Zdalna nauka w klasach IV- VIII

  • 23.10.2020, 12:12
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zdalna nauka w klasach IV- VIII
Po decyzjach o zmianach w szkołach ponadpodstawowych przyszedł czas na szkoły podstawowe. Jednak tu zmiany są nieco inne - zróżnicowane co do wieku. Tak, jak już dziś informowaliśmy, premier Mateusz Morawiecki przekazał, że zawieszone są na dwa tygodnie zajęcia stacjonarne dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej.

Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje:

Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, a także wszystkich klas szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę zdalną. Nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek wejdą w życie od poniedziałku, 26 października i będą obowiązywały do niedzieli, 8 listopada br. Przedszkola i klasy I-III szkół podstawowych będą funkcjonowały bez zmian.

Szkoły i placówki, w których nie będą zawieszone zajęcia stacjonarne

Nauka dla dzieci w przedszkolach i uczniów klas I-III szkół podstawowych pozostaje bez zmian.

Stacjonarnie pracują również szkoły w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii.

Dyrektorzy szkół specjalnych i specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych będą mogli sami w tym okresie decydować o trybie nauczania w klasach IV-VIII szkół podstawowych i w szkołach ponadpodstawowych.

Wsparcie dla uczniów, w tym z niepełnosprawnością

Dla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność lub np. warunki domowe nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, dyrektor będzie zobowiązany zorganizować naucznie stacjonarne lub zdalne w szkole (z wykorzystaniem komputerów w szkole).

Kształcenie zawodowe

W przypadku szkół prowadzących kształcenie zawodowe, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego zajęcia z zakresu kształcenia zawodowego organizowane w formie zajęć praktycznych prowadzi się z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość wyłącznie w zakresie, w jakim z programu nauczania danego zawodu wynika możliwość realizacji wybranych efektów kształcenia z wykorzystaniem tych metod i technik.

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mama
Mama 26.10.2020, 11:31
A gdzie tutaj sa teraz obroncy tego psudo zdalnego nauczania, ktorzy na wiosne tu tak cwaniakowali? :)
Tata
Tata 26.10.2020, 11:28
Dobrze ze synek w tamtym roku skonczył 8 klasę bo juz oszalec mozna było z tą zdalna pseudo nauką.
Może to nie nasza kompetencja
Może to nie nasza kompetencja 25.10.2020, 16:14
A my znów nieprzygotowani. Młodzież i dzieci bez komputera. Nauczyciele nawet dziennika elektronicznego nie prowadzą a my nie momy pinindzy i wniosku też nie złożylim i to po raz trzeci.
mamma mia
mamma mia 24.10.2020, 01:00
W koncu. Troche za pozno ale lepiej pozno niz wcale.
oko
oko 24.10.2020, 00:58
W telewizorze zobaczyłem korporantkę pana Morawieckiego i jeśli inne też mają być takie, to się zgadzam. Jednak lepiej żeby były ubezpieczone, bo nigdy nie wiadomo co takiemu seniorowi do łba przyjdzie. Korporanci zgodnej płci ze zrozumiałych względów wykluczeni. Wolę zróżnicowanie.
mama
mama 23.10.2020, 21:41
Mam nadzieję , ze do świetlicy nie będą już przyjmowane nowe dzieciaki bo i tak już jest tłok.
Rodzic
Rodzic 23.10.2020, 19:55
A te dzieci 1-3 ?
Króliki doświadczalne?
Masakra jakaś .
ajwaj aleluja i na saturna
ajwaj aleluja i na saturna 23.10.2020, 19:12
https://youtu.be/XY4VWlexyfc teraz to dopiero kretynów naprodukują ha ah ah
X
X 23.10.2020, 17:01
Dwoje dzieci w domu , starsze zdane nauczanie , młodsze do szkoły i jaki w tym sens , kogo to ma ochronić . Cała szkoła powinna być zamknięta na te dwa tygodnie
glut
glut 23.10.2020, 16:20
Wreszcie!
Matylda
Matylda 23.10.2020, 15:57
Syn 9 lat, 3 klasa, w tym roku chodzil juz do szkoly sam, mamy niedaleko ok 600m.
Rozumiem że teraz bedzie kisil się na swietlicy caly dzien??? Zawiozę go o 7, 15 i odbiorę o 16,30 z jezykiem na brodzie żeby zdążyć przed zamknięciem, super po prostu super!
Aga
Aga 23.10.2020, 20:06
Dziecko moze wracac ze szkoly samo
Dotyk boży leczy psychikę
Dotyk boży leczy psychikę 25.10.2020, 16:17
Nie może bo jest ustawowy zakaz. Tylko z opiekunem. Może na przykład iść z księdzem na posługę na plebanię.
Zenia
Zenia 23.10.2020, 16:59
A w świetlicy tłum dzieci z różnych klas ... sama pomyśl
bagaż
bagaż 23.10.2020, 16:20
Szkoła to nie przechowalnia.
Matylda
Matylda 23.10.2020, 19:03
Idioto, nie wiesz co to ironia?
Wcześniej jesli syn mial np 3 lekcje, to chodzil tylko na te 3 lekcje, ani minuty nie spędzał w zatloczonej świetlicy.
Teraz gdy dzieci do 16 lat nie mogą wychodzic same, nie mam wyjścia, musze zawieźć go przed pracą i modlić się ze zdążę przed zamknięciem, a rzadko kiedy uda mi się w 30 min dojechać!
Matylda
Matylda 23.10.2020, 15:42
Syn 9 lat, 3 klasa, w tym roku chodzil juz do szkoly sam, mamy niedaleko ok 600m.
Rozumiem że teraz bedzie kisil się na swietlicy caly dzien??? Zawiozę go o 7, 15 i odbiorę o 16,30 z językiem na brodzie żeby zdążyć przed zamknięciem, bo przecież dzieci do 16l nie mogą być same na ulicy,
super po prostu super!
As
As 23.10.2020, 14:47
Analfabetyzm wtórny ...
prawda
prawda 23.10.2020, 15:32
Może tak być ale zdrowie wazniejsze.
zakażony nauczyciel
zakażony nauczyciel 23.10.2020, 13:28
O miesiąc za późno.
uważam
uważam 23.10.2020, 12:50
Żeby się to nie rozprzestrzeniało musi być zamknięta cała szkoła.
Gryfinianka
Gryfinianka 23.10.2020, 21:06
Nie rozumiecie? Nie ma pieniędzy na zasiłki opiekuńcze.

Pozostałe