Nietrzeźwy pojechał po wódkę. Wpadł w sklepie!

  • 13.08.2020, 21:37
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Nietrzeźwy pojechał po wódkę. Wpadł w sklepie! Policja (arch.)
Do zatrzymania nietrzeźwego kierującego przez policjanta po służbie doszło w dniu 11 sierpnia br. około godziny 20:00 w miejscowości Gardno.

41 letni mieszkaniec powiatu gryfińskiego postanowił pojechać swoim samochem marki Renault na zakupy do sklepu w Gardnie. Podczas, gdy znajdował się przy kasie ekspedientka wyczuła od mężczyzny woń alkoholi. Po opuszczeniu przez niego sklepu, pracownica niezwłocznie poprosiła o pomoc innego mężczyznę, który znajdował się nieopodal, w celu powstrzymania nietrzeźwego. Kobieta doskonale trafiła jeżeli chodzi o pomoc, gdyż mężczyzną tym okazał się być policjant z Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie asp. Łukasz Chojniak, który na codzień pełni słuzbę na stanowisku Zastępcy Dyżurnego.

Funkcjonariusz będący po służbie widząc jak kierujący odjeżdza z pod sklepu, natychmiast zareagował, po czym zatrzymał pojazd i zabrał kluczyki nietrzeźwemu mężczyźnie. W międzyczasie ekspedientka zawiadomiła telefonicznie dyżurnego komendy, który skierował na miejsce patrol ruchu drogowego.

Policjanci z gryfińskiej drogówki przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że nietrzeźwy 41 latek ma ponad 2,4 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo posiadł on cofnięte uprawnienia do kierowania, a pojazd którym się poruszał nie miał aktualnych badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia.

Dzięki wzorowej postawie ekspedientki sklepu oraz policjanta po słuzbie, zatrzymany został kolejny nietrzeźwy kierujący. Powyższa sytuacja pokazuje również, że policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale równiez poza nią.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gumowiec
gumowiec 15.08.2020, 08:00
Widziałem Knagulca co trzezwy bez celu po ulicach Gryfina się błąka,zamknięty Lidl zamknięta Biedronka...
Anonimowy Essa
Anonimowy Essa 15.08.2020, 03:08
Chojniak jak zwykle w akcji niech się lepiej do dziupli schowa Najgorszy policjant w tym mieście ha tfu
Osobom nietrzeźwym alkoholu nie sprzedajemy
Osobom nietrzeźwym alkoholu nie sprzedajemy 14.08.2020, 13:54
A pić się chce. Byznes jes byznes.
88
88 14.08.2020, 09:20
Ujawnianie osób które doprowadziły do zatrzymania bandyty za kierownicą, to chyba zły pomysł. W takich małych, wiejskich społecznościach, bohaterami to oni raczej nie zostaną.
Koszta jakie poniesie pijaczyna w głównej mierze spadną na rodzinę.
Lepiej by było mordę obić i zabrać kluczyki.
Knagulec
Knagulec 14.08.2020, 00:59
Przegumować trio
co jest?!
co jest?! 13.08.2020, 22:48
Ale przecież wypadku nie spowodował.

Pozostałe