#Palma. Stwórzmy wirtualną procesję w Niedzielę Palmową

  • 05.04.2020, 00:03
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
 #Palma. Stwórzmy wirtualną procesję w Niedzielę Palmową
Epidemia koronawirusa uniemożliwia uczestnictwo 5 kwietnia 2020 r. w obchodach Niedzieli Palmowej w kościołach, dlatego zachęcam do włączenia się w modlitwę Kościoła poprzez liturgię w domach – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik. Zachęcił też, by publikować zdjęcia palm w mediach społecznościowych z hasztagiem #Palma. Dzięki temu ma powstać +wirtualna procesja z palmami+, która w normalnej sytuacji w Niedzielę Palmową odbywa się w kościołach z udziałem wiernych. Zapraszamy zatem abyście umieszczali na naszym redakcyjnym profilu na Facebooku zdjęcia tegorocznych wielkanocnych palm.

Rzecznik Episkopatu wskazał, że Niedziela Palmowa przypomina uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy, którego tłumy witały zielonym gałązkami i okrzykami „Hosanna”, ale także zwraca uwagę na mękę Chrystusa, której ewangeliczny opis odczytywany jest podczas Mszy świętej.

„Niedzielą Palmową otwieramy Wielki Tydzień, którego centrum stanowi Triduum Paschalne. Zapraszam, żeby w tym czasie nasze domy stały się szczególnymi domami modlitwy. Zdecydowana większość z nas, z powodu ograniczeń sanitarnych, nie może brać udziału w Mszach św. i nabożeństwach w kościołach i kaplicach. Możemy jednak w tym dniu w naszych domach włączyć się w modlitwę Kościoła na całym świecie, która rozpoczyna Wielki Tydzień” – podkreślił.

Rzecznik Episkopatu dodał, że chociaż liturgia Niedzieli Palmowej koncentruje się wokół Męki Pańskiej, to jest ona również zapowiedzią zmartwychwstania, zwycięstwa nad śmiercią i nowego życia, które symbolizują palmy. „To dla nas czas nadziei i pocieszenia w tej trudnej sytuacji. Zawierzmy wszystko Bogu poprzez modlitwę, On nas nigdy nie opuszcza” – dodał.

Ks. Rytel-Andrianik zachęcił, by w Niedzielę Palmową uczestniczyć w transmisjach mszy św., i nabożeństw „Gorzkich Żali”, które on-line transmituje wiele parafii. „Możemy przygotować palmy z materiałów, które mamy w domach, mogą to być także zielone gałązki. O godz. 12.00 zapraszam do włączenia się w modlitwę „Anioł Pański” z papieżem Franciszkiem poprzez transmisje i modlitwy w intencji ustania pandemii koronawirusa, za chorych, zmarłych i ich rodziny” – powiedział.
 
Ks. Rytel-Andrianik zachęcił też, by publikować zdjęcia palm w mediach społecznościowych z hasztagiem #Palma. Jak podkreślił, do fotografii można dołączyć cytaty z Pisma Świętego. Dzięki temu ma powstać +wirtualna procesja z palmami+, która w normalnej sytuacji w Niedzielę Palmową odbywa się w kościołach z udziałem wiernych.
 
„Uczestnicząc w akcji #Palma będziemy dzielili się z innymi przeżywaniem Niedzieli Palmowej i mimo kwarantanny i izolacji możemy budować duchową wspólnotę” – wskazał rzecznik Episkopatu.
 
BP KEP
 
A tak rok temu wyglądała w Gryfinie Niedziela Palmowa (2019 r.).
 
 

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Procesją z Maryją w koronie w koronawirusa
Procesją z Maryją w koronie w koronawirusa 06.04.2020, 12:06
Pójdźmy na mszę, módlmy się, poświęćmy kiełbasę i jajeczka, okadźmy kościół. Dajmy w kopertę i na tece. I do przodu, do boju z szatańskim wirusem.
palma margaryna
palma margaryna 06.04.2020, 07:40
Chcę tradycyjnie spędzić święta i podzielić się z rodziną opłatkiem tylko nie wiem gdzie go kupić. Z góry dziękuję za cenne wskazówki.

Jan
Jan 06.04.2020, 12:08
U kościelnego albo w sklepie z dewocj0onaliami. Ten u kościelnego jest już poświęcony wodą z chrzcielnicy a ten ze sklepu obok kościoła trzeba umaczać w krzcielnicy.
kod
kod 06.04.2020, 08:34
u psychiatry albo biedronia
Er
Er 05.04.2020, 19:51
Wielkanoc to nie jest święto odrodzenia przyrody i nadziei, to jest święto Zmartwychwstania Jezusa i naszego przez to odkupienia. Nie świetujemy odrodzenia przyrody! Nie jesteśmy wyznawcami pogańskiej wiary, na tym zresztą polega rewolucyjność prawdziwej religii i Objawienia, chrześcijaństwa, że symbole związane z naturą są tylko symbolami, pełnią funkcję pomocniczą, tak jak funkcję pomocniczą pełni np.dźwięk C lub F danej oktawy, sam dźwięk nie jest odbiciem nadprzyrodzonej rzeczywistości. Symbole więc odsyłają do swiata nadprzyrodzonego, Bożego, do którego zmierzamy, nie są ważne same dla siebie.
parafianin
parafianin 05.04.2020, 19:49
Epidemia nie jest wieczna w przeciwieństwie do naszej wiary.
Edek
Edek 05.04.2020, 19:43
To, że emeryci wcześniej wstają to ściema. Chyba tylko ci co ich sumienie dręczy. Ja mam czyste i śpię długo.
Jaś
Jaś 05.04.2020, 15:25
A ja obchodzę właśnie rocznicę wrzucenia Baby Jagi do pieca przez Jasia i Małgosię. Wystrugałem sobie cudną łopatę i najarałem w chlebowym piecu. Wesołego palenia Baby Jagi wszystkim życzę!
ot co
ot co 05.04.2020, 15:27
Po prostu Jasiu za dużo zioła palisz
Mroczny Janek P.
Mroczny Janek P. 05.04.2020, 10:49
Po co w wirtualnej ? Ja idę w normalnej. Ina mszę. Proboszcz w Mierzynie robi 46 mszy dziennie. Prawdziwa wiara zwycięży.
L
L 05.04.2020, 08:55
mam, fajnie
śliczne
śliczne 05.04.2020, 00:15
Kto zrobił takie ładne palemki?

Pozostałe