Marek Chabior zachodniopomorskim wojewódzkim inspektorem ochrony środowiska

  • 01.10.2020, 16:48
  • Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego
Marek Chabior zachodniopomorskim wojewódzkim inspektorem ochrony środowiska Marek Chabior (z prawej) z wojewodą Tomaszem Hincem.
Dr Marek Chabior został powołany z dniem 1 października na stanowisko zachodniopomorskiego wojewódzkiego inspektora ochrony środowiska. Powołanie nowemu inspektorowi wręczył dziś wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc

Marek Chabior ma tytuł dr Nauk o Ziemi w zakresie Oceanologii. Od 1987 do 2012 roku był wykładowcą na Akademii Rolniczej w Szczecinie, a następnie na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym. W 2017 ukończył studia podyplomowe „Administracja - prawo, zarządzanie i organizacja” w Wyższej Szkole Bankowej.

 

Jest autorem ponad 40 artykułów naukowych z zakresu klimatologii, bioklimatologii, zmian klimatu i ochrony środowiska. Opracował autorskie wskaźniki bioklimatyczne oraz nową skalę odczuwalności cieplnej dla temperatury efektywnej oraz wskaźnika UTCI.

 

W latach 2014-2015 koordynował projekt Klimatolodzy na rzecz zwiększenia partycypacji obywatelskiej Stowarzyszenia Klimatologów Polskich, realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

 

Od roku 2011 do 2018 brał udział w pracach zespołu eksperckiego przy Komisji Krajowej „Solidarności” ds. analizy społeczno-gospodarczych skutków wdrożenia unijnego pakietu klimatyczno-energetycznego.

 

W latach 2014-2017 był członkiem komitetu sterującego powołanego w ramach Projektu LIFE-APIS/PL pn. system prognoz stężeń zanieczyszczeń powietrza i warunków biometeorologicznych jako element oceny jakości życia – LIFE-APIS/PL.

 

Od 2018 był radnym Rady Miasta Szczecin – w związku z powołaniem na wojewódzkiego inspektora ochrony środowiska złożył rezygnacje z mandatu radnego.

 

Na stanowisku zastąpił Andrzeja Milucha.

Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Aro
Aro 02.10.2020, 11:39
Skandal
nie rozumiem
nie rozumiem 02.10.2020, 12:21
A dlaczego to niby skandalem nazywasz nominację?
Wampir z Krzywego lasu
Wampir z Krzywego lasu 01.10.2020, 17:42
Niepodobny do brata aktora.

Pozostałe