Urzędnicy nie są dobrze chronieni - skarży się czytelniczka

  • 31.03.2020, 11:00
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Urzędnicy nie są dobrze chronieni - skarży się czytelniczka
Szanowna Redakcjo, proszę o pomoc. W gryfińskim urzędzie nic nie robi się dla ochrony pracowników. Niektóre wydziały nie przychodzą do pracy, bo nie muszą. Reszta jednak musi. A zabezpieczenie? Dwie pary rękawic na tydzień, maseczki jedna na tydzień. To ma być ochrona pracowników?! Ostatnio pani skarbnik zaczęła straszyć, że będzie rozliczać pracowników za nieobecność w pracy, czyli pracę mobilną. Co oni robią w tych domach? A pani skarbnik jest taka odważna? Maseczka kupiona przez urząd, czy mąż zafundował? - pisze do nas rozżalona czytelniczka.

List tej treści otrzymaliśmy wczoraj i wczoraj przesłaliśmy pytanie do Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie. Odpowiedzi na razie brak, a sprawa bezpieczeństwa urzędników jest sprawą zbyt ważną, aby ją przeciągać.

Jeszcze w ubiegłym tygodniu burmistrz Mieczysław Sawaryn deklarował: - Uruchomiona została rezerwa na zarządzanie kryzysowe w kwocie 125 tysięcy złotych. Do tej pory zrealizowane wydatki to kwota niecałych 30 tysięcy złotych. Wśród wydatków największą kwotę stanowił zakup masek ochronnych oraz żelu antybakteryjnego – kwota 15,3 tysiąca złotych. Zakupione zostały również rękawice, mydło, płyny do dezynfekcji, materiały ochronne oraz usługa druku plakatów informacyjnych. Kolejne zamówienia są na etapie realizacji.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (46)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pracownica gminna
Pracownica gminna 02.04.2020, 01:56
Slucham ..pan Seweryn mowi o maskach o jakich maskach..no moze i rekawiczki juz dotarly na osrodkow podlwgajacych pod gmine ale maski i plyny do desynfekcji to bez kom..nie ma braki a masek nie bylo w cale..wiec pracownik do roboty do biura ale masek brak..nie wazne ze jest nas malo w gminie czy w ops..maski powinne byc ..tym bardziej ze desynfekcja rqczej plyny tak daja w gardlo przy pryskaniu ze czlowiek sie dusi..a sprzataczki odkarzaja wszystko i sie dusza ..a co z ich zdrowiem wkoncu to hemia maja wdychac te opary i nabawic sie jakiegos horupska..oj panie burmiatrzu dbaj o pracownikow wszystkich i traktuj rowno..
Mika
Mika 01.04.2020, 12:01
W Chojnie dwa tygodnie temu chcialam wyrobic dowod osobisty dla dziecka i tu urzad jest zamkniety i wylacznie przez internet moge zlozyc wniosek pod warunkiem ze posiadam tzw. " profil zaufany".
niemożliwe!
niemożliwe! 31.03.2020, 16:09
M.Sawaryn nie potrafi ogarnąć urzędu a chce gminą rządzić?
Obserwator
Obserwator 31.03.2020, 15:16
A starosta twardziel na Sprzymierzonych jakby nie było problemu Covid 19 wchodzisz do budynku urna na listy idziesz sobie na góre parę broszurek przyczepionych ale wszyscy pracują. To jest poświęcenie.
taka ciekawostka a propos Alp
taka ciekawostka a propos Alp 31.03.2020, 14:43
Zakażony koronawirusem mężczyzna wyszedł ze szpitala MSWiA w Warszawie i udał się do pobliskiego sklepu z alkoholem. Kupił piwo i wrócił do placówki. Efekt jest taki, że sklep musiał zostać zdezynfekowany, sprzedawczyni jest na kwarantannie, a policja szuka klienta, który mógł mieć kontakt z zarażonym. Nieodpowiedzialny pacjent odpowie za sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób. Grozi mu osiem lat więzienia
Żenada
Żenada 31.03.2020, 14:32
Na wioska sołtys zbiera za śmieci to co tu dużo pisać.
narty
narty 31.03.2020, 14:33
Lepiej niech siedzi w domu a nie po Alpach jeździ!
króko
króko 31.03.2020, 14:25
Jkai pan taki kram.
Ja
Ja 31.03.2020, 12:50
Polowa ludzi tam pracujących, powinna byc zwolniona!!
kocyk
kocyk 31.03.2020, 20:34
I tak nic nigdy nie robili
doJa
doJa 31.03.2020, 13:00
A wicków to nawet dwóch!
Zwalniacz
Zwalniacz 31.03.2020, 11:47
Zwolnić tych co narzekają!!!!
do Zwalniacz
do Zwalniacz 31.03.2020, 12:09
Ostatnio Sawaryn narzekał, że gmina dużo straci bo biletów na Lagunę nie sprzedają.
zawistne hieny
zawistne hieny 31.03.2020, 11:45
I zaczęło się jak na sesji. Kto tylko skrytykuje burmistrza to przez jego pieski zaraz zostanie obszczekany. Dobrze, że nazwiska nie podała, bo już musiałby się pakować. Lenie nie lubią prawdy!
też z urzędu i  nikogo się   nie boję
też z urzędu i nikogo się nie boję 31.03.2020, 11:43
A na hugo komu te plakaty ? Kto je czyta ? Nie ma ludzi myślących w urzędzie ? Pani Blejsz zaczęła śię mocno szarogęsić,zaraz wygryzie któregoś wicka, bo dobra jest w te klocki. Co do medialnego gadania burmistrza,no to przecież wiadomo,że człowiek oderwany z ochronnych pieleszy czyta gotowce,które mu podtykają pod nos.
Górka
Górka 31.03.2020, 17:37
BLEJSZ I MILERDOJNY NATYCHMIAST DO ZWOLNIENIA ! BARDZO SZKODLIWE DZIAŁANIA W GMINIE GRYFINO.
tak wynika
tak wynika 31.03.2020, 11:39
Nie ogarnia facet tematu. Przykre ale nawet jego urzędnicy mają złe o nim zdanie.
karma
karma 31.03.2020, 16:48
Urzędnikom nigdy nie dogodzisz. Za czasów H.Piłata był porządek, każdy mógł przyjść do burmistrza i wywalić co miał na wątrobie. Teraz płaczą pewnie ci, którzy pierwsi witali kwiatami Sewreyna
Arn de...
Arn de... 31.03.2020, 11:35
Szanowna Redakcjo, proszę na przyszłość, BY LISTY I UWAGI ROZHISTERYZOWANYCH, ROZŻALONYCH PAN, ZAPRZESTAĆ DRUKOWAĆ. Ta czytelniczka to jakaś makabra, typowy bezmózg z pretensjami do życia i świata. Nie hejtuję w sieci ale są momenty gdy puszczają nerwy nawet, jak ja, osobom spokojnym z natury! Skoro ja, szary obywatel, kupuję maseczkę za swoje TO NIBY DLACZEGO URZĘDNIK OCZEKUJE, ŻE - W CZASACH PANDEMII, ZAPEWNI MU JĄ - Z MOICH PODATKÓW, URZĄD ?! Czyżby tak mało zarabiał, że nie stać go na wydatek 10 złoty ?? Cytuję; " A zabezpieczenie? Dwie pary rękawic na tydzień, maseczki jedna na tydzień. " No nie, żal d. ściska ! Brak maseczek dla ludzi z I szej linii / służba zdrowia / a tu żądania i demagogia ja za Edzia G. !! Redakcja też sfiksowała przesyłając pytanie do BMS jakby ten nie miał innych zajęć ! Kury Wam szczać prowadzać a nie dziennikarstwem się zajmować !!
podstawowa wiedza
podstawowa wiedza 31.03.2020, 11:42
Oj urzędnicy z "bożej łeski", jak wy zarządzacie tą gminą?! Arn de, to pracowdawca jest w obowiązku pracownikom zabezpieczyć środki ochrony
Arn de...
Arn de... 31.03.2020, 16:04
Że pracodawca to oczywiste, ale czy raban i pytania do Burmistrza to rzeczy na miejscu ? PS; dziękuję "urzędnikom" za minusy, taki poziom umysłu trzymać a może i Was redukcje dotkną.
do 16.04
do 16.04 31.03.2020, 20:24
Heh, nazwy piastowanych stanowisk piszemy MAŁĄ LITERĄ
urz
urz 31.03.2020, 16:08
Proszę bardzo. Brzydzę się takimi doopowłazami władzy.
tłumnie
tłumnie 31.03.2020, 16:49
Teraz tam takich tłumy. Co jedna paniusia to lepsza wazelina. I bez mydław d.. wejdzie
Olaf
Olaf 31.03.2020, 11:32
Przecież urząd jest zamknięty dla petentów, więc nie rozumiem skąd obawa? W sklepie prędzej można się zarazić.
Alpejczyk
Alpejczyk 31.03.2020, 11:43
Albo od pracodawcy który wrócił z Alp!
zimny pot
zimny pot 31.03.2020, 14:25
I później latał od pokoju do pokoju.
misio pysio
misio pysio 31.03.2020, 11:29
ha ha ha , dobre komentarze lecz słabe . W Gryfinie każdy sobie jest panem a Polak to taki spryciarz .Wszystko co byście nie pisali to tak jak byście listy wrzucali do barki w naszym nabrzeżu .
Gabriel
Gabriel 31.03.2020, 11:24
Oj nie lubią tej skarbniczki co się tak szarogęsi! Nie dziwię się
Mak Kwak
Mak Kwak 31.03.2020, 11:46
A niby ma pseudonim Świnka Pepa, więc powinna być łagodna.
ksywa
ksywa 31.03.2020, 16:50
Świnka? Oj, a dlaczego?
pomyślmy tylko
pomyślmy tylko 31.03.2020, 11:22
Jak ktoś sobie nie radził w normalnych warunkach, to jak nagle ma radzić sobie w kryzysowych. Przecież to nierealne!
Dobre
Dobre 31.03.2020, 11:21
zgr, samo zestawienie słów "Sawaryn" i praca" brzmi groteskowo!
zgr
zgr 31.03.2020, 11:53
racja, nie pomyślałem, przepraszam
Bambo
Bambo 31.03.2020, 11:18
A kto w tym mieście może czuć się bezpiecznie? Chyba tylko strażnicy w samochodach.
We lowe
We lowe 31.03.2020, 12:11
Miejscy, trzeba dodać.
raczej
raczej 31.03.2020, 12:15
Wiejcy bo od Wieśmaka Seweryna
zgr
zgr 31.03.2020, 11:18
a sawaryn w pracy?
Sołek
Sołek 31.03.2020, 17:42
Jak pracuję to i Tak nie wie co się dzieję w GMINIE !!
kamyk
kamyk 31.03.2020, 11:20
On pracuje zdolnie zdalnie :))))))))

Pozostałe