Społecznik 03.06.2019 - 03.07.2019
Społecznik 03.06.2019 - 03.07.2019
Społecznik 03.06.2019 - 03.07.2019

Niedziela Palmowa. Procesja z palmami przeszła ulicami Gryfina [FOTO]

  • 14.04.2019, 16:03
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Niedziela Palmowa. Procesja z palmami przeszła ulicami Gryfina [FOTO] fot. TWS
Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień w Kościele katolickim. Poświęcenie gałązek palmowych odbywa się podczas wszystkich mszy świętych. Procesja z palmami wyruszyła ulicami Gryfina dzisiaj o godz. 11.15.

Kolorowe orszaki w Niedzielę Palmową przygotowuje się dla upamiętnienia uroczystego przybycia Pana Jezusa do Jerozolimy. Kościół NNMP w Gryfinie wypełnił się wiernymi, którzy przynieśli przeróżne palmy wielkanocne i bukieciki wykonane z kolorowych kwiatów, gałązek bukszpanu lub traw znad jeziora, z zasuszonych kłosów i kwiatów Ozdobione barwnymi tasiemkami i wstążeczkami tworzyły przepiękne kompozycje. Mnie najbardziej podobały się te wykonane z naturalnych gałązek wierzbowych.

Orszak ulicami Gryfina poprowadził ks. Stanisław Helak.

Dziś obchodzony jest także XXXIV Światowy Dzień Młodzieży.

TWS

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (48)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (27)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

schutzengel
schutzengel 15.04.2019, 22:27
Co katolikom niektórym tradycja jest bardzo bliska, : zacznijmy od znaczenia słowa ' parafianin ' - wszędzie ma znaczenie pejoratywne; przypisywany ludziom o niepostępowych poglądach; "zacofanie",zacofany,bez ogłady ograniczony, bez wykształcenia,prowincjonalny,zasciankowy;
również jako członek danej parafii.
Budowa wielkich palm wielkanocnych to tradycja biednego i zacofanego małopolskiego miasteczka Lipnica Murowana. W Gryfinie nigdy nie było tradycji robienia monstrualnej wielkości palm wielkanocnych.
Jeżeli przy władzy będzie PiS i Kościół Katolicki, to wkrótce nasze miasto stanie się za***m Zachodniego Pomorza, takim samym jak ta podbocheńska wiocha gdzie psy ***mi szczekaja, a miarą wielkości jest tzw. Palma Wielkanocna. Religijna dzicz niszczy młode pędy drzew aby zadowolić próżnego, plebana miłującego ich dzieci. Jestem pewien, że organizatorem jarmarku i konkursu palm na chwałę Kościoła Katolickiego i miejscowego plebana był świecki Urząd Miasta i Gminy.
To już czwarty wątek IGryfino, dotyczacy tej samej imprezy.
......
...... 16.04.2019, 09:10
oj odbija częsci społeczeństwa palma .odbija .przecież 90% obrzędów katolickich zywcem zaczerpnięte z obrządku pogańskiego słowian.
znają i lubieją ;)
znają i lubieją ;) 16.04.2019, 09:32
Tylko skąd na zachodzie Europy te niby słowiańskie obrządki znają????
......
...... 17.04.2019, 04:20
to na zachodzie też ganiają w procesjach ?
katolik
katolik 15.04.2019, 20:08
w imię wiary mordowali,mordują i będą mordować ,zapytajcie siostry zakonne czy wykonują posługę jak ksiądz karze,NIE MOGĄ odmówić ślubowały POSŁUSZEŃSTWO , przyprowadzajcie żony ,córki i dzieci,oni nie odmówią,jak MI POWIEDZIAŁ ksiądz którego mam w rodzinie IM tylko ŻENIĆ się NIE MOŻNA
Pikuś
Pikuś 15.04.2019, 20:00
A gdzie władza? Już się skończył tani lansik?
88
88 15.04.2019, 13:13
Parafianie ! wiecie, że https://www.salon24.pl/u/ryuuk…
pod wrażeniem
pod wrażeniem 15.04.2019, 11:33
Jak zwykle dobra organzacja.
parafianin
parafianin 15.04.2019, 09:21
Piękna tradycja i jednocześnie świadectwo wiary. Zawsze staram się uczestniczyc jak tylko mogę.
wierny
wierny 15.04.2019, 19:59
jakiej wiary!!! , tej która wymordowała miliony istnień ludzkich w imię wiary silniejszego
Fox
Fox 17.04.2019, 20:39
Zgadza się. Szczęście, że Sobieski pod Wiedniem pogonił tureckich turystów. Szkoda, że dziś brakuje takiego Sobieskiego. Dalej idąc tą drogą, to lewactwo gotów jeszcze przepraszać, za Sobieskiego.
Taka prawda
Taka prawda 15.04.2019, 09:33
Tradycja tak... ale świadectwem wiary są twoje dobre uczynki w życiu.. I za to Bóg cię rozliczy. Klepanie zdrowasiek nie wystarczy.
parafianin
parafianin 15.04.2019, 09:45
A to był właśnie jeden z uczynków. Tak to traktuję
do parafianina
do parafianina 15.04.2019, 10:03
Uczynek ? A to ciekawe podejście do tematu !!!
Władysława
Władysława 15.04.2019, 11:34
Widać, że to akt odwagi bo teraz jak i 2 tys. lat temu szyderów nie brakuje.
dno
dno 14.04.2019, 19:52
kto pozwala na takie beznadziejne komentarze kodziarzy???????? wstyd
......
...... 15.04.2019, 06:02
pisząc twoim tekstem dno to była frekwencja na tym spędzie.niewiele tego sie uzbierało jak na gryfino .dzieciaki ,moherowe radio ma ryja no i na pierwszym planie kto: ano radna gminna p.Hołub
uwaga
uwaga 15.04.2019, 08:17
Wykropkowany to nie jest p Hołub, to jest ta emerytka z koła emerytów, caritas też chyba zalicza , no jest wszędzie tam gdzie jest żarcie i fotograf
:)
:) 14.04.2019, 20:34
Bo jedyne i dopuszczalne są tylko te zatwierdzone przez wydział propagandy PiS?
To załóż Trybunę Ludu bis.
I stwórz tam dzial "czytelnicy piszą"....
Gryfinianka
Gryfinianka 14.04.2019, 19:18
Ciemnogrod w 2019 roku...
Żal patrzeć jak policja obstawia koscielne imprezy, a WOŚP i wolontariuszy olali okrutnie.
Smutna prawda
Smutna prawda 15.04.2019, 09:35
Bo WOŚP zbiera dla chorych nie dla kleru.. A to niektórym bardzo nieodpowiada.
jąkała
jąkała 14.04.2019, 20:28
gdyby nie nachalność tych nawiedzonych zbierajacych napadających pod kościołami z puszkami nic by nie uzbierali!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
do brunatnego - a ty nie pod kościołem w niedzielę?
do brunatnego - a ty nie pod kościołem w niedzielę? 14.04.2019, 20:38
A ja pamietam niedawno, jak przy kościele w niedzielę zbierali przebrani w hitlerowskie mundury skórzane płaszcze i z karabinami...
I "zachęcali" do zbiórki...

I nie każdy widział jakieś biało-czerwone opaski ani nie każdy był pewien, czy ta broń to na pewno atrapa...
Gumowiec
Gumowiec 14.04.2019, 17:06
Tylko porządna i solidna Guma może uratować ten kraj. Przegumować Procesje od Morza aż do Tatr.
Radykał
Radykał 15.04.2019, 08:25
Ta *** ty byś chciał paradę zboczeńców
Kalosz
Kalosz 14.04.2019, 20:51
To prawda tylko gumowanie!!!!!
Fox
Fox 14.04.2019, 20:11
Bujaj się bolszewiku. Idź poczytać Marksa i Engelsa i Stalina.

Pozostałe