Wał przeciwpowodziowy na Odrze jest rozkopany! - alarmuje czytelnik

  • 21.10.2020, 18:50
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wał przeciwpowodziowy na Odrze jest rozkopany! - alarmuje czytelnik czytelnik
Czy remont wału przeciwpowodziowego od Gryfina w kierunku Żabnicy jest już zakończony? Przez dwa lata były prowadzone roboty na tym wale (przez większą część czasu były po prostu rozkopane). Teraz nic się tam nie dzieje, ale pozostał bajzel i tabliczka "PLAC BUDOWY" oraz znak "zakaz ruchu". Czy ta inwestycja jest już zakończona i wały spełniają swoją funkcję? Jeżeli tak, to kiedy tam będzie zrobiony porządek! - pyta czytelnik i przesyła zdjęcia.

Wiadomo, że wykonawca się wycofał i nie ma pomysłu.

Sprawa dotyczy też bezpieczeństwa przeciwpowodziowego.

Jakiś czas temu pytaliśmy też burmistrza Mieczysława Sawaryna, ale nie odpowiedział na to pytanie. 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zubryd
Zubryd 22.10.2020, 13:05
Od czasów rządów burmistrza Piłata zdewastowano wiele kilometrów wałów przeciwpowodziowych, obiektów sportowych (korty), kamienic komunalnych, zabytków ot choćby stara przepompownia nad Odrą, pałacyk pod lwami, mury, baszta, kapica na cmentarzu i in. Wszystko w ruinie. Nawet ścieżki rowerowej pomiędzy istniejącymi od 2013 r. od nabrzeża do JP II nie potrafią zrobić.
młody
młody 22.10.2020, 10:33
Aby do wiosny!
Do tego lenia .... Srutututu
Do tego lenia .... Srutututu 22.10.2020, 08:14
Pamiętamy jak w 1997r. mieszkańcy wspólnie z Heniem Piłatem podwyższali wały. To była jego kompetencja. To była kompetencja nas wszystkich. Wszyscy ratowaliśmy miasto i gminę przed zalaniem..
kof
kof 22.10.2020, 09:00
Dziś nie do pomyślenia.
Włuczykije w domu siedzieć
Włuczykije w domu siedzieć 22.10.2020, 01:20
Panie i po co Pan tam łazisz, po jaką olere się interesujesz jak nie twoje ?
Jest tak sucho że jak wyleje to ziemia to wciągnie do września.
EMEMS
EMEMS 21.10.2020, 23:25
Prawdziwy gospodarz już by dawno skutecznie zadziałał.
Wał roku.
Wał roku. 21.10.2020, 20:06
Dajcie spokój burmistrzowi!
Teraz jest sprawa jak połączyć OSiR MOSiR i Laguna. Sprawa jest delikatna i wymaga czasu, cierpliwości i precyzji. No i menadżer Sanecki już się pali do pracy. Ma stanowisko, tylko jeszcze zakład pracy trzeba stworzyć.
No chyba że zajmie się, może na dodatkowym etacie kierowaniem infrastrukturą budowy wałów.
bęcwał
bęcwał 21.10.2020, 20:08
Może damy mu do pomocy jakiś wolontariuszy?
Koszykarz
Koszykarz 21.10.2020, 19:36
A morze vic burmistrz Tomasz by się tom sprawom zajął.
times
times 21.10.2020, 19:54
A za ile?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 21.10.2020, 19:30
Przecież to nie jest inwestycja gminna tylko Wód Polskich to co ma Burmistrz do tego?
Dewiant ?
Dewiant ? 22.10.2020, 08:26
Pamiętam powódź w 1997r. Były nas setki na wałach i pracowaliśmy z własnej woli ratując miasto i gminę.. , w Żabnicy, Gryfinie, Dębcach, Nowym Czarnowie, Dolnej Odrze, Krzypnicy itd. Heniu Piłat dawał przykład i sam sypał piach do worków. No cóż ! Teraz inne czasy. Epoka Srutututu i nie jego kompetencja . Tak powiada gospodarz gminy i miasta Gryfino.. Jego gmina to nie jego kompetencja ?!!!!!!!!!!!!!!!!
Mar
Mar 21.10.2020, 22:55
W rejonie Marwic też rozkopali i zostawili
puk puk
puk puk 21.10.2020, 19:54
Burmistrz nie moja kompetencja tylko mu miasto zaleje.
tyle
tyle 21.10.2020, 19:21
Po prostu Gryfino nie ma gospodarza i nie ma komu się upomnieć.

Pozostałe