Moris Polska: komunikat prasowy dotyczący hali w Gryfinie

  • 25.09.2020, 09:43
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Moris Polska: komunikat prasowy dotyczący hali w Gryfinie
Jak zapewne Państwo wiedzą, spółka generalnego wykonawstwa Moris Polska oddała niedawno do użytku bardzo nowoczesny i uniwersalny obiekt imprez masowych w Gryfinie, czyli halę sportowo-widowiskową. Na podsumowanie tego wydarzenia przygotowaliśmy komunikat prasowy. Być może ostatnie szczegóły tej inwestycji będą dla Państwa redakcji interesujące. Przesyłam więc związany z tym komunikat prasowy - pisze do nas Grzegorz Czwartosz, dyrektor wykonawczy Moris Polska. Przesłany komunikat prasowy poniżej.

Warszawa, 25 września 2020 r.

Spółka generalnego wykonawstwa Moris Polska oddała do użytku wielofunkcyjną halę sportowo-widowiskową w Gryfinie w Województwie Zachodniopomorskim. Inwestorem obiektu była Gmina Gryfino, a jego projektantem pracownia M-K Projekt Dawid Mołdrzyk. Hala, jaka stanęła przy ul. Niepodległości 16, przeznaczona jest zarówno do użytku klubu piłki ręcznej KPR Gryfino, jak i sportu szkolnego w mieście. Wielofunkcyjność i elastyczność konfiguracyjna hali pozwoli jednak na szybkie stawianie w niej sceny i użytkowanie hali również jako placówki kultury. Obiekt został oddany zgodnie z terminem.

Hala w Gryfinie to kolejny z serii dużych, kubaturowych i wielofunkcyjnych obiektów sportowych, jakie oddajemy do użytku w ostatnim czasie” – komentuje prezes Moris Polska Maurycy Bryła. I dodaje: „Generalne wykonawstwo obiektów sportowych i sportowo-rekreacyjnych jest jedną z wąskich specjalizacji naszej firmy i odnosi się wrażenie, iż rynek dostrzega ten fakt. Rokrocznie jesteśmy na szczycie krajowej listy rankingowej realizatorów tego rodzaju projektów. Warto też jednak dodać, że uniwersalność tych obiektów sprawia, iż służą one także imprezom kulturalnym”.

Umowa z inwestorem obejmowała budowę hali wraz z łącznikiem do sąsiedniej szkoły, przebudowę budynku szkoły oraz przebudowę ul. Parkowej w Gryfinie. Dwukondygnacyjna hala stanęła na dwóch działkach o łącznej powierzchni 16 tys. mkw. Obiekt osiągnął kubaturę 20,3 tys. m³ przy powierzchni zabudowy wynoszącej 1788 mkw. Tafla sportowa ma powierzchnię 1067 mkw.

Organizację i logistykę tej niełatwej realizacji relacjonuje dyrektor ds. inwestycji Moris Polska Piotr Królikiewicz: „Całość budowy wymagała od nas wyjątkowego zarządzania, aby oddać obiekt terminowo, co w pełni się udało. Wznieśliśmy go w warunkach zakłóceń dostaw materiałów wynikających z sytuacji pandemicznej. Już sam ten fakt byłby wystarczająco destrukcyjny dla harmonogramu jakiejkolwiek budowy. Ponadto musieliśmy zorganizować ją tak, aby nie zakłócać funkcjonowania miasta i życia mieszkańców w ich domach. Chodzi o to, że obiekt stanął w centrum miasta, w ciasnej zabudowie, w otoczeniu wąskich uliczek, co nigdy nie sprzyja logistyce i transportowi na budowę, ale wypracowaliśmy sobie własne dojazdy. Aby mieszkańcy nie odczuli budowy w rekordowo krótkim czasie, dosłownie przez jedną noc, przełożyliśmy biegnący pod działką inwestycyjną ciepłociąg i wykonaliśmy jego nową nitkę. Hala stanęła na 133 palach betonowych, ponieważ grunt pod nią nie jest nośny, nie nadawał się do posadowienia bezpośredniego”.

W hali zaprojektowano 10 boisk – boisko główne do koszykówki; trzy boiska treningowe do koszykówki; boisko główne do piłki ręcznej; boisko główne do halowej piłki nożnej; boisko główne do siatkówki i trzy boiska treningowe do siatkówki. Na II kondygnacji znalazła się widownia z 289 miejscami siedzącymi, zespół szatniowo-sanitarny, spikerka, salka fitness i salka konferencyjna.

Inwestycję podsumowuje dyrektor regionalny Moris Polska Tomasz Skowroński: „Oddaliśmy inwestorowi obiekt bardzo uniwersalny i nowoczesny, który społeczności Gryfina posłuży przez długie dekady. Tak na przykład lubiany i ceniony w Gryfinie klub piłki ręcznej KPR Gryfino otrzymał od nas najwyższej klasy nawierzchnię sportową, jaka m.in. w Szwajcarii jest wykorzystywana w obiektach, w których toczy się rywalizacja w ramach EHF Champions League, czyli w międzynarodowych klubowych rozgrywkach Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej. Z nawierzchni takiej korzysta np. czterokrotny mistrz Szwajcarii szczypiornistów i zdobywca drugiego miejsca w EHF – klub Kadetten Schaffhausen. Nawierzchnia ta jest bardzo uniwersalna i dobrze sprawdzi się również w pozostałych trzech dyscyplinach, dla jakich zaprojektowano tę halę”.

Natychmiast po oddaniu hali do użytku odbyła się w niej pierwsza impreza – zawody gimnastyki artystycznej o „Koronę Gryfina” z udziałem 74 zawodniczek z Województwa Zachodniopomorskiego.

GRZEGORZ CZWARTOSZ

Polonia PR

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (66)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

***captcha
***captcha 27.09.2020, 08:29
Hala stoi a dzieci ze szkoły obok nie mogą w niej ćwiczyć. Kolejny polski absurd.
gryfiński absurd stulecia
gryfiński absurd stulecia 27.09.2020, 10:11
Ten absurd ma nazwę. Nazywa się Sawaryn.
Co on opowiada ...
Co on opowiada ... 27.09.2020, 00:57
Ci z Szafuzy grają na Gerflor.
pewnie parę już zbudował, to ma porównanie...
pewnie parę już zbudował, to ma porównanie... 26.09.2020, 14:55
Jak sam wykonawca mówi tak o lokalizacji sali, to coś jest na rzeczy:

"Chodzi o to, że obiekt stanął w centrum miasta, w ciasnej zabudowie, w otoczeniu wąskich uliczek, co nigdy nie sprzyja logistyce i transportowi "
wróżbita
wróżbita 26.09.2020, 14:52
To nie koniec. To początek dla tych, którzy doprowadzili do absurdów.
Dzipsi
Dzipsi 26.09.2020, 12:42
Krzywdę zrobiono temu miastu projektując i zlecając wybudowanie molocha w tym miejscu w oparciu o bezsensowne plany.
rózga
rózga 26.09.2020, 12:17
Wiem,że jest wiele ważnych rzeczy ,ale dla mnie najważniejsze w życiu to nie ranić innych ludzi, bo ja lubię ludzi.
psycholog
psycholog 26.09.2020, 12:25
Stąd pewno ksywa "rózga" którą smagasz innych dookoła.
rózga do "psychologa"
rózga do "psychologa" 26.09.2020, 12:38
To nie ksywa, to tylko nick i nie bierz tego do siebie , chyba,że musisz,bo tak Cię nauczono...
mieszkaniec będący pod wrażeniem
mieszkaniec będący pod wrażeniem 26.09.2020, 10:28
Gratulacje dla Moris Polska: Jestem wręcz zdumiony że udało wam się wykonac inwestycję z takim głupim projektem, którego nie dało się zrealizować i trzeba było dokonywać cudów by ten bubel projektowy w ogóle jakoś przepchnąć, a do tego mieliście takich nieudolnych zleceniodawców nie potrafiących np. określić terminy w kolejnych przetargach, a w ogóle to cud że tylko ok. rok później oddaliście. Naprawdę szacun!
Siatkarz też z ligii
Siatkarz też z ligii 26.09.2020, 00:35
Dzieciaki brudzą dlatego nie są wpuszczane na halę, a jak napisał Moryc aj waj -, hala jest dla trzecioligowych piłkarzy ręcznych z KPR . Ja o tych piłkarzach i klubie pierwsze słyszę.
KPGR
KPGR 27.09.2020, 01:01
Bo to baniaki z Baniu.
AJWAJ ALELUJA I W  KA AKAO
AJWAJ ALELUJA I W KA AKAO 25.09.2020, 22:23
***
Czemu tam nuk nie może wejść i nie ma żadnych imprez ?
Czemu tam nuk nie może wejść i nie ma żadnych imprez ? 25.09.2020, 20:20
Próbowałem wejść na tę niby halę ale wstęp wzbroniony. Dla kogo jest ta hala ? Dla chłopaków z Baniu ?
cytryna
cytryna 26.09.2020, 10:29
Wnuk nie wejdzie bo Sawaryn wymyślił sobie że wyciśnie kasę z powiatu.
co z tym wałkiem?
co z tym wałkiem? 25.09.2020, 19:53
Czytam tu o powierzchni, nawierzchni, o tafli sportowej, wąskich uliczkach, nowej nitce czy spikerce ale co do k.. nędzy z tym wałkiem?
szok i niedowierzanie
szok i niedowierzanie 25.09.2020, 19:25
Ale żeby takim bublem się chwalić.
Polak
Polak 25.09.2020, 18:00
Po co budowane są nowe obiekty, skoro nie dbacie o stare, mam na myśli korty tenisowe za tą niegospodarność ktoś powinien beknąć.
Jasio
Jasio 25.09.2020, 19:25
I na co było się tak męczyć. Tyle pisania. Niektórzy noce zarywali, pluli jadem aż piana z pyska tryskała. A hala to nowoczesny obiekt który spełnia wszystkie wymagania. Ta hala to chluba naszej gminy. Nikt do tej pory takiej nie wybudował a zrobił to Sawaryn. Panie burmistrzu dziękujemy za ten piękny obiekt.
do głupiego Jasia - słomianego misia też postaw tutaj
do głupiego Jasia - słomianego misia też postaw tutaj 26.09.2020, 10:13
Jasiu - skoro "nikt takiej nie wybudował" - a w całej Polsce budują - to może tam budują kilka razy taniej podobnej klasy użytkowości (sale gimnastyczne) albo dużo lepsze - HALE WIDOWISKOWO sportowe?


Jasio Wczoraj, 19:25 Nikt do tej pory takiej nie wybudował a zrobił to Sawaryn.
dopisek
dopisek 26.09.2020, 13:03
bo sale gimnastyczne dla SWOICH szkół NORMALNE samorządy budują za kilka razy mniejsze pieniądze...
nie jesteśmy głupi Jasio
nie jesteśmy głupi Jasio 26.09.2020, 00:23
Jasio nie nazywaj czegoś nowoczesnym co zostało zrobione w starej technologii i co ma wspólnego ze szkolną salą a nie halą. "Chluba" to może jest dla was nieudaczników tercetowych bo dla mieszkańców to jest wstyd że zabraliście szkole boisko i dzieciom nie udostępniacie do ćwiczeń. A to co bylo pierwotnie w planie i potem w przetargu ma się nijak do tego co jest obecnie, ale tym to powinni was rozliczyć ci, którzy sie tym zawodowo zajmują.
obważanek
obważanek 25.09.2020, 18:52
Gryfino nie ma gospodarza. Po co budować sale gimnastyczną z której nie mogą skorzystać dzieciaki ze szkoły obok?
lokalizacja
lokalizacja 25.09.2020, 17:55
To będzie przekleństwo dla następnych pokoleń.
co za brednie
co za brednie 25.09.2020, 17:42
Jakie terminowo? Sala oddana rok po terminie. Gdzie są aneksy, które były podpisywane?
kpt. Wagner
kpt. Wagner 25.09.2020, 18:02
To są pytania, na które nie oczekuję odpowiedzi, te odpowiedzi znam, a nawet gdybym ich nie znał, to i tak by mnie nie interesowały, jak zresztą i pytania. Znam wszystkie możliwe pytania i wszystkie odpowiedzi; i jeśli mimo to je zadaję, to dlatego, że jest to, niestety, mój obowiązek. Zrozumieliście? Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss. Zrozumieliście?
Do15.48
Do15.48 25.09.2020, 17:38
Dobre to, brawo bur niszcz
ulala
ulala 25.09.2020, 16:23
Znowu red. nie udało się!!
...
... 25.09.2020, 17:00
Ale co się nie udało? Zapobiec niszczeniu centrum miasta? Nawet inwestor przyznaje, że to dziwna lokalizacja - no ale klient płaci, klient ma.
Szkoda, że płatnik nie wie wciąż, co ma.
Bo płatnikiem są mieszkańcy gminy.


umiesz tercecie czytać ze zrozumieniem? Tylko idiota w takim miejscu buduje w 2020 roku... Dzisiaj, 13:15 "Chodzi o to, że obiekt stanął w centrum miasta, w ciasnej zabudowie, w otoczeniu wąskich uliczek, co nigdy nie sprzyja logistyce i transportowi "
Augustyn Gaciarz
Augustyn Gaciarz 25.09.2020, 15:48
Ile było aneksów ,że termin wykonania przesunął się o 9 miesięcy
? Czemu dokumentacja nie przewidywała palowania ? Czemu nie znamy kosztu wykonania sali ? Ile kosztowało palowanie ? Może palowanie to jakieś tajemnicze roboty poza inwestycją ? Czemu nawierzchnia jest używana w tylko kilku nielicznych i starych obiektach w Szwajcarii ? A gdzie reszta świata ? Czy jest łatwopalna i czy nie jest zakazana w Polsce ? KPR to bański III liga - klub Baniaków z Baniu. Grają tam Baniacy i kilku obcych. Czyja jest ta sala ? Czemu w sali nie ćwiczy młodzież z liceum a złośliwie ciąga się przez teren budowy dzieci z SP 2 ? Czemu nie ma dostępu do wszystkich dokumentów z przetargu na BIP ? Ile kar umownych powinien zapłacić Moryc wg pierwotnego tekstu umowy ? Kary umowne to było jedno z kluczowych kryteriów przy ocenie ofert ? Czemu zdewastowano ulicę Parkową ? Kto ją ma naprawić ? Czemu gmina milczy ? Czemu komunikatu nie wydaje burniszcz ?
sklerotyk
sklerotyk 25.09.2020, 20:11
Miała być oddana chyba w 2018 jak dobrze pamiętam
kalendarz
kalendarz 25.09.2020, 20:17
do sklerotyk: Chyba dobrze pamiętasz, miała być oddana rok wcześniej bo przecież burmistrz zapraszał na mecz na jesień.
Psycholog
Psycholog 25.09.2020, 15:44
Paskudna sprawa ta zazdrość. Podobnie jak jej wyższy, wredniejszy stopień – zawiść.
Zawiść jest tak naprawdę niższym i wcześniejszym stopniem zazdrości. Obu słów używamy zamiennie, choć nie do końca oznaczają to samo uczucie. Zawiść jest bardziej prosta, bardziej prymitywna i rozwojowo wcześniejsza. Człowiek odczuwający zawiść jest nieszczęśliwy z tego powodu, że ktoś ma coś, co on też by chciał mieć. Czasem do tego dołącza się pragnienie, by ten ktoś nie miał danej rzeczy lub cechy. To, co różni zawiść od zazdrości, to fakt, że pojawia się w relacjach dwuosobowych, czyli: ja kontra ktoś jeszcze. Zawiść łączy poczucie nieszczęścia i niesprawiedliwości z niechęcią do danej osoby, nie dlatego, że jest zła, ale dlatego, że jest dobra, bo coś ma. To – można powiedzieć – normalny wymiar zawiści. W stanie nasilonym, czyli patologicznym, możemy nawet chcieć, by wspomnianej osobie stała się krzywda.
Z zawiści zamknęli salę ...
Z zawiści zamknęli salę ... 25.09.2020, 20:26
No właśnie. Dlatego tercet zamknął salę dla ludzi a nawet dla młodzieży szkolnej?. Chcę kupić bilet na jakąś imprezę , o której napisał Moryc.
ale im dowaliłeś....
ale im dowaliłeś.... 25.09.2020, 16:58
Ale opisałeś Milera i Nikitińskiego - jak oni się ciskali na sesjach, jak atakowali śp. Piłata...
los
los 25.09.2020, 19:25
Karma wraca.
Do ale im dowaliles
Do ale im dowaliles 25.09.2020, 19:18
Taka pewna jesteś że ich? Nie skarbie takich jak ty i resztę popaprancow.
fakt
fakt 25.09.2020, 17:57
Psycholog dobrze musi znać tercet .
Psychiatra
Psychiatra 25.09.2020, 20:28
Raczej psychiatra.
do fakt
do fakt 25.09.2020, 19:26
I sam siebie diagnozuje?
to jest kura panie generale!
to jest kura panie generale! 25.09.2020, 21:49
A który wariat powie, że jest wariatem?
napis w toalecie
napis w toalecie 25.09.2020, 15:32
Tęcza-Sręcza

Pozostałe