczki wypłakać się w poduszkę i anonimowo w internecie
!
! 29.01.2020, 18:07
Na stróża wózka widłowego (oczywiście Miler )
reklama wódki na każdym balkonie w Gryfinie!!! Każdy równy wobec prawa:)
reklama wódki na każdym balkonie w Gryfinie!!! Każdy równy wobec prawa:) 26.01.2020, 23:37
Najpierw to on powinien pochodzić po sądach wyjaśniając, czy gazeta miała prawo do "procencika" od wódki reklamowanej, czy lokal gminny do tworzenia marki wódki był wynajęty, czy osoby na filmach reklamujących wódkę były tam legalnie (chodzi o pracowników gminnych jednostek) a inne przypadkowe wyraziły zgodę na publikację wizerunku w reklamie wódki.

Przy tym taki "drobiazg" jak nazywanie "swoim" produktem wódki z Torunia z nalepką z nazwą - to już naprawdę malutkie "kłamstewko" sugerujące lokalny charakter produktu...
:-)
:-) 27.01.2020, 00:34
Niezła kasa szykuje się dla adwokatów i może też dla innych wkręconych w reklamę.
kolejny numer gg
kolejny numer gg 26.01.2020, 20:54
No to się zacznie zawracanie Odry kijem.
ja
ja 26.01.2020, 20:11
od wieków ciągnie się w polsce warcholstwo i pieniactwo.Jeden drugiego utopił by w przysłowiowej łyżce wody.Prawdę powiedział nijaki Engels ,ze Polacy nie umieja i nie powinni sami się rządzić !(niestety)
do ciepłego glusia
do ciepłego glusia 26.01.2020, 23:39
Warchoł na stanowisku w gminie z dwoma warchołami z powiązaniami rodzinnymi lekceważący prawo - to dopiero nieszczęście glusiu
gryfik
gryfik 26.01.2020, 20:21
Działania lub brak działań Sawaryna i Milera w tym przypadku, to typowe warcholstwo czyli samowola, brak poszanowania prawa. Miler swoim odpowiedzią, że to nie reklama (czyli czarne nie jest czarne) i Sawaryn, że to przestępstwo ale Kwapisz niby go wyręczył wprowadzają zamęt. Poszkodowanych coraz więcej.

Ja, nie wiedziałem żeś komunista, ale skoro powołujesz się na Engelsa, to czysty komunista. Ale zgadzam się tylko z tym, ze Sawaryn nie umie rządzić.
ja
ja 27.01.2020, 07:41
wszak niejaki Joszua Christos był pierwszym ideologiem komunizmu.Do dzisiaj ma miliony wyznawców.
do całownika biskupa w... palec:)
do całownika biskupa w... palec:) 27.01.2020, 12:48
Tylko że sawaryniarzu niewidzący układu - - Miler gazetę w wódę przemieniał w gminnym lokalu nielegalnie reklamując i za "procencik"
uważam, że
uważam, że 26.01.2020, 18:53
Powtórzę się, ale co tam: te podrygiwania Milera są próbami odwrócenie uwagi od złamania zakazu reklamy alkoholu. Są tak wiarygodne, jak ten jego lokalny produkt z Torunia!
przestroga dla Milerka-wróbelka
przestroga dla Milerka-wróbelka 26.01.2020, 18:38
Na mrozie wróbelek wybrał się pofruwać. Po kilku minutach zesztywniały mu skrzydełka i wpadł w zaspę obok obory. Powoli zaczął zamarzać. Z obory wyjrzała krowa. Zobaczyła wróbla i myśli sobie:
"A obsram go sobie".
Podniosła ogon i puściła na wróbla "krowi placek". Wróbelkowi zrobiło się
ciepło, odtajał, wystawił dziobek i zaczął ćwierkać. W tym samym czasie do
kurnika próbował się zakraść lis. Zobaczył wróbla i pomyślał sobie:
"Wróbel to nie kura, ale zawsze coś na ząb".
Wyciągnął wróbla, otrzepał z gówna i zjadł.
Jakie trzy morały wypływają z bajki o wróbelku?
1. Nie każdy, kto na ciebie nasra jest twoim wrogiem.
2. Nie każdy, kto cię wyciąga z gówna jest twoim przyjacielem.
3. Jak wpadłeś w gówno po uszy, to nie ćwierkaj, że ci w nim dobrze.
skandaloza
skandaloza 26.01.2020, 00:15
Wydawca gazety pan Marek Słomski materiał opublikowany przez K. Milera nazywa wprost PASZkWILEM. a używanie przez niego określeń donosiciel w kontekście wiedzy o iPN nazywa SKANDALEM.
czytałem
czytałem 26.01.2020, 09:54
Skandaloza, jest tam więcej negatywnych określeń pod adresem redaktorka.
cóż
cóż 26.01.2020, 19:41
Po tym jak p. Miler zaatakował pana Kwapisza i jak tłumaczył się z "niereklamy" to wyraźnie widać, że logiką i myśleniem to ma niewiele wspólnego.
trend
trend 25.01.2020, 20:22
To Miler y niedźwiedzią przysługę Sawarynowi.
kadm
kadm 26.01.2020, 09:55
Już ktoś dawno napisał że pociągną go na dno, ale sam sobie wybrał ten los.
Kob.
Kob. 25.01.2020, 16:10
Panie kwapisz, ma pan wśród mieszkańców duże poparcie. Widzimy jak pana krzywdzi ten młody człowiek. niech się pan nie martwi, mądrzy ludzie wiedzą co jest co.
Puchatek
Puchatek 25.01.2020, 09:30
Redaktorek o bardzo małym rozumku powinien zlustrować się sam!
Młynarczyku
Młynarczyku 25.01.2020, 15:45
Niski wzrost idzie w parze z niskim poziomem.
tak tak
tak tak 25.01.2020, 08:53
proszę przypomnieć kto jest odpowiedzialny za inwestycje w Gryfinie,których brak i nic w tej kwestii nie dzieje się
czego nie dotkną to sp...
czego nie dotkną to sp... 25.01.2020, 15:44
Patrząc na słynne "schody Milera" 10 metrów od istniejących (bo przekraczało możliwości dogadania się z koleją) i mauzoleum w centrum miasta - to już lepiej niech się nie zabierają, bo i tak sp...
strach
strach 25.01.2020, 01:52
Bezczelne łamanie prawa, zaszczuwanie, śmierci samobójcze, napadanie na starszą kobietę przez odżywionych osiłków, szantażowanie, zemsta za nieposłuszeństwo, „haki” – ludzie, o czym wy piszecie?
To mafia, czy spokojne Gryfino?
Karma
Karma 25.01.2020, 00:18
W związku z tym, że Miler Kamil syn Jerzego usunął mój kolejny wpis na swoim szmatławym, forum publikuję go tutaj:
"Dlaczego Kamilu Miler usuwasz z forum niewygodne dla ciebie wpisy? Jeśli dałeś ciała z reklamą alkoholu, to trzeba było usunąć reklamę z przestrzeni publicznej i przeprosić, a nie atakować Kwapisza. To nie on jest winien, że zamiast nowego auta za chwilę będziesz jeździł rowerem (pod warunkiem, że samochód wystarczy na zapłatę grzywny za reklamę wódy w twojej śmieciarskiej gazecie). Kamil, nie martw się! W Zalando szukają ludzi na wózki widłowe. Może to robota dla ciebie? Jesteś mało lotny na umyśle i z twoim wyglądem wiejskiego czereśniaka w sam raz pasuje-) Nie pozdrawiam.
p.s. załatw też miejsce dla Tomka, bo on już długo miejsca w urzędzie nie zagrzeje."
Pasza dla bydła
Pasza dla bydła 25.01.2020, 09:27
To nie jest "niewygodny" wpis lecz wpis obelżywy i prymitywny.

Za kogo ty się robaczku uważasz że chcesz układać życie i pracę innym ludziom ?
do paszy dla bydła (z popitką nielegalnie reklamowaną)
do paszy dla bydła (z popitką nielegalnie reklamowaną) 25.01.2020, 16:57
Paszo dla bydła - a za kogo ty się uważasz, że nie przeszkadza ci bezczelne łamanie prawa, zaszczuwanie itp?

Pozostałe