Julitta Nowak: skuteczną realizację celów udowodniłam wielokrotnie

  • 04.09.2020, 18:01
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Julitta Nowak: skuteczną realizację celów udowodniłam wielokrotnie
Kandydatkę na wójta Widuchowej, która podda się weryfikacji w niedzielę 6 września 2020 r. zapytaliśmy o sprawy związane z kampanią wyborczą. Wiemy, że kandydatka spotyka się z mieszkańcami bezpośrednio, więc zapytaliśmy o wrażenia, ale i wiedzę z tych spotkań. Zapraszamy na nasze „Trzy pytania do…”

igryfino: Podczas kampanii bezpośredniej często rozmawiała Pani z mieszkańcami. Jakie największe problemy zgłaszali? Może Pani wskazać 2-3 przyklady?

Julitta Nowak: Duże zainteresowanie wzbudzał pkt. 10 i 13 mojego Programu, gdzie mówię o utworzeniu spółdzielni socjalnej i utworzeniu Punktu Informa­cyjno-Doradczego dla mieszkańców, przedsiębiorców i rolników.

Dyskusja dotyczyła dotychczasowego systemu rozliczania opłat za odbiór nieczystości stałych, budowy i rozbudowy dróg oraz braku miejsc pracy w całej gminie.

Bardzo dużym problemem jest brak połączeń autobusowych z Czar­nówka, Pacholąt i Marwic do Gryfina. Młodzież 1 września czekała na przystankach aby dojechać do szkól. Niestety nie doczekała się.

Niepokojącym problemem jest fakt braku systematycznego wywozu nieczystości z szamb do oczyszczalni ścieków w Widuchowej. Mieszkańcy czekają nawet 20 dni od momentu zgłoszenia zapotrzebowania. Natomiast nie są zabierane do oczyszczalni ścieków w Widuchowej nieczystości z przydomowych oczyszczalni, właściciele tych oczyszczalni muszą zama­wiać usługę w PUK w Gryfinie. W wielu miejscowościach brak szamb i przy­domowych oczyszczalni.

 

igryfino: -Jakie sprawy interesują mieszkańców Widuchowej, a jakie mieszkańców Krzywina? - dwóch miejscowości podobnych pod względem ilości mieszkańców. Co można uznać za wspólne proble­my, a jakie są różnice?

Julitta Nowak: -We wszystkich miejscowościach seniorzy, osoby niepełnosprawne lub ich opiekunowie zgłaszali brak transportu do lekarzy specjalistów, osoby te czują się opuszczeni i samotni w naszej gminie.

Brak opieki dla najmłodszych do lat 3.

Brak zajęć pozalekcyjnych w szkołach, rodzice wskazywali, że na ta­kie zajęcia muszą dowozić dzieci do Gryfina lub Chojny.

W obu miejscowościach brak pomieszczeń na spotkania i zajęcia re­kreacyjne dla młodzieży.

 

igryfino: -Nowy wójt będzie miał trzy lata na realizację swojego pro­gramu. Czy wystarczy czasu? Jakie są priorytety?

Julitta Nowak: -Mój program jest ambitny, ale realny. Elementy mojego programu znajdują odzwierciedlenie w zgłaszanych problemach przez mieszkańców podczas zebrań wiejskich w poszczególnych sołectwach. Zdaję sobie spra­wę, że na realizację programu będę miała tylko 3 lata a nie całą kadencję. Tym bardziej cezura czasowa będzie mnie mobilizować do zwiększonej ak­tywności.

A skuteczną realizację stawianych sobie celów udowodniłam wielo­krotnie w całym moim dorobku życiowym.

 

Najważniejsze wydaje się być uporządkowanie finansów gminy, tak aby nadwyżka operacyjna pozwalała na szeroko rozumiany rozwój gminy czyli inwestycje.

Skutecznie pozyskamy i wykorzystamy środki z Unii Europejskiej dla realizacji projektów inwestycyjnych oraz innych projektów, tj. szkoleniowe, podnoszące kwalifikacje, projekty dla dzieci i młodzieży, dorosłych oraz placówek oświatowych.

Z kolei ochrona zdrowia mieszkańców i poprawa ich bezpieczeństwa to zagadnienia priorytetowe w moim programie i na ich realizację położę­ główny nacisk.

Ważne też będzie bieżące kontaktowanie się z mieszkańcami i wsłuchiwanie się w zgłaszane przez nich sprawy. Gmina jest urzędem „pierwszego kontaktu” i tu każdy Obywatel musi znaleźć miejsce, gdzie zostanie wysłuchany i odpowiednio pokierowany.

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (79)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

siewca dobrej nowiny
siewca dobrej nowiny 05.09.2020, 10:54
Lubię jak tak jak dziś pada deszcz. Po deszczu można się spodziewać że coś dobrego wyrośnie. da ożywcze siły i otoczenie będzie wyglądało lepiej. Wszystko zależy od dobrego ziarna, ale jak dobre nasienie jest, to można być dobrej myśli.
ostrzegam
ostrzegam 05.09.2020, 00:28
Ludzie czy wy nie wiecie że jest już cisza wyborcza i nie można za kimś optować? Chcecie karę zapłacić?!
rzopa
rzopa 05.09.2020, 10:49
W rzopie mam ciszę,japy mi nie zamkniecie
5 ys. kary
5 ys. kary 05.09.2020, 10:51
Nie przeceniaj się!
Zielono ci
Zielono ci 05.09.2020, 00:19

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Gośka
Gośka 05.09.2020, 00:14

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

*** ***
*** *** 05.09.2020, 00:05

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Arek
Arek 04.09.2020, 23:59
Powodzenai pani Julito!
Sylwia
Sylwia 04.09.2020, 23:56
Jestem bardzo podbudowany bo z tych wpisów wnioskuję, że największe szanse na wygranie wyborów ma Pani Nowak. No bo niby dlaczego akurat Panią tak hejtują? Sylwia pewnie spać nie może i walczy o mężusia.
analizator polityczny
analizator polityczny 04.09.2020, 23:46
Ma wokół siebie silną ekipę i to jest jej przewaga w tej chwili. Z łatwością znajdzie się w drugiej turze.
Dębogórzanin
Dębogórzanin 04.09.2020, 23:45
Jak dla mnie Sołtysiak wypada lepiej.
trochę kultury Dębogórzanin
trochę kultury Dębogórzanin 04.09.2020, 23:47
To po co hejtujesz pod jej wypowiedzią. Popieraj swojego kandydata pod wywiadam z Sołtysiakiem.
Marcin
Marcin 04.09.2020, 23:40
Zna się na zarządzaniu, zna się na samorządzie, to dobra kandydatura, ale nie będę nikogo namawiał. Swój rozum jednak mam.
Greta
Greta 04.09.2020, 23:47
Każdy ma swój rozum i jeden głos ,więc warto go dobrze wykorzystać.
Mieszkaniec Widuchowej
Mieszkaniec Widuchowej 04.09.2020, 23:12
A ja życzę każdemu z kandydatów powodzenia. Niech wygra najlepszy i niech wybiorą mieszkańcy. Każdemu z kandydatów można coś przypiąć.... Ale czy o to tu chodzi? Jaki jest sens rozliczania poprzedników? Co to wniesie? Trzeba stanąć na wysokości ZADANIA I przyjąć bardzo ogromną odpowiedzialność bo bycie Wojtem to nie kawki i spotkania z mieszkańcami, to nie imprezy gminne, usmieszki i poklepywanie się po plecach. To bardzo ciężkie decyzję i ogroooom wiedzy i ODPOWIEDZIALNOŚCI stricte administracyjnej i finansowej. Trzeba działać a nie się cofać cały czas!!!!!
Redukcja długu? - nie byłem zwolennikiem A. K. K... ale za jej rządów zmniejszono zadłużenie o polowe...jeśli już tak bardzo chcemy wytykac.... Wystarczy poczytać trochę budżet.
Mam nadzieję że mieszkańcy pójdą do urn i oddadzą głos nie na tego kogo lubią tylko na tego kto porządnie zajmie się gmina i troszeczkę zbierze ja do kupy i utrzyma w ryzach. Bo bardzo się to tutaj przyda...Także wyborcy! Zastanówmy się przed oddaniem głosu jaka osoba powinna piastował urząd wójta bo to nie jest stanowisko "pionka do zdjęć" !
redukcja
redukcja 05.09.2020, 16:18
Redukcja długu o połowę- za Lidwina było 10,5 mln po A.K.K. pozostało 15,3 mln i to jest ta twoja redukcja?
Tolek
Tolek 04.09.2020, 23:50
Mieszkańcu Widuchowej może masz dobre serce, ale z logiką jesteś na bakier. JAk wszyscy mogą mieć powodzenie jak stanowisko wójta jest jedno?
Co do przeszłości, to niektórzy po uszy w niej siedzą. Skoro panowie popierali poprzedniczkę i nie brali udziału w referendum to jakie mają moralne prawo startować? Wtedy odwagi brakowało.
Mikołaj
Mikołaj 04.09.2020, 23:01
Już widzę jak mąż kudłacz rozwozi wszystkich seniorów po lekarzach ,..Koniecznie z kamerą haha
Bogdan
Bogdan 08.09.2020, 22:38
Panie Zbyszku, aż tak nisko Pan upadł?
Drugi Mikołaj
Drugi Mikołaj 04.09.2020, 23:53
Tak masz rację Pan Profesor jest bardzo uczynnym człowiekiem o czym przekonałeś się na wycieczce. Podtrzymywał Ciebie jak ledwo trzymałeś się na nogach.
a fe!
a fe! 04.09.2020, 23:41
To nie fer czepiać się rodziny. Wstydź się ciosów poniżej pasa.
Dobranoc
Dobranoc 04.09.2020, 22:57
Pani Julitto , proszę odpocząć , zadbać o zdrowie. Nie pchać się - w pewnym wieku nie przystoi.
Nadzieja
Nadzieja 05.09.2020, 00:13
Dobranoc zobacz w jakim wieku jest Pan Kaczyński, Tramp, Merkel i inni wielcy tego świata.
Powodzenia *** ***. *** ***
Wstyd
Wstyd 04.09.2020, 23:50
Dobranoc, chciałabyś tak wyglądać jak Pani Julita. Zazdrościsz tej Pani energii, zapału?
kołowrotek
kołowrotek 04.09.2020, 23:42
W demokracji jest tak, że mamy czynne prawo wyborcze i bierne. I nie można namawiać do rezygnacji z któregoś z tych praw.
Prawda, prawda, tylko prawda
Prawda, prawda, tylko prawda 04.09.2020, 22:11
Po wpisach pod artykułem tej Pani, widać jaką brudną kampanię prowadzą jej kontr kadydaci i ich zwolennicy. Opamiętajcie się - przecież ciągle mówiliście o czystej kampanii wyborczej. Jeżeli tak ma wyglądać nasza Gmina pod waszymi rządami to miej nas Panie w swojej opiece.
Prawda
Prawda 04.09.2020, 22:15
Jakie wpisy?nic do pani nie mam.nie znam.nie głosuje.nie obrażam.
liczebniki
liczebniki 04.09.2020, 22:10
Nie ilości, lecz liczby mieszkańców
Kazimierz
Kazimierz 04.09.2020, 21:46
Bardzo konkretna osoba, skłaniam się ku tej kandydaturze.
Marika
Marika 04.09.2020, 23:50
Też tak uważam.
jestem za
jestem za 04.09.2020, 21:39
Nie kto inny tylko ekipa tej pani pogoniła złą AKK. Teraz czas aby pokazała co potrafi.
Mieszkanka Widuchowej
Mieszkanka Widuchowej 04.09.2020, 22:42
Pogoniło 1300 mieszkańcow. Oni oczywiscie rozpoczęli akcję, ale sami by nic nie zrobili. Tu jest symbioza, nie mozna przypisac 1 osobie sukcesu calego referendum.
mieszkaniec
mieszkaniec 04.09.2020, 21:36
Idzie jak burza. Dziś na spotkaniu przekonała mnie!
diopytuję
diopytuję 04.09.2020, 23:51
Gdzie było spotkanie?
Czesława
Czesława 05.09.2020, 00:17
w Bolkowicach i Lubiczu. *** *** Brawo!
Zainteresowany gminną polityką
Zainteresowany gminną polityką 04.09.2020, 21:34
Patrząc na kampanię i oceniając 3 kandydatów można wywnioskować parę tez. Referendalni i ich kandydatką Pani Julita skupili się niestety na propagandzie i oczernianiu kont kandydatów. Szkoda ze się zabawili w AKK. Tak jak w poprzedniej kampanii, tak i teraz nie spotkałem jej nigdzie, w domu nie mnie nie odwiedziła, na fejsie słaba kampania, a relacje że spotkań tylko z grupą referendalną. Brak planu na młodzież. Podobno też podzielone już stanowiska,.
Pan Jerzy jak wytrawny polityk wykorzystał pełniącą funkcję oraz przychylne media. Stara się ale niestety lata poprzednie i brak z jego strony działania na rzecz gminy wypadają blado. Jako wicekurator nie było z jego strony zbyt wielkiego wsparcia dla szkół gminnych. Wielki minus za sprawę Dyrektara Szkoły z Krzywina. Plus to poparcie partii rządzącej i możliwe zdobycia dofinansowań. Tylko pytanie czy chcemy kolejnych rządów autorytarnych.
Pan Paweł, wiadomo że dusza człowiek. Może i nie ma doświadczenia ale chociaż chce słuchać i działać. Po rozmowie z nim widać że ma wizję na wykorzystanie potencjału gminy, nie zamydla i nie obiecuje nie wiadomo czego. Stoi za nim też myślę i młodzież ale też doświadczeni życiowo ludzie.
Każdy z kandydatów niestety będzie musiał zmierzyć się po wyborach że słabym referatem inwestycji. Tutaj niestety trzeba gruntownych zmian. Wszyscy wiedzą że dla Pani A. O. Nie powinno tu być miejsca. Człowiek A. K. K. która próbuje skłócić wszystkich w gminie, bierze duże pieniądze a jej projekty nie są w ogóle konsultowane w społeczeństwie.
Wszystkim kandydatom życzę powodzenia, niech zwycięży lokalna demokracja. Do zobaczenia w niedzielę.
Przyszły sekretarz
Przyszły sekretarz 04.09.2020, 23:47
Z treści tego wpisu wnioskuję, że napisał to były sekretarz gminy, którego pogoniła była wójt A.K.K a który liczy na stanowisko dyrektora szkoły jak wygra Wróbel. Tyle tylko, że nie wygra.......
Zorientowany w polityce
Zorientowany w polityce 04.09.2020, 22:16
A cóż dobrego zrobił dla gminy Paweł Wróbel ? W referendum nie brał udziału bo nie wypadało mu być przeciw szefowej, na spotkaniach gada tylko o ścieżkach rowerowych i mamutach z Morynia. Ścieżki nie przywrócą autobusów i nie zawiozą dzieci i starszych do lekarza. On AKK nie ma zamiaru rozliczyć, podobnie jak J. Sołtysik. Czas skończyć z bezkarnością. Czas na Referendalnych i ich kandydatkę Julitę Nowak.
Mieszkanka Widuchowej
Mieszkanka Widuchowej 04.09.2020, 22:30
A Referendalni zamiast o pomysle na gmine, to ciagle o rozliczaniu AKK. Wy bedziecie spelnieni jak ja na stosie w centrum wsi spalicie? Jak pochowacie żywcem? Nie lubie jej, bylam na referendum, ale karę juz poniosła. Oczywiscie podac do publicznej wiadomości przekręty i nieprawidłowości, ale niech chęć zemsty nie przysłania wam tego co najwazniejsze- dzialania na rzecz ludzi, nas! A ciągle czytam i slyszę o przeszłości a nie przyszłości. Sorry, ja tego nie kupuje!
Julek
Julek 04.09.2020, 21:37
Zainteresowany gminna polityką a ciemny jak tabaka w rogu. I do tegho kłamie! Naprawdę szkoda czasu to czytać
Mieszkaniec gminy
Mieszkaniec gminy 04.09.2020, 21:29
Ta gmina potrzebuje wlasnie Ciebie, człowieka który nie potrzebuje kasy aby się napchać bo kasę masz. Tylko który chce ta Gminę wyprostować. Popieram!!! Wygraj!!!!
Jarek
Jarek 04.09.2020, 23:51
Czynnik ekonomiczny tez jest ważny jako motywacja, ale masz rację, nie najważniejszy.

Pozostałe